Opis kierunku:

Kierunek studiów może zainteresować pracowników działów zakupów oraz właścicieli i menedżerów hurtowni i firm dystrybucyjnych. Wykładowcy są praktykami od lat zajmującymi się zakupami i sprzedażą, doskonale znają wyzwania stojące przed menedżerami zakupów i chętnie dzielą się swoją zdobywaną przez wiele lat wiedzą. Program studiów został skonstruowany tak, aby w jak najprostszy i najlepszy sposób uczestnicy mogli zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne im w codziennej pracy.

 

prawo-w-biznesie

Celem studiów jest podniesienie wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie zarządzania procesem zakupowym w firmie. Podczas zajęć słuchacze mają możliwość zapoznania się z najlepszymi praktykami stosowanymi w zakupach i zarządzaniu łańcuchem dostaw, dzięki analizie realnych problemów i przykładów najlepszych praktyk biznesowych.

 

Studia z certyfikatem Franklin University

W ramach kierunku, moduł Umiejętności negocjacyjne prowadzony jest według materiałów dydaktycznych i metodologii Franklin University, z wykorzystaniem case study i ćwiczeń z rynku amerykańskiego. Moduł kończy się zaliczeniem testu sprawdzającego. Słuchacze mają możliwość wykupienia certyfikatu potwierdzającego zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności dostosowanych zarówno do rynku polskiego, jak i zagranicznego. Opłata za certyfikat wynosi 310 zł.

franklin-university

Co zyskujesz?

 • Zwiększenie umiejętności i wiedzy w zakresie zarządzania procesem zakupowym.
 • Poprawienie wyników swojej pracy i efektywności działu zakupów w firmie. Wpływa to na ograniczenie kosztów przedsiębiorstwa przy zachowaniu wysokich standardów.
 • Wzmocnienie pozycji i kompetencji w ubieganiu się o podjęcie  pracy na stanowiskach menedżerskich lub specjalistycznych w obszarze zakupów.
 • Wzmocnienie  pozycji własnej  słuchacza i jego kompetencji w obrębie własnych  firm, instytucji i urzędów.
 • Poznanie swojej osobowości oraz umiejętność stosowania wiedzy o typach osobowości w kontaktach z klientami i w negocjacjach.
 • W ramach programu przewidziane są również zajęcia realizowane na  zjeździe wyjazdowym, finansowanym przez Wyższą Szkołę Bankową.

Dla kogo?

 • Średni szczebel kierowniczy w obszarze zakupów w przedsiębiorstwach.
 • Kandydaci chcący pracować w obszarze zakupów.
 • Pracownicy chcący pogłębić i rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie zakupów w aspekcie menedżerskim.
 • Osoby zainteresowane problematyką zakupową i jej rolą w biznesie.

"Mówi się, że kobieta i zakupy to dobrany duet. Połączyłam te dwie sprawy – przyjemne z pożytecznym. Jestem specjalistą ds. zakupów. Odpowiadam za zakup kilku z grup asortymentowych w jednej z firm na Śląsku z branży FMCG. Wszystko po to, aby osiągnąć maksymalną sprzedaż. Rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie."
 

Wioletta Białas

Absolwentka studiów podyplomowych

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 8 stycznia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 8 stycznia, zyskujesz 1000 zł:

 • 600 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 1200 zł taniej, zyskujesz:

 • 800 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych dla kierunku Menedżer zakupów – certyfikat Franklin University

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Grzegorz Olechniewicz
Renata Szymankiewicz
Daniel Matela
Piotr Dobrowolski
Grzegorz Olechniewicz

Ekspert w dziedzinie zarządzania, doświadczony trener i doradca, realizował projekty i strategie między innymi dla firm z branż: motoryzacyjnej, farmaceutycznej, bankowej, telekomunikacyjnej, FMCG oraz dla firm zajmujących się przemysłem ciężkim.


W opinii wielu klientów jeden z...

Renata Szymankiewicz

Od ponad 20-lat związana z zarządzaniem oraz łańcuchem dostaw.

 

Obecnie Head of Strategic Procurement Poland w Sivantos Sp. z o.o. (Sivantos Group, poprzednio Siemens), wcześniej kierownik pierwszego na świecie działu celnego w Samsung Electronics Poland Manufacturing .


Od...

Daniel Matela

Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zakupami na każdej płaszczyźnie, na poziomie krajowym i międzynarodowym. Negocjator oraz Manager Zakupów z doświadczeniem w międzynarodowych koncernach FMCG. Z powodzeniem wdraża i realizuje strategie zakupowe, zarządza kategoriami...

Piotr Dobrowolski

Od 10 lat zajmuje się tematyką związaną z prawem nieruchomości. Doradza inwestorom, prowadzi audyty nieruchomości i regulację ich stanów prawnych. Reprezentuje klientów w sporach sądowych i administracyjnych związanych z nieruchomościami. Negocjuje i projektuje umowy dotyczące...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I, II stopnia i podyplomowych w Katowicach

ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7
40-132 Katowice

E-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl
Tel.: tel. 32 349 85 31

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF