Milena Marczykowska

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Milena Marczykowska

Taniec - jest jak powietrze nie da się bez niego żyć.

Milena Marczykowska

Podziel się:

Taniec brzucha, tribal fusion, Bollywood oraz tańców indyjskich to moja największa pasja której poświęcam się już od  6 roku życia, zaś konkretnie z orientalnym klimatem od 2009 roku.
Taniec  zawsze był obecny w moim życiu, od najmłodszych lat kiedy słyszałam muzykę oddawałam się jej całkowicie. Na początku amatorsko, a później zaczęłam chodzić do szkoły tańca. Przez długi okres szukałam tańca dla siebie. Próbowałam różnych stylów tanecznych. W końcu trafiłam na taniec brzucha i zrozumiałam, że to jest coś co chce robić. Jest to sztuka tańca pochodząca z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Taniec ten wykonywany jest głównie przez kobiety, ale zdarza się, że tańczą również panowie.  Ten taniec wyjątkowo mnie urzekł bo korzysta się z bogactwa, jakie niosą tańce Bliskiego Wschodu, styl jazz underground czy etno-contemporary tworzy się ruch, który wynika ze zderzenia tego, co bliskie kobiecej naturze i pierwotne z rzeczywistością człowieka XXI wieku.

 

Od 5 lat  jestem czynną instruktorką i choreografką w wielu szkołach tańca w całej Polsce. W 2011 roku założyłam grupę taneczną Habibi, z którą organizowałam wiele pokazów i opraw artystycznych. Jestem również laureatką m.in.  I miejsca w kat. fuzja Warsaw Belly Dance Festival (W-wa2013), II miejsca w kat. fuzja -Orientalny Koktajl (W-wa2014), I miejsca z tytułem „Tancerki Publiczności” ArtOrient (Gdańsk2013). W związku z moją pasją mam tylko jedno postanowienie, chce ja nadal rozwijać bo jest to zajęcie dzięki któremu czuje się spełniona.