Maciej Butyłow

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Maciej Butyłow

Dystans przywraca jasność myślenia

Maciej Butyłow
słuchacz studiów MBA

Podziel się:

Początek był bardzo przypadkowy. Obsługiwałem najważniejszy dotychczas kontrakt. Inwestorem był około 70-letni pan, który wydał mi się bardzo ciekawym człowiekiem. To pasjonat gry w golfa. Opowiedział mi o regułach i o tym, że każdy może szukać w golfie swoich najlepszych cech, które objawiają się w chwilach samotności i koncentracji. Zafascynował mnie tą grą. Zabrał mnie ze sobą na pole golfowe, abym mógł popatrzeć, jak wygląda jej przebieg.
Wszystko opiera się na wbiciu niewielkiej piłeczki do nieco większego od niej dołka, oddalonego o 100 do 500 m. Gra toczy się na polu około 60-hektarowym, z licznymi utrudnieniami w postaci zbiorników wodnych, drzew, krzewów, wzniesień, bunkrów czy murków, a klasyczna runda zamyka się w osiemnastu trasach zwanych dołkami. Każda kolejna droga do dołka jest inna, ma swoją specyfikę i inny poziom trudności. Ze względu na to trzeba stosować różne normy uderzeń oraz używać różnego rodzaju kijów. Golf, w przeciwieństwie do wielu innych dyscyplin, nie wyzwala zbyt silnych emocji, a grze towarzyszy przede wszystkim zdrowa rywalizacja i kulturalne zachowanie.
Golf i biznes są do siebie podobne. W obu podejmuje się różne decyzje oraz wykonuje odpowiednie kroki na ich podstawie i nie zawsze jest pewne, czy okażą się właściwe. Umiejętność refleksji, popatrzenie na sytuację z odpowiednim dystansem oraz wyciągnięcie wniosków w obu przypadkach jest niezmiernie ważne dla ostatecznego sukcesu.