Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.
 

Studia podyplomowe, online

W wielu firmach przywiązuje się wagę głównie do sprzedaży, produkcji czy zakupów. Wyniki biznesowe natomiast nieodłącznie powiązane są z płynnością finansową i skutecznymi działaniami windykacyjnymi. Podczas studiów zdobędziesz wiedzę i zostaniesz przygotowany do profesjonalnego, dostosowanego do obecnych realiów gospodarczych zarządzania wierzytelnościami.

studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności konieczne do samodzielnego opracowania i wdrożenia systemu zarządzania wierzytelnościami ściśle odpowiadającego potrzebom reprezentowanych przez nich przedsiębiorstw.
 • Dzięki praktycznej formie zajęć tj. warsztaty, case studies, ćwiczenia, dyskusje oraz symulacje, łatwiej przyswoisz i rozumiesz dane zagadnienia. 
 • Na studiach spotkasz kadrę dydaktyczną, którą stanowią konsultanci zajmujący się zawodowo dochodzeniem należności oraz wykładowców z doświadczeniem w zabezpieczaniu należności i kontraktów handlowych. Możesz być więc pewien, że na zajęciach nie będą poruszane nieprzydatne w pracy zawodowej tematy.

Dla kogo?

 

Studia kierujemy do pracowników zajmujących się nadzorowaniem procesów zarządzania wierzytelnościami, pracowników działów sprzedaży i handlowych, a także działów windykacji oraz samodzielnych przedsiębiorców i przedstawicieli firm działających w branży zarządzania wierzytelnościami.

 

Studia online

Grupa Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląska Szkoła Wyższa rozpoczęły współpracę dotyczącą prowadzenia studiów podyplomowych w formule online. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tego projektu. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski.

 

Korzyści ze studiowania online
Możliwość studiowania online, bez wychodzenia z domu, to duża oszczędność czasu. Dodatkowym atutem studiów w WSB, jest darmowa licencja do MS 365 dla uczestników, dzięki której będziesz mieć dostęp do niezbędnych narzędzi wykorzystywanych w procesie nauczania.

Katarzyna Samborska

Zdecydowałam się na studia podyplomowe, aby podnieść swoje kwalifikacje oraz uzupełnić wiedzę. Chciałam posłuchać opinii i rad doświadczonych wykładowców i praktyków. Podczas studiów nawiązałam bardzo interesujące znajomości z osobami, które wymieniają się swoim doświadczeniem, a to bardzo cenne w obecnych czasach. 

Katarzyna Samborska

Absolwentka kierunku windykacja i zarządzanie wierzytelnościami

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 lipca
czesne już od
315 zł
290 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 900 zł: 

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku windykacja i zarządzanie wierzytelnościami.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 172
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Michał Szlachcic
Anna Marcinkowska
Agnieszka Brzezińska-Mandat
Krystian Mularczyk
Michał Szlachcic

Praktyk, ekonomista, współzałożyciel i członek Zarządu Logintrade S.A. Wykładowca na studiach MBA oraz na studiach podyplomowych zakupy w biznesie i zarządzania sprzedażą, autor i kierownik podyplomowego studium windykacja i zarządzanie wierzytelnościami w Wyższej Szkole Bankowej we...

Anna Marcinkowska

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w jednej z firm windykacyjnych, koncernie Saint-Gobain oraz kancelarii prawnej specjalizującej się w obsłudze instytucji finansowych. Od 2006 r. pełnomocnik Zarządu Krajowego...

Agnieszka Brzezińska-Mandat

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej), studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, specjalność: Trener biznesu. Mediator i Coach biznesu. W branży windykacyjnej od 2003 roku zarówno jako praktyk, jak i teoretyk. Jako...

Krystian Mularczyk

Radca Prawny wpisany na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Wykładowca studiów podyplomowych w WSB we Wrocławiu, prelegent w wielu ogólnopolskich konferencjach, prowadzi szkolenia specjalistyczne z zakresu prawa gospodarczego, sportowego oraz...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 85 24 +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF