20 lat temu w Dworze Artusa Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku zainaugurowała swój pierwszy rok akademicki. Wówczas była niewielką niepubliczną uczelnią liczącą niespełna 500 studentów. Teraz plasuje się na III miejscu w Trójmieście pod względem liczby studentów i konkuruje z największymi uczelniami publicznymi.

 

To już 20 lat odkąd Wyższa Szkoła Bankowa rozpoczęła swoją edukacyjną działalność w Gdańsku. Były to trudne lata dla uczelni niepublicznych, gdyż kandydaci traktowali je jako studia drugiego wyboru, mimo to założyciele, władze i pracownicy Uczelni nie zrażali się. Pracowali nadal z wielkim zapałem udowadniając, swój wkład w dobre przygotowanie przyszłych absolwentów do wejścia na rynek pracy.
 
Inaugurację jubileuszowego roku akademickiego wzbogacił niesamowity wykład „ Nietransparentne cele zarządzania - dokąd zmierzają Google i Facebook" dr hab. Jana Kreft z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dodatkowo zostały wręczone nagrody władz uczelni dla zasłużonych pracowników oraz nagrody dla najlepszej firmy roku, która to najlepiej współpracowała na rzecz kształcenia biznesowego studentów.Zwieńczeniem uroczystości był solowy występ studentki, należącej do chóru uczelnianego.

Czytaj więcej