Rozwijam się z WSB!
Warsztaty w ramach cyklu Kariera 3.0 to spotkania z ekspertami, wykładowcami studiów podyplomowych WSB, z różnych obszarów tematycznych.
Bardzo cieszy nas fakt, że podczas tegorocznej edycji cyklu, będziemy zapraszać Was zarówno na warsztaty realizowane w formie online, jak i te stacjonarne, które będą okazją do spotkania z wykładowcami i uczestnikami w kampusie WSB.
Możesz wykorzystać swój wolny czas na podnoszenie kwalifikacji zawodowych lub po prostu wysłuchać inspirujących warsztatów. Spotkania dedykowane są również dla osób, które poszukują nowej ścieżki zawodowej i myślą o przekwalifikowaniu.
podnoszenie |
duża dawka |
specjalny |
Wydarzenie jest darmowe - obowiązuje rezerwacja miejsc.
Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz dostęp do warsztatu online (jeśli odbywa się w takiej formie).
Wiedzę zdobytą podczas spotkań online pogłębisz na studiach podyplomowych - mamy ponad 90 kierunków do wyboru.
Do 30 czerwca studia podyplomowe 1000 zł taniej
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
- SAP ERP, SAP S/4 HANA, ABAP – Zostań specjalistą. Spotkanie z konsultantami SAP.
data: 07.07.2022
godzina: 18.00 - 19.30
forma: spotkanie online
Prowadzący: Sebastian Sobczyk, Menedżer kierunku Informatyka w WSB we Wrocławiu, prowadzący zajęcia m.in na kierunku Zintegrowany system informatyczny SAP ERP. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL.
Opis oraz harmonogram spotkania: SAP to ciągle światowy lider wśród dostawców rozwiązań biznesowych ERP dla przedsiębiorstw ze wszystkich branż i gałęzi gospodarki, który nie zwalnia tempa. Będąc od ponad 30 lat liderem na płaszczyźnie systemów ERP, SAP rozszerza swoje portfolio o system S/4 HANA zbudowany na szkielecie nowoczesnej wyjątkowo szybkiej bazy danych, promuje nowoczesny interface „Fiori” i umożliwia łatwe łączenie systemu z nowoczesnymi narzędziami wspierania m.in. sprzedaży, planowania. Studia na kierunkach: SAP ERP, S4/HANA, ABAP w WSB w Gdańsku pozwalają posiąść wiedzę z zakresu SAP i przemodelować swoją karierę w dynamicznie rozwijającym się obszarze IT.
- 18.00-18.15 – Wprowadzenie: System SAP ERP, SAP S/4 HANA, ABAP
- 18.15-19.00 – Zaprezentowanie systemu SAP w postaci praktycznego pokazu case study z wybranej funkcjonalności na najnowszym SAP GUI 7.70
- 19.00-19.15 – Jak zostać użytkownikiem końcowym lub konsultantem SAP?
- 19.15 – Pytania i odpowiedzi
- Managerial Development Program – Przywództwo sytuacyjne jako podstawowa metoda zarządzania zróżnicowanym zespołem.
data: 14.07.2022
godzina: 18:00 - 19:30
forma: Warsztat stacjonarny, WSB Gdańsk, budynek A, sala 116
Prowadząca: Ewa Kirsz, Wykładowczyni i menedżerka z wieloletnią praktyką w obszarze HR, prowadząca zajęcia m.in na kierunku Managerial Development Program. Program Rozwoju Menedżerów. Jej doświadczenia zawodowe obejmują pracę w działach personalnych międzynarodowych organizacji oraz w pracy dydaktycznej jako wykładowczyni.
Opis spotkania: Idea przywództwa sytuacyjnego jest genialna w swojej prostocie. A jednak – wymagająca wprawy. Za tym podejściem stoi dwóch panów - Paul Hersey i Ken Blanchard. Kiedy przydaje się znajomość tego modelu przywództwa? W każdym niemal obszarze zarządzania. Czasem nie wiemy dlaczego pracownik nie podejmuje się wykonania danego zadania. Może nie jest leniwy, a „niegotowy” na to zadanie? Przypomnij sobie sytuację, kiedy jako doświadczona osoba zostałeś awansowany lub szef polecił Ci wykonanie zupełnie nowego zadania. Czy czułeś się jak ekspert, czy może nowicjusz? Otóż to! W obliczu nowego zadania, wszyscy jesteśmy początkujący! Dobry szef o tym wie i dobiera zestaw zachowań do miejsca, w którym jest jego pracownik. Szef nieświadomy, potraktuje nowicjusza jak eksperta, a przecież nie dla każdego metoda „wrzucenia na głęboką wodę” jest motywująca… Model z powodzeniem można nakładać na projektowanie systemu ocen pracowniczych, czy szerzej - rozwoju pracowniczego, jak na przykład program mentoringowy w dziale / organizacji.
- Business Trainer Academy – Praca (nie) może stać się pasją?
data: 15.07.2022
godzina: 18.00 - 20.00
forma: spotkanie online
Prowadzący: Krzysztof Wilczewski, Trener biznesu i ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, coach, Kierownik merytoryczny kierunku Business Trainer Academy. Od ponad 11 lat solidnie, z rzetelnością i pasją pomaga firmom i osobom w efektywnym rozwoju kompetencji miękkich, menadżerskich i sprzedażowych. Wieloletnia współpraca, jako Szef Zespołu Trenerskiego, z największą firmą pośrednictwa finansowego w Polsce, nauczyła go holistycznego podejścia do tematu szkoleń.
Opis oraz harmonogram spotkania: „Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie już nie będziesz pracować” – maksyma wypowiedziana przez Konfucjusza i powtarzana do dzisiejszego dnia przez wiele osób, jest uważna za naiwną i niemożliwą do spełnienia. Jednak każdy, kto tak mówi, ma wewnętrzne marzenie by łączyć swój zawód z pasją i każdego dnia chodzić uśmiechnięty.
W ramach warsztatu, dowiesz się:
• Czym tak naprawdę jest zawód Trenera biznesu, a z czym nie powinniśmy go mylić?
• Dlaczego kompetencje trenera są tak cenione w dzisiejszym świecie
• Jak każde szkolenie można zamienić w prawdziwą przygodę?
• Dodatkowo odkryjesz także swój typ osobowości i cechy, które wspierać Cię będą na sali szkoleniowej.
- Menedżer HR – Zarządzać nowocześnie – trendy, modele i narzędzia we współczesnym podejściu do przywództwa.
data: 18.08.2022
godzina: 18:00 - 19:30
forma: Warsztat stacjonarny, WSB Gdańsk, budynek A, sala 116
Prowadząca: Ewa Kirsz, Wykładowczyni i menedżerka z wieloletnią praktyką w obszarze HR, prowadząca zajęcia m.in na kierunku Menedżer HR. Jej doświadczenia zawodowe obejmują pracę w działach personalnych międzynarodowych organizacji oraz w pracy dydaktycznej jako wykładowczyni.
Opis spotkania: Przywództwo ulega transformacji ze względu na przyspieszenie technologiczne, widoczne szczególnie w dobie pandemii, kryzys nadzoru i nową generację na rynku pracy nie bez powodu zwaną "pokoleniem płatków śniegu". Tradycyjne modele zarządzania przeobrażają się pod wpływem coraz większej zmienności i niepewności otoczenia, czyli świata VUCA. Zwinne podejście coraz bardziej obecne w biznesie, a przede wszystkim Management 3.0 i Servant Leadership to efekt zmian zachodzących w organizacjach. Oczekiwania młodych ludzi związane z budowaniem zróżnicowanej, włączającej kultury organizacyjnej i praca zdalna, która stała się niemal codziennością, to kolejne wyzwania liderów. Czym jest zatem to nowoczesne zarządzanie, o którym się dyskutuje, czym się charakteryzuje, na jakich filarach jest zbudowane, do czego się odwołuje? Warto znać trendy, kierunki zmiany i nowoczesne modele i narzędzia zarządzania, by móc wyjść naprzeciw zmianie.