Opis kierunku:

Celem studiów jest wykształcenie testerów oraz osób odpowiedzialnych za automatyzację procesów związanych z rozwojem oprogramowania, np. testowaniem oraz integracją dla aplikacji mobilnych oraz serwerowych.

W czasie kursu  nauczysz się m.in.: programować w języku Python, poznasz Selenium Webdriver, SQL-a, Jenkinsa i Docker-a, Jira oraz TestFLOW i platformy w chmurze. Poznasz pracę testera na przykładzie projektu aplikacji mobilnej i webowej. Nauczysz się współpracować w zwinnych zespołach developerskich (Agile) stosujących Scrum/Kanban.

informatyka

Co zyskujesz?

Dzięki doświadczonym wykładowcom oraz programie studiów skupionym na umiejętnościach praktycznych, najpopularniejszych obecnie narzędziach na rynku IT, oraz dobrych praktykach, absolwenci kierunku będą mieli dużą przewagę na rynku pracy.

Koszt złej jakości oprogramowania przekracza często wielokrotnie  nakład na wytworzenie samego oprogramowania. Dlatego firmy, nie tylko z branży IT, nieustannie poszukują inżynierów oprogramowania i testerów dla aplikacji zarówno mobilnych jak i serwerowych.

Dla kogo?

Studia adresowane są do osób planujących rozwijanie swojej kariery w branży IT. Dzięki omówieniu szerokiego wachlarza technologii i ćwiczeń praktycznych, studia będą inspiracją do poszerzenia swojej wiedzy zarówno dla osób doświadczonych jak i rozpoczynających swoją karierę w IT.
Warto przed pierwszymi zajęciami, poświęcić czas na przygotowanie się. Podstawowa znajomość programowania w dowolnym języku programowania będzie pomocna. Polecamy na początek: Ruby, Python albo Golang. W przypadku pomocy prosimy o kontakt: sobczyk.sebastian@gmail.com

Praktyczny charakter studiów

  • Program kierunku jest zorientowany na umiejętności praktyczne. W czasie każdych zajęć przynajmniej połowa czasu poświęcamy na rozwijanie umiejętności programistycznych. Część zajęć przeznaczamy na programowanie w języku Python.
  • Duży nacisk w czasie studiów kładziemy na pisanie kodu i integrację narzędzi do automatyzacji.  W ramach studiów, będziesz wykonywać projekt. Projekt wymaga wykorzystania nabytych umiejętności do rozwiązania złożonego problemu pod opieką wykładowcy.
  • Program kierunku oraz wykładowcy pomogą uczestnikom w przygotowaniu się do międzynarodowego egzaminu na certyfikat testera ISTQB Foundation Level.

Dodatkowe certyfikaty

  • Absolwenci otrzymują nieodpłatnie certyfikat ukończenia szkolenia: Tester oprogramowania.
  • Dodatkowo każdy ze słuchaczy ma możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu testerskiego ISTQB Foundation Level w ramach egzaminu organizowanego przez WSB w Chorzowie i Katowicach, we współpracy z testerzy.pl , za dodatkową (niższą niż standardowa) opłatą.

Partnerzy kierunku

Realizując studia podyplomowe na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych, współpracujemy z firmami z branży. Doświadczeni praktycy z tych firm prowadzą zajęcia i warsztaty ze słuchaczami

 

Firma Gigaset Communications Polska powstała w 2002 roku i od tamtej pory ciągle się rozwija. Obecnie stanowi główne centrum R&D z ponad 130 pracownikami, którzy odpowiadają za rozwój i utrzymanie kluczowych dla firmy produktów i usług. Portfolio firmy obejmuje wiele dziedzin, w tym domowe systemy bezpieczeństwa oparte na chmurze, aplikacje mobilne, telefonię IP i bezprzewodową. Firma jest ekspertem w tych dziedzinach – IoT, iOS, Androidem, CI, dostarczanie oprogramowania, automatyzacja testów, rozwijanie usług opartych na chmurze, systemy wbudowane, telekomunikacja bezprzewodowa, VoIP, Inteligentny Dom i wiele innych! Spośród wielu podejść projektowych czy operacyjnych, takich jak DevOps, ITIL, Agile, Kanban czy Scrum, firma dobiera pasujące do tworzonych rozwiązań; od oprogramowania czujników i aktorów do aplikacji mobilnych, od systemów telefonicznych do najnowocześniejszych usług opartych na chmurze. Inwestuje w rozwiązania w pełni zautomatyzowane, integrowane i wdrażane w sposób ciągły.

 

TestFLO jest jednym z najszybciej rozwijających się rozwiązań do zarządzania testami działającym w oparciu o aplikację JIRA. Dostępna jest wersja serwerowa jak również wspierająca JIRA Cloud. Realizuje proces testów od etapu planowania, projektowania poprzez implementację, wykonanie na metrykach i raportach kończąc. Dostarcza repozytorium przypadków testowych, integruje się z procesami Defect i Requirement Management, wspiera procesy wykonywania i zbierania wyników z testów automatycznych, umożliwia elastyczne tworzenie procesów testowych i dostosowanie ich do swoich własnych potrzeb. Dowiedz się więcej na testflo.com.

TestFLO rozszerza JIRA o procesy zarządzania testami i umożliwia pracę testerom w ich środowisku i kontekście. W ramach współpracy na tym kierunku z WSB Wrocław będziemy oferować praktyki dla studentów/absolwentów, a także dla najlepszych pracę w firmie INTENSO oraz będziemy dzielić się wiedzą na zajęciach na temat JIRA oraz TestFLO i ich roli w procesie zarządzania testami.

 

SMACC jest wiodącym start-upem FinTech w Niemczech. Z pomocą technologii sztucznej inteligencji, automatyzujemy procesy księgowości dla małych i średnich przedsiębiorstw. Platforma SaaS pomaga klientom oszczędzić czas i pieniądze przetwarzać tysiące dokumentów i danych księgowych automatycznie. Firma buduje swój pierwszy zespół programistyczny w Warszawie i chce, jednocześnie, włączyć się w kształtowanie i wspieranie polskiej społeczności IT.

 

TERMINALFOUR is a digital engagement & web content management platform for higher education. We enable Universities & Colleges to drive student recruitment, retention, alumni fundraising & research promotion by maximizing the effectiveness of their digital & content strategies. We have offices in Boston, San Diego, Dublin, Wroclaw, London and Sydney and a large global partner ecosystem that provide local implementation of our WCM software.

"Firmy poszukują testerów, którzy potrafią opracowywać strategie testów, wdrażać je w zespołach oraz zautomatyzować procesy związane z rozwojem oprogramowania. Koszt niskiej jakości kodu jest wysoki. Stworzyliśmy więc studia, które dostarczają praktycznych narzędzi niezbędnych do poprawy jakości oraz zmniejszenie czasu wytwarzania oprogramowania."

 

Adam Przybyła

Linux System Engineer, wykładowca WSB

krzysztof-komainda

"Odważyłem się i zmieniłem branżę. Zacząłem pracę jako tester oprogramowania – studia na tym kierunku pozwoliły mi szybciej przyswoić wiedzę w dziedzinie programowania w języku Python oraz wiedzę potrzebną do uzyskania certyfikatu ISTQB (International Software Testing Qualifications Board), co jest niezbędne, aby pracować i rozwijać się w branży IT."

 

Krzysztof Komainda

Absolwent kierunku tester oprogramowania

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku Tester oprogramowania:

 

Forma zajęć:

  • 85% w formie ćwiczeń realizowanych w pracowni komputerowej
  • 15% w formie wykładu.
Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 176
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Łukasz Złocki
Grzegorz Mazur

Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (Nowoczesne technologie Webowe i Mobilne). Absolwent podyplomowych studiów Android i iOS na Politechnice Wrocławskiej. Pracuje w międzynarodowej firmie budującej oprogramowanie w branży lotniczej. Jego pasją jest...

mgr inż. Wojciech Barczyński

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista w nagradzanym za innowacyjność start-upie rozwijającym otwartą ekologiczną chmurę w oparciu o OpenStack. Wcześniej członek zespołu badawczego SAP, gdzie specjalizował się w zastosowaniu technologii Ekstrakcji...

Adam Przybyła

Linux System Engineer w jednej z wrocławskich korporacji, zajmujący się rozwojem narzędzi wspomagających procesy budowy aplikacji oraz adaptacją dystrybucji Linux-a pod wymagania aplikacji i docelowej platformy. Przeprowadza również szkolenia na temat testowania, Python-a czy Openstack-a.

Karol Piotr Kolański

Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery pracownik centrów badawczo-rozwojowych dużych firm. Posiada doświadczenie w pracy jako inżynier jakości oprogramowania (embedded, web oraz mobile). Pracował przy projektach związanych...

Łukasz Złocki

Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Od kilkunastu lat pracuje w branży IT i od początku swojej kariery jest związany z projektowaniem i rozwojem zaawansowanych aplikacji internetowych. W trakcie swojej kariery pracował jako programista, tester i kierownik testów zdobywając w...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I, II stopnia i podyplomowych w Katowicach

Zapraszamy do otwartego Biura Rekrutacji w Chorzowie.

ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7
40-132 Katowice

E-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl
Tel.: tel. 32 349 85 31

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF