Dyplom magistra, licencjata i ukończenia studiów podyplomowych - różnice i zalety

Obecnie studia podejmuje nieporównywalnie więcej osób niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Dysponowanie dyplomem potwierdzającym posiadanie wyższego wykształcenia staje się niezbędne; osoby, które mogą wylegitymować się jedynie wykształceniem średnim, coraz rzadziej są brane pod uwagę w procesie rekrutacji na specjalistyczne stanowiska. Jakie studia wybrać, by móc wyróżnić się na rynku pracy i jednocześnie zdobyć dyplom, który stanie się bezpośrednią przepustką do rozpoczęcia prawdziwej kariery zawodowej? Jeśli jeszcze tego nie wiesz, zapoznaj się z naszą ofertą.

 

Masowe kształcenie magistrów na państwowych uniwersytetach i akademiach powoduje obniżenie realnej wartości dyplomu – co roku jeden kierunek na danej uczelni kończy nawet kilkaset osób. Pracodawca nie jest przez to w stanie określić, czy wiedza przekazywana studentom została w jakikolwiek sposób przyswojona oraz czy jej poziom jest adekwatny do wymagań rynku. Zupełnie inaczej jest, jeśli absolwent okaże dyplom ukończenia unikatowego kierunku lub wykwalifikowanej, znanej z praktycznego nauczania uczelni. Zarówno w jednym, jak i drugim wypadku, świetnym wyborem może okazać się Wyższa Szkoła Bankowa.

 

Studia licencjackie – pierwsze kroki na drodze do marzeń
Jeśli szukasz miejsca, w którym będziesz mógł połączyć naukę z obowiązkami zawodowymi, to w WSB bez wątpienia znajdziesz coś dla siebie. Studia licencjackie prowadzone na uczelni przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które stawiają już pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej, a studia stanowią dopełnienie ich procesu rozwoju. Oferta edukacyjna uczelni skierowana jest głównie do kandydatów, którzy nie tylko chcą poszerzać swoją wiedzę w zakresie administracji, prawa, finansów i szeroko pojętego biznesu, ale obejmuje również tych z bardziej społecznym zacięciem - zainteresowanych pedagogiką, turystyką, filologią, psychologią czy nawet designem. Dzięki unikatowym kierunkom i dużej ilości specjalizacji, studenci WSB są niezwykle konkurencyjni na rynku pracy, co obecnie stanowi jeden z największych atutów uczelni. Co ciekawe, dyplom Wyższej Szkoły Bankowej możesz otrzymać, studiując w jednej z dziewięciu placówek, co stanowi znaczne udogodnienie dla większości studentów. Jeśli chcesz dokładniej zapoznać się z aktualną ofertą Wyższej Szkoły Bankowej, wystarczy, że skorzystasz z wyszukiwarki miast i kierunków.

 

Studia magisterskie – kontynuuj walkę o swoją karierę!
Wiele osób kończących studia licencjackie jest rozczarowanych brakiem perspektyw; jest to na ogół wina wielu czynników. Pierwszym i najczęściej popełnianym błędem jest zły wybór kierunku; okazuje się, że wymarzone studia nie spełniły oczekiwań lub okazały się bezużyteczne z punktu widzenia pracodawcy. Drugi błąd, również popełniany przez znaczną część studentów, dotyczy wyboru uczelni. Prestiż większości szkół wyższych opiera się na ich wieloletnich tradycjach, jednak nie przekłada się to  na jakość nauczania i warunki, jakie zapewniają studentom. Na szczęście po podjęciu decyzji o kandydowaniu na studia II stopnia, nie trzeba ograniczać się do kontynuacji kierunku czy pozostania na wcześniejszej uczelni. To dobra okazja, by zmienić coś na lepsze; jeśli również zastanawiasz się, co po licencjacie, zapoznaj się z ofertą WSB. Pamiętaj, studia magisterskie to szansa na zdobycie drugiego zawodu; oferta Wyższej Szkoły Bankowej jest dostosowana do absolwentów innych kierunków, dzięki czemu niezależnie od tego, jaki dyplom już posiadasz, możesz rozpocząć dowolne studia magisterskie.

 

Studia podyplomowe –  szansa na specjalistyczną wiedzę
Pracodawcy na ogół cenią osoby, które ukończyły dodatkowo studia podyplomowe. Dlaczego? Oznacza to, że mają większą chęć rozwoju i są w stanie poświęcić kolejny rok lub dwa lata na zdobycie wiedzy i nowych umiejętności potrzebnych im w przyszłej pracy. To od Ciebie zależy decyzja, czy chcesz kontynuować edukację; pamiętaj jednak, że w tym wypadku dodatkowy dyplom to dodatkowa szansa na zdobycie wymarzonego stanowiska. A może poszukujesz czegoś naprawdę elitarnego, co da Ci jeszcze większą przewagę na rynku pracy? Jeśli tak, koniecznie rozważ studia MBA, które wciąż uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych kursów podyplomowych.

 

Unikatowe kierunki i specjalistyczna wiedza
Obecnie uczelnie państwowe nie gwarantują programów studiów adekwatnych do otaczającej nas rzeczywistości rynkowej. Wykładane przedmioty często opierają się na przestarzałej wiedzy i starych, książkowych rozwiązaniach, które już od dawna nie są wykorzystywane w pracy. Duży nacisk położony jest przede wszystkim na teorię, co przekłada się na brak praktycznych umiejętności studentów. Jeśli również dostrzegasz ten niekorzystny trend, na pewno zainteresują Cię unikatowe kierunki, takie jak design w biznesie, handel międzynarodowy, prawo w biznesie czy psychologia w biznesie (wszystkie to propozycje studiów licencjackich, nie zaś jednolitych magisterskich!). WSB stara się cały czas rozwijać i śledzić potrzeby pracodawców, dlatego warto na bieżąco sprawdzać propozycje kierunków.

 

Zalety posiadania dyplomu Wyższej Szkoły Bankowej
Posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych to obecnie konieczność. Zagwarantuj sobie jednak lepszy start w przyszłość i wybierz uczelnię, która zapewni Ci odpowiedni rozwój i dostęp do fachowej, specjalistycznej wiedzy, która jest adekwatna do wymagań Twoich potencjalnych pracodawców. Sprawdź, jakie są zalety posiadania dyplomu WSB.

  • Ukończenie specjalistycznych studiów to pierwsza i zdecydowanie największa zaleta tej uczelni; każdy kierunek jest w sposób pośredni lub bezpośredni związany z szeroko rozumianym biznesem, co zapewnia absolwentom WSB dobry start w przyszłość.
  • Międzynarodowy prestiż w przypadku studiów MBA. Jeśli zdecydujesz się na realizowanie jednego z programów MBA, Twój dyplom będzie uznawany przez pracodawców również za granicą!
  • Posiadanie specjalistycznej wiedzy i praktycznych umiejętności. To kolejny punkt, który odróżni Cię od pozostałych absolwentów z innych uczelni; podczas gdy oni będą uczyć się przestarzałych mechanizmów finansowych lub nieaktualnych narzędzi menedżerskich, Ty dowiesz się, jakie są aktualne trendy i jak je wykorzystać w pracy od wykładowców, którzy jednocześnie są aktywnymi praktykami.

 

Wróć do spisu artykułów >