Co zyskujesz studiując informatykę w WSB?

informatyka

To studia dla osób, które chcą uzupełnić wiedzę z zakresu programowania. W czasie zajęć oprócz programowania w językach wysokiego poziomu poznasz dodatkowo język C, za pomocą którego będziesz mógł programować urządzenia.

Nauczysz się konfiguracji nowoczesnych sieci opartych o urządzenia Cisco. Poznasz zagadnienia tworzenia rozwiązań z użyciem uczenia maszynowego.

 

Pogłębisz swoją wiedzę, a także poznasz nowe tajniki i sztuczki praktyków. Zdobędziesz umiejętność praktycznego radzenia sobie z wyzwaniami programistycznymi. Nauczysz się komunikować w międzynarodowych standardach branżowych, będziesz mieć możliwość bezpośredniej współpracy ze specjalistami z branży IT.

Podczas studiów zyskasz dostęp do oprogramowania wiodących firm MS Visual Studio, SQL Server oraz do laboratorium produktu przyszłości (Skaner 3d, drukarka 3d, Hololens, okulary Oculus Rift).

grupa słuchaczy SP z komputerem

W ramach kierunku odbywają się liczne kursy i szkolenia z zakresu programowania, uczelnia współorganizuje wydarzenia IT wraz z DATAComunity.
 

Laptop
specjaliści z branży IT
Tryby
specjalistyczne oprogramowanie
Organizacja
wykładowcy eksperci
Monitor
praktyczne zajęcia
Mózg
kursy i szkolenia z zakresu programowania

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 16 września
czesne już od
290 zł
277 zł
miesięcznie

Zapisując się do 16 września, zyskujesz:

  • 300 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów

 

 

 

Dodatkowo jesteś zwolniony z opłaty wpisowej.

  • jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 800 zł i będzie rozliczana przez cały okres studiów.

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Programowania w językach wysokiego poziomu, oraz językach skryptowych
Administrować serwerami baz danych
Poznasz mechanizmy zabezpieczenia sieci
Jak budować i oprogramować urządzenia IOT zgodne z Industry 4.0

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
od 322 zł 335 zł
Programista Python
Niestacjonarne
od 322 zł 335 zł
od 322 zł 335 zł

Wykładowcy

Mariusz Mol
Adam Józefiok
Dr Natalia Romaniuk
Dr Tomasz Kulpa
Mgr inż. Igor Brzeżek
Martyna Duda
Mgr inż. Mateusz Lach
Mgr Marcin Szeliga
Wojciech Klocek
Dr inż. Mariusz Mol

Menedżer kierunku informatyka, wykładowca, kierownik zakładu dydaktycznego informatyki. Praktyk informatyk, tworzył systemy informatyczne wspierające sprzedaż i audyt dla takich firm jak Coca-Cola, Carlsber, Hoop, PKN Orlen. Obecnie współtworzy start-up technologiczny AIMAT, w który...

Dr Adam Józefiok

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy jako administrator sieci oraz projektant sieci komputerowych. Zarządza infrastrukturą sieciową oraz serwerową. Przez lata projektował serwerownie oraz tworzył projekty okablowania. Tworzył procedury i dokumentacje projektowe. Na swoim...

Dr inż. Jan Warczek

Prowadzi zajęcia z  przedmiotów: procesy i techniki produkcyjne, automatyka i robotyka, techniczne przygotowanie produkcji, metrologia, proces przygotowania produkcji. Kierownik laboratorium automatyki i robotyki.
Zakres zainteresowań badawczych: diagnostyka maszyn, monitoring procesów...

Dr Natalia Romaniuk

Absolwentka Grafiki Warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni Druku Cyfrowego u dr Dariusza Gajewskiego w grudniu 2009 r. Temat dyplomu „Być człowiekiem, to znaczy udawać człowieka” był rozprawą o dekonstrukcji tożsamości...

Dr Tomasz Kulpa

Prowadzi wykłady z matematyki, matematyki finansowej i ubezpieczeniowej oraz rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z teorią ryzyka oraz niedeterministycznymi metodami optymalizacji.

mgr inż. Marcin Dłubis

Javascript Developer specjalizujący się w następujących technologiach: JavaScript, Angular, Ionic, NodeJS, MongoDB. Na co dzień pisze oprogramowanie medyczne i systemy obsługi firm. Wykładowca akademicki na studiach zaocznych oraz podyplomowych programista Front-End.

Mgr inż. Igor Brzeżek

Praktyk informatyk. Od lat prowadzi własną firmę, która świadczy usługi IT oraz usługi teletechniczne dotyczące m.in: sieci LAN, systemów alarmowych, monitoring czy elektroniki. Przez 12 lat był dostawcą internetu dla kilkuset klientów w trudnym, górskim terenie. To dało dobry...

Mgr Martyna Duda

Praktyk UX/UI, zajmuje się analizą projektów informatycznych, modelowaniem aplikacji, interfejsów użytkownika, analizą kosztów projektu oraz monitorowaniem jakości UX. Trener na studiach podyplomowych z zakresu User Experience.

Mgr inż. Mateusz Lach

Programowaniem zajmuje się od 2000 roku. Zawodowo tworzy aplikacje webowe jako certyfikowany programista Java. Jest autorem kilku artykułów w czasopiśmie "Linux Magazine" oraz książki "BASH. Praktyczne Skrypty". Jest certyfikowanym Scrum Masterem (scrum.org), oraz mentorem obszaru Java w...

Mgr Marcin Szeliga

Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Prelegent na wielu europejskich konferencjach takich jak: Machine Learning Prague,...

Wojciech Klocek

Programista i webdeweloper z wieloletnim doświadczeniem. Jest właścicielem firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych, grafiką użytkową oraz marketingiem sieciowym. Wieloletni członek społeczności “Joomla!”. 

Specjalizuje się w MVC na potrzeby stron internetowych,...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
ibm
microsoft
euvic
ing

Dodatkowe warunki rekrutacji

Kandydat powinien posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku  realizującym efekty uczenia się w ramach jednej z poniższych dyscyplin: 

  • informatyka 
  • matematyka 
  • automatyka 
  • elektronika i elektrotechnika 
  • informatyka techniczna i telekomunikacja 
  • nauki o zarządzaniu i jakości

W razie wątpliwości skontaktuj się z biurem rekrutacji.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

Biuro Rekrutacji będzie czynne w soboty: 04.09, 18.09, 25.09.

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 85 24 +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
  • pn-pt: 08:00-16:00
  • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF