Joanna Leal - Klinska

Między nami

Poznaj studentów, absolwentów i wykładowców Wyższych Szkół Bankowych

Joanna Leal - Klinska

Maszyna do szycia z duszą

Joanna Leal - Klinska
słuchaczka studiów MBA

Podziel się:

Od najmłodszych lat uczono mnie życia w poszanowaniu tradycji i pamiątek rodzinnych. W moim domu było mnóstwo antyków, pięknych mebli i przedmiotów „z duszą”, a ja patrzyłam, jak wiele z nich traci dawny blask. Postanowiłam, że spróbuję tchnąć w nie nowe życie. Kupiłam książkę, zajrzałam do internetu i tak się zaczęło…
Osobiście odnawiam wszystkie pamiątki rodzinne i meble. Ożywiam przedmioty pozornie nienadające się już do użytku. Mam ogromną satysfakcję i dumna jestem z tego, że funkcjonują z powodzeniem nawet kilka pokoleń później.
Od ponad stu dwudziestu lat jest w mojej rodzinie maszyna do szycia marki Edelweiss. Odziedziczyłam ją po babci, babcia zaś dostała ją od swojej babci. Na tej maszynie uszyte zostały ubranka do chrztu dla wszystkich dzieci w rodzinie. Na niej też babcia uszyła suknię ślubną mojej mamy. Kilkumetrowy tren stał się zresztą ozdobą wspomnianych wcześniej becików. Renowacja maszyny napawa mnie ogromną dumą. Prace nad nią to spore wyzwanie, ponieważ miała głębokie uszkodzenia. Teraz maszyna stoi w mojej sypialni, każdego dnia przypomina mi ukochaną babcię i najlepsze lata dziecięce. Z pewnością przekażę ten skarb moim wnukom.
Przy renowacji mebli najbardziej liczą się cierpliwość i dokładność. Uważam, że zarówno w pracy menedżera, jak i w codziennym życiu cechy te są wręcz niezbędne. Kiedyś miałam spore braki w tej kwestii, jednak pasja uczy bardzo wiele. Tak jest w moim przypadku.