Opis kierunku

Upowszechnienie Internetu, telefonii komórkowej i urządzeń mobilnych stworzyło nowe możliwości komunikacji, pracy czy docierania do klienta. Wojna o klienta toczy się nie tylko przy użyciu tradycyjnych mediów i stron internetowych, ale poprzez udostępniania różnorodnych aplikacji mobilnych. Upowszechnianie się rozwiązań opartych na chmurach obliczeniowych spowodowało, że wiele aplikacji instalowanych dotychczas na komputerach dostępnych jest za pomocą przeglądarki internetowej. Ułatwia to docieranie do klienta, obniża koszty dystrybucji oprogramowania i otwiera drogę do nowych usług. Błyskawiczny rozwój tych zastosowań oraz rosnąca konkurencja na tym rynku generują olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów tworzących aplikacje internetowe, dostosowane do urządzeń mobilnych oraz aplikacje mobilne.

e-commerce

Celem studiów jest zapoznanie Cię z najważniejszymi technologiami, narzędziami oraz zasadami tworzenia aplikacji internetowych, intranetowych i mobilnych, a także przygotowanie do samodzielnego ich tworzenia. W formule online studiujesz w oparciu o interaktywne i multimedialne materiały dydaktyczne dostępne na specjalnej platformie, za pomocą której wykonujesz ćwiczenia oraz komunikujesz się z grupą i wykładowcami. Pozwala to na ukończenie studiów bez konieczności fizycznej obecności w sali wykładowej.

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę z obszaru projektowania oraz tworzenia aplikacji internetowych, intranetowych i mobilnych oraz umiejętności obsługi szeregu narzędzi, programowania w najpopularniejszych językach.

 • Będziesz sobie radził z wyzwaniami związanymi z integrowaniem wielu technologii w ramach jednej aplikacji.

 • Otrzymasz konto hostingowe u jednego z polskich dostawców usług hostingowych. Dzięki temu ćwiczenia i zadania są realizowane w takich samych warunkach, w jakich profesjonalne firmy opracowują, testują i uruchamiają aplikacje internetowe. Będziesz potrafił konfigurować usługi internetowe na takim koncie i posługiwać się nim.

Dla kogo?

 • Osoby, które chcą od podstaw poznać zasady projektowania, tworzenia i utrzymania serwisów internetowych, intranetowych i aplikacji mobilnych oraz osoby zajmujące się już tą tematyką, a które chciałaby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w komunikacji z zespołami programistów, rozumieć oferty i tworzyć zapytania ofertowe oraz plany produkcyjne.

 • Kandydaci powinni posiadać umiejętność posługiwania się komputerem na poziomie przeciętnego użytkownika. Konieczna jest umiejętność wykorzystywania przeglądarki internetowej do zapoznawania się z treścią na stronach internetowych (w tym materiałami wideo), wysyłania plików oraz obsługi poczty elektronicznej, edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego.

 • Wymagana jest podstawowa znajomość j. angielskiego w zakresie czytania dokumentacji, na poziomie instrukcji obsługi urządzenia.

Wymagania techniczne

 1. W celu realizacji programu studiów potrzebny jest szerokopasmowy dostęp do Internetu. Szacunkowa ilość danych do pobrania w czasie całych studiów wynieść może około 35GB.
 2. W trakcie studiów może pojawić się konieczności instalacji oprogramowania zalecanego przez prowadzących takiego jak: Eclipse, Java SDK, Java SE, XAMPP.
 3. Komputer/laptop. System operacyjny Windows 7/8,10 Linux lub MacOS X 10+ oraz przeglądarka internetowa Firefox, Chrome lub Safari w najnowszych dostępnych wersjach.
 4. Urządzenia mobilne:
 • System operacyjny Android 4+ lub iOS 7.0+.
 • Przeglądarka internetowa Chrome/Internet (Android) lub Safari (iOS)  w najnowszych dostępnych wersjach.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 30 czerwca
1000 zł
taniej

Zapisując się do 30 czerwca, zyskujesz 1000 zł:

 • 600 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 1200 zł taniej, zyskujesz:

 • 800 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Aplikacje internetowe i mobile (online)

 

Czas poświęcony na naukę:

 • Realizacja przedmiotu online trwa zgodnie z ustalonym harmonogramem od 2 tygodni do 2 miesięcy i jest uzależniona od jego problematyki i skali trudności. Sam...
Liczba miesięcy nauki: 11
Liczba godzin: 186
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Adam Pawełczak

Informatyk, menadżer, właściciel firmy informatycznej, producent kursów e-learning, metodyk nauczania, wieloletni wykładowca WSB, kierownik Zakładu Metodyki Nauczania w WSB w Poznaniu, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość. Współtwórca i opiekun merytoryczny kierunku...

Tomasz Jankowski

Metodyk i projektant e-learning. Pasjonat zastosowań technologii internetowych w edukacji, trener, wykładowca. Fan Wordpress’a i Moodle’a. Na co dzień pracuje dla Grupy WSB w Centrum Rozwoju Edukacji na Odległość WSB, Zakładzie Metodyki Nauczania WSB Poznań i prowadzi firmę...

Kamil Brzeziński

Ekspert od nowoczesnych technologii internetowych. Na co dzień pracuje w Edipresse Polska jako szef technologii odpowiedzialny za strategię technologiczną i wdrożenia popularnych serwisów takich jak wizaz.pl, party.pl, polki.pl, gotujmy.pl czy babyonline.pl. Od wielu lat tworzył i...

Bartosz Danowski - Ździebło

Autor ponad 100 tytułów książek i wielu artykułów z dziedziny informatyki. Początkowo związany zawodowo z Centralnym Ośrodkiem Informatyki Górnictwa, obecnie od 16 lat współpracuje z Grupą Helion - jako autor książek i manager ds. publikacji elektronicznych. Od początku swojej...

Piotr Fiedorow

Od roku 2000 dyrektor Działu Informatyki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Zarządza działem, który nie tylko utrzymuje systemy WSB, ale także bierze udział w ich rozwoju i tworzeniu. Zajmuje się sieciami komputerowymi i prowadzi co roku zajęcia na studiach wyższych z tej tematyki....

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I, II stopnia i podyplomowych w Katowicach

Zapraszamy do otwartego Biura Rekrutacji w Chorzowie.

ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7
40-132 Katowice

E-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl
Tel.: tel. 32 349 85 31

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF