Opinie o WSB

Wyższa Szkoła Bankowa co roku przeprowadza badanie wśród studentów, absolwentów oraz pracodawców. Uzyskane opinie pozwalają na doskonalenie procesu dydaktycznego oraz obsługi administracyjnej.

crop-image_1.jpg

"Nazywam się Marek Pieńkowski. Jestem studentem pierwszego roku na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od roku prowadzę blog "Technik ekonomista- to proste", który ma na celu przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego - w zawodzie technik ekonomista. Zdecydowałem się stworzyć blog, ponieważ był to doskonały sposób na powtórkę przed egzaminem. Dzięki takiej formie nauki wielu uczniów może znaleźć praktyczne informacje w jednym miejscu. Prywatnie interesuję się bankowością oraz rachunkowością. Dotychczas moim największym osiągnięciem było zajęcie drugiego miejsca w ogólnopolskim projekcie "Akademia Edukacji Menedżerskiej" organizowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w porozumieniu z NBP. Wybór szkoły wyższej nie był dla mnie przypadkowy. WSB jest liderem wśród uczelni biznesowych w Polsce. Mam nadzieję , że zdobędę tutaj wykształcenie, które zaowocuje znalezieniem dobrej pracy."
Marek Pieńkowski
Student WSB Gdynia

mateusz_waloszek.jpg„Studiowałem na specjalności multimedia i grafika komputerowa. Jej wybór nie był przypadkowy, bo już od dawna interesowałem się multimediami, zwłaszcza filmem i procesem jego powstawania. W WSB byłem jednym z inicjatorów powstania Studenckiej Telewizji Internetowej WSB TV. Jako główny operator i montażysta mam na swoim koncie wiele zrealizowanych reportaży czy felietonów. Nagrywałem materiały dotyczące uczelni, jak również programy autorskie WSB TV: „Dopytki Studenckie”, „Marsjanki i Wenusjanie”, „Pogoda (na wesoło)” i „Ale o co chodzi?”. Biorę też udział w różnych konkursach filmowych, zająłem 1. miejsce w II Konkursie Filmowym Pruszcz Gdański – Poznaj To Miasto, w którym jako nagrodę otrzymałem staż w telewizji PomorskaTV. W przyszłości chciałbym studiować w Gdyńskiej Szkole Filmowej i nagrać film pełnometrażowy”.

Mateusz Waloszek
absolwent WSB w Gdańsku

crop-image_2.jpg"Jeszcze w czasach szkoły średniej interesowałem się grafiką komputerową. Na lekcjach zamiast słuchać nauczycielki i notować to co mówi rysowałem w zeszycie. Będąc w klasie maturalnej postanowiłem udać się na studia związane z moją pasją. Tak rozpoczęła się moja profesjonalna przygoda z grafiką komputerową. Innym powodem dla którego postanowiłem się tym zająć jest rzeczywistość, która mnie wtedy otaczała. Nijakie bilbordy, słabe graficznie reklamy oraz bardzo przeciętne strony www. Postanowiłem to zmienić i zająć się tym profesjonalnie. Na drugim roku studiów otworzyłem agencje kreatywną. Na początku było trudno jak w każdym biznesie, ale już po roku działalności zacząłem odnosić znaczne sukcesy. Agencja zaczęła się rozwijać, dostawaliśmy coraz więcej zleceń. Aby rozwinąć zakres działalności postanowiłem udać się na studia podyplomowe z nowoczesnego marketingu. WSB dała mi szansę na powiększenie moich kompetencji o wiedzę z dziedziny marketingu i przyspieszyła rozwój osobisty. Praktyczny aspekt wykładów i elastyczność wykładowców pozwoliły mi na bieżąco wprowadzać zmiany i nowe rozwiązania do agencji. Obecnie mam kilkuosobowy zespół specjalistów. Zajmujemy się projektowaniem wszelakich form reklamowych, tworzeniem stron www oraz przygotowaniem kampanii zewnętrznych. Mogę się pochwalić współpracą z Google Polska oraz innymi ogólnopolskimi firmami. Życzę sobie aby moja agencja dalej się tak prężnie rozwijała i pozwalała mi spełniać się zawodowo."

Jakub Michalak
Student studiów podyplomowych WSB w Gdańsku

Poznaj więcej historii studentów oraz absolwentów WSB