Opis kierunku

Studia w formule online (synchronicznie), bez względu na sytuację pandemiczną.  

 

Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem zjazdów.

 

Studia podyplomowe, online

Powiedzenie „świat jest globalną wioską” to codzienność menedżera ds. eksportu. Każdego dnia prowadzi rozmowy, negocjacje, rozlicza międzynarodowe transakcje i organizuje spedycję tak, jakby odbywało się to po sąsiedzku. Czasem bywa też zdobywcą nowych rynków – układa strategie, zawiera umowy, nawiązuje kontakty handlowe. Jasne jest więc, że aby stać się skutecznym menedżerem ds. eksportu, potrzebna jest rozległa wiedza z zakresu eksportu, logistyki, analityki finansowej, strategii marketingowych i biegła znajomość najnowszych narzędzi internetowych. Umiejętności te zdobędziesz podczas zajęć i warsztatów z aktywnymi zawodowo, doświadczonymi specjalistami wszystkich tych dziedzin.

Studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa

Celem studiów jest rozwój i wzmocnienie kluczowych kompetencji poprzez nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie ekspansji zagranicznej. Studia dostarczą wiedzy potrzebnej do analizy rynków zagranicznych, opracowania strategii marketingowych na rynkach eksportowych, a także zapoznają ze sposobami realizacji transakcji w handlu zagranicznym, formami finansowania i rozliczeń. Absolwenci zdobędą także umiejętności podstaw prowadzenia negocjacji i zawierania umów handlowych, jak również wypełniania dokumentów handlowych. 

Co zyskujesz?

Poznasz proces ekspansji zagranicznej, na który składa się m. in.: analiza rynku, zdobycie zagranicznego partnera biznesowego, zawarcie umowy międzynarodowej, organizacja spedycji, rozliczenie transakcji międzynarodowej. Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie wypełniania dokumentów handlowych, jak również korzystania z narzędzi Internetowych pomocnych w rozwoju eksportu takich jak portale B2B, Google Analytics, zagraniczna reklama internetowa czy też e-commerce. 
 

Dla kogo?

 • dla pracowników i właścicieli firm rozwijających lub planujących rozwijać działalność na rynkach zagranicznych,
 • dla osób pragnących związać swoją karierę zawodową z rozwojem rynków zagranicznych.

Praktyczny charakter studiów

Ucz się od praktyków – wartością dodaną studiów jest możliwość uczenia się od praktyków – osób zajmujących się w swojej pracy zarówno opracowywaniem strategii, analiz rynkowych, jak również eksportowaniem swoich produktów na rynki na całym świecie.

Studia online

Grupa Wyższych Szkół Bankowych i Dolnośląska Szkoła Wyższa rozpoczęły współpracę dotyczącą prowadzenia studiów podyplomowych w formule online. Kierunek, który Cię interesuje, jest właśnie efektem tego projektu. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z całej Polski.

 

Studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online (bez względu na sytuację pandemiczną). 
Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z nami z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.

 

Korzyści ze studiowania online
Możliwość studiowania online, bez wychodzenia z domu, to duża oszczędność czasu. Dodatkowym atutem studiów w WSB, jest darmowa licencja do MS 365 dla uczestników, dzięki której będziesz mieć dostęp do niezbędnych narzędzi wykorzystywanych w procesie nauczania.

Co będzie efektem kształcenia?

Wiedza 

 • Zdobycie wiedzy o  metodach i organizacji badań koniunktury oraz o analizie rynkowej.
 • Nabycie wiedzy z zakresu etapów planowania działań eksportowych.
 • Nabycie wiedzy na temat stosowania metod rozliczenia transakcji handlu zagranicznego oraz ubezpieczania transakcji eksportowych.

 • Ugruntowanie wiedzy w zakresie prowadzenia negocjacji.

 • Nabycie wiedzy o zewnętrznych źródłach finansowania działań eksportowych.

Umiejętności  

 • Stosowanie modeli strategii eksportowej.

 • Konstruowanie i wybieranie optymalnych narzędzi analizy rynków zagranicznych. 

 • Poznanie zasady formułowania kontraktów handlu zagranicznego.

 • Nabycie umiejętności funkcjonowania i komunikowania się w różnorodnych środowiskach i społecznościach, w tym w otoczeniu międzynarodowym podczas negocjacji handlowych tj. w sytuacjach sprzeczności opinii i interesów. 

 • Umiejętność proponowania rozwiązania dla własnej organizacji w zakresie wchodzenia na rynki zagraniczne.

 • Znajdowanie zewnętrznych źródeł finansowania działalności eksportowej i sporządzania wniosków.

Umiejętności społeczne absolwenta 

 • Jest otwarty na współpracę i budowę relacji wewnątrzgrupowych, potrafi przyjmować w grupie różne role.

 • Umie pracować samodzielnie i w zespole nad budową strategii/analizą rynków/kanałami dystrybucji.

 • Docenia różnorodność wśród innych ludzi, a podczas negocjacji pokonuje schematyczne myślenie, uprzedzenia i stereotypy – jest tolerancyjny i otwarty.

Jakie są szczególne warunki uczestnictwa?

 • Podstawowa znajomość języka angielskiego.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 lipca
czesne już od
315 zł
290 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca, zyskujesz 700 zł: 

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 900 zł: 

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku menadżer ds. eksportu

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 168
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Tomasz Lewandowski
Paweł Inerowicz
Alicja Szczepańska
dr Małgorzata Kośmicka
Sławomir Kośmicki
Paweł Inerowicz
Michał Isański
Tomasz Lewandowski

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, od 2004 r. wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i Chorzowie. Posiada 17 letnie doświadczenie w zarządzaniu środkami UE w instytucjach wdrażających fundusze UE w Wielkopolsce.

Paweł Inerowicz

Posiada 20 letnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu sprzedażą, zarządzaniu ludźmi. Doświadczenie w handlu zagranicznym w firmach: 
Konimpex Sp. z o.o. (Konin): dyrektor zakupów, dyrektor rozwoju
Kronospan Chemical Szczecinek Sp. z o.o.: dyrektor zakupów
Konimpex Sud SRL...

Alicja Szczepańska

Lektorka i trenerka języków obcych z doświadczeniem w nauczaniu różnych grup wiekowych na wszystkich poziomach zaawansowania oraz tłumaczka tekstów biznesowych. Obecnie współpracuje z największą szkołą językową w Polsce, a także z kilkoma polskimi jak i zagranicznymi firmami...

dr Małgorzata Kośmicka

Certyfikowany trener i coach; posiada doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu sprzedażą, zarządzaniu ludźmi – doświadczenie w koncernie Roto Frank AG. Współpracuje zarówno z przedsiębiorstwami jak i uczelniami wyższymi, urzędami oraz ngo. Wykładowca Wyższej Szkole Bankowej w...

Sławomir Kośmicki

Posiada ponad 30 letnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu sprzedażą, zarządzaniu firmą.

Coach, trener i konsultant w zakresie zarządzania organizacją oraz zarządzania ludźmi, posiada doświadczenie w zarządzaniu (od 1998). Współpracuje zarówno z przedsiębiorstwami jak i...

Paweł Inerowicz

Posiada 20 letnie doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu sprzedażą, zarządzaniu ludźmi. Doświadczenie w handlu zagranicznym w firmach: 
Konimpex Sp. z o.o. (Konin): dyrektor zakupów, dyrektor rozwoju
Kronospan Chemical Szczecinek Sp. z o.o.: dyrektor zakupów
Konimpex Sud SRL...

Michał Isański

Adwokat. Prowadzi własną praktykę adwokacką ukierunkowaną na pomoc prawną oraz reprezentowane przedsiębiorców. Ukończył wyższe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, gdzie...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów podyplomowych w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja.sp@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 84 70 +32 349 84 78 +48 602 279 894
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF