Opis kierunku

Od ok. trzech  lat obserwujemy zmieniający się rynek pracy, idące za nim uwarunkowania i wymogi firm, organizacji, czy korporacji względem rozwoju kompetencyjnego pracowników. Wzrost kadry, wyższy poziom fluktuacji pracowników, walka na poziomie kompetencji, nie zaś samego produktu, czy usług, zweryfikowała rynek pod względem pomiotów świadczących usługi budowania i wzmacniania kompetencji pracowników na każdym szczeblu kariery zawodowej. Trendy zmieniają się w diagnozie, budowie, jak i samym prowadzeniu szkoleń. Obecnie rynek stawia na poziom ekspercki, wykluczając podstawową wiedzę i nieadekwatne do nowych realiów umiejętności szkoleniowe. Jest to dobry sygnał dla początkujących trenerów, jak i tych z kilkuletnim doświadczeniem, aby od podstaw poznać obecne wymogi i nauczyć się lub skorygować umiejętność pracy według wymagań biznesowych obecnego rynku procesów rozwojowych.

finanse-malych-srednich-przedsiebiorstw

Celem Akademii jest przygotowanie Cię do realizacji fundamentalnych zadań na stanowisku trenera. Zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne wynikające z diagnozy, projektowania, przeprowadzenia, ewaluacji, jak również podejmowania dalszych działań  rozwojowych w projektach wzmacniania kompetencji na polu biznesowym.

prawo-w-biznesie

"Jako praktycy szkoleń biznesowych, od około trzech lat obserwujemy zmieniający się rynek pracy, idące za nim uwarunkowania i wymogi firm, organizacji, czy korporacji względem rozwoju kompetencyjnego pracowników. Wzrost kadry, wyższy poziom fluktuacji pracowników, walka na poziomie kompetencji, nie zaś samego produktu, czy usług zweryfikowała rynek pod względem podmiotów świadczących usługi budowania i wzmacniania kompetencji pracowników na każdym szczeblu kariery zawodowej".
Tomasz Otawa
Współwłaściciel Otawa Group, trener, wykładowca WSB
 

tomasz-otawa

Co zyskujesz?

 • Otrzymasz fundamentalną wiedzę i umiejętności przekazane przez ekspertów i praktyków szkoleń biznesowych oraz sprzedażowych.
 • Nauczysz się badać potrzeby, zaprojektować i przeprowadzić proces wzmacniania kompetencji w oparciu o obecne wymogi oraz trendy biznesowe.
 • Wskażemy Ci, jak podsumować proces szkoleniowy oraz ustalić i zaproponować dalszą drogę wzmacniania kompetencji podmiotu szkolonego lub jednostki.
 • Dowiesz się, w jaki sposób wyróżnić się na rynku trenerów i wejść do wąskiej elity poprzez nabycie eksperckiej wiedzy z zakresu budowania marki własnej oraz produktu szkoleniowego.
 • Będziesz potrafił korzystać z prewencji szkoleniowej, zamiast mierzyć się z sytuacjami wywoływanymi przez niekompetentnych trenerów.
 • Posiądziesz kluczową wiedzę do przeprowadzenia badania tajemniczego Klienta (tzw. Mystery Shopper).
 • Zdobędziesz umiejętności budowania i tworzenia ćwiczeń i gier szkoleniowych w oparciu o wymogi biznesowe i poziom wiedzy i umiejętności grupy, jak i kluczowe umiejętności w przeprowadzaniu coachingu sprzedażowego, kluczowego narzędzia we wzmacnianiu kompetencji uczestnika poza salą szkoleniową.
 • Poza świadectwem ukończenia studiów podyplomowych otrzymasz zaświadczenie OTAWA GROUP określające zdobyte kompetencje trenerskie.

Dla kogo?

Kierunek skierowany jest do obecnych, jak i przyszłych trenerów biznesu oraz sprzedaży, a także do koordynatorów podmiotów szkoleniowych, czy też pracowników działów HR.

Praktyczny charakter studiów

Zajęcia wyróżniają się praktyczną formą i charakterem edukacji. Pracujemy na trzech poziomach nauczania dorosłych (wiedzy, umiejętności i nastawienia) w oparciu o zasady andragogiki, psychologii nauczania dorosłych. Stawiamy na charakter warsztatowy, podczas którego uczestnicy organoleptycznie doświadczają procesu szkoleniowego. Każdy dodatkowy poziom uczestnika jest przez nas weryfikowalny przez konstruktywną informację zwrotną, która sprzyja korekcie nieadekwatnych zachowań, jak i dalszemu wzmacnianiu trenerskich kompetencji przez uczestnika. Atutem naszych zajęć jest podwójna weryfikacja umiejętności uczestników.

Atuty naszych szkoleń

 • Mamy doświadczenie w realizacji dużych projektów szkoleniowych dla firm o znaczącej pozycji na rynku.
 • Realizację naszych szkoleń każdorazowo poprzedza przeprowadzenie kompleksowej diagnozy potrzeb Klientów w oparciu o nowoczesne rozwiązania (w szczególności badania Mystery Shopper).
 • Nasze autorskie projekty odznaczają się elastycznością i różnorodnością zastosowań, szukamy idealnych rozwiązań dla bieżących potrzeb naszych Klientów
 • Praktyczne podejście do omawianych tematów dzięki wykorzystaniu doświadczenia zawodowego naszych trenerów jest gwarancją wysokiej efektywności szkoleń i zadowolenia uczestników zajęć.
 • Tylko w ubiegłym roku przeszkoliliśmy ponad 3500 osób.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
otawa-group

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Akademia trenera

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 200
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Mariusz Mydlak
Jerzy Paśnik
Tomasz Otawa

Prokurent w Grupie Doradczej – Otawa Group, Trener Automotive, Coach, Ekspert PIM, Wykładowca Akademii Dealerów, Mediator Sądowy, który od 25-lat realizuje projekty badawcze, szkoleniowe i doradcze adresowane głownie do branży automotive.
Absolwent Uniwersytetu Śląskiego – kierunek...

Mariusz Mydlak

Energetyczny trener i konsultant sprzedaży, który zaraża optymizmem oraz energią uczestników szkoleń, porywając ich wartością merytoryczną oraz praktycznością przekazywanych informacji. Potrafi w szkolonej grupie obudzić zapał do kreacji rozwiązań i nabywania nowych...

Jerzy Paśnik

Doświadczony Menedżer Sprzedaży i Trener, specjalizuje się w szkoleniach dla menedżerów. Ukończył studia na wydziale filologicznych na Uniwersytecie Śląskim oraz na Akademii Ekonomicznej w Katowicach -  Studia Podyplomowe Zarządzanie Firmą.
Kieruje projektami rozwojowymi dla branży...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji I, II stopnia i studiów podyplomowych w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Katowicach

ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 7
40-132 Katowice

E-mail: rekrutacja.kat@chorzow.wsb.pl
Tel.: tel. 32 349 85 31

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Aby wyświetlić mapę wymagana jest obsługa JavaScript przez przeglądarkę.