Według raportu o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 wydanego przez resort nauki i szkolnictwa wyższego, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w regionie. Awansowała o jedną pozycje w porównaniu do roku ubiegłego. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku po raz kolejny uplasowała się na podium najchętniej wybieranych uczelni w opublikowanym raporcie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 

Ranking jest podsumowaniem wyników rekrutacji do szkół wyższych publicznych i niepublicznych w roku akademickim 2019/20. WSB zajęła 2 miejsce w pozycji uczelnie niepubliczne najczęściej wybierane przez kandydatów, zarówno na studiach stacjonarnych jak i niestacjonarnych.  

 

 

Warto zaznaczyć również, że w zestawieniu wszystkie Wyższe Szkoły Bankowe zajęły wysokie miejsca. Łączna liczba kandydatów rozpoczynających studia wyższe w tych uczelniach przekroczyła w tym roku 30 000. Wszystkim studentom bardzo dziękujemy za zaufanie, życzymy sukcesów i kolejnych trafnych wyborów w nauce, pracy i życiu prywatnym.
Pełna treść informacji ministerstwa znajduje się tutaj: www.gov.pl.

Czytaj więcej