Otwarcie laboratorium tradingowego

Podziel się:

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z nowoczesnym laboratorium tradingowym

OSTC, największa firma tradingowa w Polsce handlująca m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie, wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku otwierają pierwsze laboratorium tradingowe na uczelni niepublicznej w Polsce. Dla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.

OSTC Trading Lab to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem przeznaczonym do handlu instrumentami giełdowymi na całym świecie. Studenci WSB w ramach warsztatów będą obracać wirtualnym kapitałem na symulatorach giełd, na których m.in. szkoleni są nowo zatrudnieni pracownicy OSTC.

„Jesteśmy międzynarodową firmą, która zatrudnia ponad 450 osób w 14 biurach na całym świecie i handluje szerokim ostc_logo.jpgportfolio produktów od rynków amerykańskich po azjatyckie. Trading Lab w Wyższej Szkole Bankowej to nasze szóste laboratorium dające studentom niebywałą szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w roli tradera. Uczestnicy mogą zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach, rozwinąć pasję, poznać managerów największej firmy w tej branży w Polsce, a przede wszystkim sprawdzić się na światowych rynkach bez wyjeżdżania z kraju” – tłumaczy Tomasz Kwiatek, dyrektor zarządzający polskiego oddziału OSTC.

Współpraca z biznesem w tym wymiarze to cenna inicjatywa dla uczelni, która dzięki kooperacji zapewnia praktyczną wiedzę studentom kierunków biznesowych na najwyższym poziomie i daje możliwość kontaktu ze światem gospodarczym.

„Dzięki laboratorium tradingowemu OSTC w WSB, studenci kierunku Finanse i Rachunkowość będą mieli okazję podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o rzeczywiste dane pochodzące z rynków finansowych na całym świecie. W laboratorium tym stworzone zostały stanowiska pracy zbliżone do realnych miejsc pracy traderów w bankach. Dzięki laboratorium tradingowemu Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku będzie mogła doskonale przygotować studentów do pracy w instytucjach finansowych wyposażając ich w praktyczne umiejętności związane z decyzjami inwestycyjnymi na światowych rynkach finansowych” - dodaje prof. nadzw. dr hab. Marcin Kalinowski, dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Studenci, którzy będą udoskonalać swoje umiejętności w oparciu o warsztat Trading Lab, nie tylko zyskają ceniony na rynku certyfikat, ale także zapewnią sobie pierwszeństwo podczas rekrutacji do OSTC. W 2017 roku ponad 30% zatrudnionych nowych traderów, zaczynało swoją przygodę z giełdami, podczas zajęć z managerami na swoich uczelniach.
img_0646.jpg

Uroczyste otwarcie OSTC Trading Lab odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Finansów i Zarządzania przy al. Grunwaldzkiej 238A w Gdańsku w sali B018.
W wydarzeniu wezmą udział Władze uczelni, przedstawiciele firmy OSTC oraz grupa studentów, która zostanie objęta pierwszym szkoleniem.

Tuż po otwarciu laboratorium tradingowego z zasobów pracowni będą korzystać przeszkoleni przez przedstawicieli OSTC wykładowcy wraz ze studentami. Z kolei od jesiennego semestru w WSB rozpoczną się bezpłatne zajęcia prowadzone przez managerów firmy tradingowej, podczas których studenci poznają tajniki analizy technicznej, strategii inwestycyjnych, technik zarządzania ryzykiem oraz rynków finansowych. Aby zostać uczestnikiem szkolenia nie trzeba mieć doświadczenia na giełdach, trzeba jednak być studentem i wykazać wysokie zainteresowanie tematyką finansową. Informacje dotyczące możliwości aplikacji będzie można znaleźć na fanpage’u polskiego oddziału OSTC.

OSTC Trading Lab powstało przy współpracy Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku w Gdańsku z OSTC Ltd. oddział w Polsce.

 

05-04-2018