Rozwijam się z WSB!

 

Warsztaty w ramach cyklu Kariera 3.0 to spotkania z ekspertami, wykładowcami studiów podyplomowych WSB,  z różnych obszarów tematycznych.

Bardzo cieszy nas fakt, że podczas tegorocznej edycji cyklu, będziemy zapraszać Was zarówno na warsztaty realizowane w formie online, jak i te stacjonarne, które będą okazją do spotkania z wykładowcami i uczestnikami w kampusie WSB.
 

Możesz wykorzystać swój wolny czas na podnoszenie kwalifikacji zawodowych lub po prostu wysłuchać inspirujących warsztatów. Spotkania dedykowane są również dla osób, które poszukują nowej ścieżki zawodowej i myślą o przekwalifikowaniu.
 

podnoszenie 
kwalifikacji

duża dawka
wiedzy 

specjalny 
bonus

 

Wydarzenie jest darmowe - obowiązuje rezerwacja miejsc.
Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz dostęp do warsztatu online (jeśli odbywa się w takiej formie). 


Wiedzę zdobytą podczas spotkań online pogłębisz na studiach podyplomowych mamy ponad 90 kierunków do wyboru.

Sprawdź kierunki

Do 30 czerwca studia podyplomowe 1000 zł taniej 

 

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:

 

  •  SAP ERP, SAP S/4 HANA, ABAP – Zostań specjalistą. Spotkanie z konsultantami SAP.

data: 07.07.2022
godzina: 18.00 - 19.30
forma: spotkanie online

Prowadzący: Sebastian Sobczyk, Menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu, prowadzący zajęcia m.in na kierunku Zintegrowany system informatyczny SAP ERP. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL.

Opis oraz harmonogram spotkania: SAP to ciągle światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych ERP dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki, który nie zwalnia tempa. Będąc od ponad 30 lat liderem na płaszczyźnie systemów ERP, SAP rozszerza swoje portfolio o system S/4 HANA zbudowany na szkielecie nowoczesnej wyjątkowo szybkiej bazy danych, promuje nowoczesny interface „Fiori” i umożliwia łatwe łączenie systemu z nowoczesnymi narzędziami wspierania m.in. sprzedaży, planowania. Studia na kierunkach: SAP ERP, S4/HANA, ABAP w WSB w Gdańsku pozwalają posiąść wiedzę z zakresu SAP i przemodelować swoją karierę w dynamicznie rozwijającym się obszarze IT.

  • 18.00-18.15  Wprowadzenie: System SAP ERP, SAP S/4 HANA, ABAP
  • 18.15-19.00  Zaprezentowanie systemu SAP w postaci praktycznego pokazu case study z wybranej funkcjonalności na najnowszym SAP GUI 7.70
  • 19.00-19.15  Jak zostać użytkownikiem końcowym lub konsultantem SAP?
  • 19.15  Pytania i odpowiedzi

 

  • Managerial Development Program – Przywództwo sytuacyjne jako podstawowa metoda zarządzania zróżnicowanym zespołem.

data: 14.07.2022
godzina: 18:00 - 19:30
forma: Warsztat stacjonarny, WSB Gdańsk, budynek A, sala 116

 

Prowadząca: Ewa Kirsz, Wykładowczyni i menedżerka z wieloletnią praktyką w obszarze HR, prowadząca zajęcia m.in na kierunku Managerial Development Program. Program Rozwoju Menedżerów. Jej doświadczenia zawodowe obejmują pracę w działach personalnych międzynarodowych organizacji oraz w pracy dydaktycznej jako wykładowczyni. 

 

Opis spotkania: Idea przywództwa sytuacyjnego jest genialna w swojej prostocie. A jednak – wymagająca wprawy. Za tym podejściem stoi dwóch panów - Paul Hersey i Ken Blanchard. Kiedy przydaje się znajomość tego modelu przywództwa? W każdym niemal obszarze zarządzania. Czasem nie wiemy dlaczego pracownik nie podejmuje się wykonania danego zadania. Może nie jest leniwy, a „niegotowy” na to zadanie? Przypomnij sobie sytuację, kiedy jako doświadczona osoba zostałeś awansowany lub szef polecił Ci wykonanie zupełnie nowego zadania. Czy czułeś się jak ekspert, czy może nowicjusz? Otóż to! W obliczu nowego zadania, wszyscy jesteśmy początkujący! Dobry szef o tym wie i dobiera zestaw zachowań do miejsca, w którym jest jego pracownik. Szef nieświadomy, potraktuje nowicjusza jak eksperta, a przecież nie dla każdego metoda „wrzucenia na głęboką wodę” jest motywująca… Model z powodzeniem można nakładać na projektowanie systemu ocen pracowniczych, czy szerzej - rozwoju pracowniczego, jak na przykład program mentoringowy w dziale / organizacji. 

 

  • Business Trainer Academy – Praca (nie) może stać się pasją?

data: 15.07.2022
godzina: 18.00 - 20.00
forma: spotkanie online

Prowadzący: Krzysztof Wilczewski, Trener biznesu i ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, coach, Kierownik merytoryczny kierunku Business Trainer Academy. Od ponad 11 lat solidnie, z rzetelnością i pasją pomaga firmom i osobom w efektywnym rozwoju kompetencji miękkich, menadżerskich i sprzedażowych. Wieloletnia współpraca, jako Szef Zespołu Trenerskiego, z największą firmą pośrednictwa finansowego w Polsce, nauczyła go holistycznego podejścia do tematu szkoleń.

Opis oraz harmonogram spotkania: „Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie już nie będziesz pracować” – maksyma wypowiedziana przez Konfucjusza i powtarzana do dzisiejszego dnia przez wiele osób, jest uważna za naiwną i niemożliwą do spełnienia. Jednak każdy, kto tak mówi, ma  wewnętrzne marzenie by łączyć swój zawód z pasją i każdego dnia chodzić uśmiechnięty.

W ramach warsztatu, dowiesz się: 
•    Czym tak naprawdę jest zawód Trenera biznesu, a z czym nie powinniśmy go mylić?
•    Dlaczego kompetencje trenera są tak cenione w dzisiejszym świecie
•    Jak każde szkolenie można zamienić w prawdziwą przygodę?
•    Dodatkowo odkryjesz także swój typ osobowości i cechy, które wspierać Cię będą na sali szkoleniowej.

 

  •  Menedżer HR – Zarządzać nowocześnie – trendy, modele i narzędzia we współczesnym podejściu do przywództwa.

data: 18.08.2022
godzina: 18:00 - 19:30
forma: Warsztat stacjonarny, WSB Gdańsk, budynek A, sala 116

 

Prowadząca: Ewa Kirsz, Wykładowczyni i menedżerka z wieloletnią praktyką w obszarze HR, prowadząca zajęcia m.in na kierunku Menedżer HR. Jej doświadczenia zawodowe obejmują pracę w działach personalnych międzynarodowych organizacji oraz w pracy dydaktycznej jako wykładowczyni. 

 

Opis spotkania: Przywództwo ulega transformacji ze względu na przyspieszenie technologiczne, widoczne szczególnie w dobie pandemii, kryzys nadzoru i nową generację na rynku pracy nie bez powodu zwaną "pokoleniem płatków śniegu". Tradycyjne modele zarządzania przeobrażają się pod wpływem coraz większej zmienności i niepewności otoczenia, czyli świata VUCA. Zwinne podejście coraz bardziej obecne w biznesie, a przede wszystkim Management 3.0 i Servant Leadership to efekt zmian zachodzących w organizacjach. Oczekiwania młodych ludzi związane z budowaniem zróżnicowanej, włączającej kultury organizacyjnej i praca zdalna, która stała się niemal codziennością, to kolejne wyzwania liderów. Czym jest zatem to nowoczesne zarządzanie, o którym się dyskutuje, czym się charakteryzuje, na jakich filarach jest zbudowane, do czego się odwołuje? Warto znać trendy, kierunki zmiany i nowoczesne modele i narzędzia zarządzania, by móc wyjść naprzeciw zmianie. 

Czytaj więcej