Czy pracując w domu zmieniamy nasze nawyki żywieniowe? Wyższa Szkoła Bankowa wspólnie z SW Research zbadała, co i jak jedli Polacy w czasie pracy zdalnej. 

 

Okres pandemii dla większości społeczeństwa nie jest łatwy – nowa sytuacja, w której się znaleźliśmy, wymaga od nas elastyczności i otwartości na nowe trendy. Największe zmiany możemy wyróżnić w kontekście trybu życia, aktywności fizycznej oraz nawyków żywieniowych.

 

Niezmiernie cieszy fakt, że blisko połowa respondentów deklaruje zwiększone spożycie warzyw i owoców. Wśród pozytywnych trendów możemy wyróżnić również m.in.: spożycie większej ilości wody i zdrowych posiłków oraz ograniczenie spożycia słodzonych napojów gazowanych, wysokoprocentowego alkoholu i wina, ograniczenie palenia papierosów oraz zmniejszenie ilości spożycia gotowych przetworzonych posiłków. W okresie pandemii powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na nasze nawyki żywieniowe, ponieważ stosowanie zbilansowanej i urozmaiconej diety oraz regularna aktywność fizyczna mogą pomóc nam wzmocnić odporność.

 

Wyniki raportu przeanalizowali eksperci współpracujący z WSB w Gdańsku – dr n. med. Aleksandra Nowicka-Jasztal, Viola Urban i dr Magda Maciejewska-Cebulak. Zapraszamy do lektury!

 

Pobierz raport

Czytaj więcej