Co uzyskasz studiując kierunek Turystyka i rekreacja w WSB?

Absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w biurach podróży, ośrodkach sportu i rekreacji, są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej związanej z turystyką, gastronomią, sportem i rekreacją.

Kadrę dydaktyczną stanowią doświadczeni praktycy a zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania, np.  KW Hotel, Micros Fidelio Front Office (oprogramowanie dwujęzyczne), Czart Hotel, Biuro Małe oraz branżowe symulacje biznesowe REVAS (zarządzanie biurem podróży).

Współpracujemy z wieloma firmami, których pracownicy dzielą się swoim doświadczeniem. W ramach tego partnerstwa masz szansę odwiedzić siedziby niektórych firm i zobaczyć, jak ta branża działa od podszewki.

Pracodawcy coraz częściej poza wykształceniem wymagają zdobycia dodatkowych kwalifikacji. My wychodzimy takim potrzebom naprzeciw, a w ramach studiów możesz ukończyć takie kursy, jak: kurs pilota wycieczek, animatora czasu wolnego, wychowawcy wypoczynku, kierownika wypoczynku.

Masz możliwość odbywania płatnych staży oraz kontynuacji nauki na studiach II stopnia na kierunku zarządzanie. 

e-administracja

Programy specjalności i treści przedmiotów są poddawane pod ocenę pracodawców, których przedstawiciele zasiadają w radzie programowej kierunku.

Wiemy, jak ważne jest przekazywanie wiedzy opartej na aktualnych wymaganiach rynku turystycznego i doświadczeniu naszych wykładowców. Dlatego swoją wiedzą podzielą się z Tobą eksperci w branży turystycznej. Nierzadko to właśnie z nimi konsultowaliśmy program tego kierunku.

Możesz przyłączyć się do naszego Koła Naukowego Overglob. To koło stworzone dla ludzi kreatywnych z głową pełną pomysłów. Organizujemy wykłady i opowiadamy o przebytych podróżach, a także zapraszamy ciekawych ludzi, podróżników.

Chcemy, aby zajęcia były interesujące i wartościowe, dlatego prowadzimy ciekawe i urozmaicone formy ćwiczeń oraz organizujemy wizyty studyjne. Taka forma przekazywania wiedzy pozwala lepiej przyswoić materiał. Dodatkowo zachęcamy Cię do aktywnego włączenia się w zajęcia, na których przekazujemy maksimum informacji praktycznych, minimum teorii.

Projekt
program stworzony w porozumieniu z pracodawcami
Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
studenci realizują szereg wizyt studyjnych i zajęć w warunkach rzeczywistych

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 15 lutego
czesne już od
275 zł
225 zł
miesięcznie *

Zapisując się do 15 lutego, zyskujesz:

 • 600 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

* cena 225 zł to najniższe czesne z oferty kierunków studiów I stopnia

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej:

 • 1000 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

 

Magdalena Michalska

Do studiowania w WSB zachęcili mnie absolwenci, z którymi miałam okazję porozmawiać. Cenię sobie tutaj przede wszystkim przyjaźnie nastawionych wykładowców, z którymi nauka to sama przyjemność. Moją największą pasją są języki obce i to z nimi wiążę swoją przyszłość zawodową. W wolnym czasie chętnie podróżuję, bo czuję, jak ważne są te ulotne chwile.

Magdalena Michalska

Studentka WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Dowiesz się, jak zarządzać przedsiębiorstwem turystycznym.
administracja-publiczna
Nauczysz się, jak planować i organizować imprezy turystyczne, rekreacyjne i sportowe.
Będziesz organizować turystykę międzynarodową i regionalną, oraz dowiesz się jak obsługiwać ruch turystyczny.
Dowiesz się, jak stosować podstawy marketingu, a także nauczysz się przewodzić, negocjować, rozwiązywać konflikty, komunikować się na rynku usług turystycznych.
administracja-podatkowa
Dowiesz się, jak obsługiwać grupy turystyczne krajowe i zagraniczne.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Hotelarstwo
Niestacjonarne Stacjonarne
od 275 zł
Menedżer sportu
Niestacjonarne Stacjonarne
od 275 zł
Obsługa ruchu lotniczego
Niestacjonarne Od marca
od 225 zł 275 zł
Turystyka międzynarodowa
Niestacjonarne Od marca
od 225 zł 275 zł
Turystyka uzdrowiskowa, SPA & Wellness
Niestacjonarne Stacjonarne
od 275 zł
Zarządzanie gastronomią i dietetyka
Niestacjonarne Od marca
od 225 zł 275 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:             

 • Język obcy
 • Podstawy psychologii
 • Komunikacja w turystyce
 • Ochrona własności intelektualnej
 • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
 • Zarys historii architektury i sztuki
 • Fizjologia człowieka
 • Ekologia i ochrona...
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Jacek Ruszkowski
Zbigniew Borek
Mateusz Ziemba
Anna Łabaza
Jolanta Serwotka-Torbicka
dr hab. Krzysztof Sas-Nowosielski
Krystyna Szczęsny

Menedżer kierunku oraz Kierownik Zakładu Dydaktycznego  turystyki i rekreacji, opiekun koła Naukowego "Overglob", wykładowca na kierunku turystyka i rekreacja w WSB w Chorzowie. Ekspert od spraw turystyki międzynarodowej, głównie Bałkanów. Wieloletni pracownik branży turystycznej....

dr hab. Jacek Ruszkowski

Doktor nauk geograficznych, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, podróżnik i doradca do spraw turystyki biur podróży. W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie prowadzi zajęcia na kierunkach Turystyka i Rekreacja oraz Bezpieczeństwo Narodowe. Zawodowo pasjonuje się nauką i dydaktyką,...

dr Zbigniew Borek

Ekspert z zakresu Kultury Fizycznej w obszarach Rekreacji oraz Teorii Sportu i Turystyki Kwalifikowanej. Trener przygotowania fizycznego tenisa ziemnego, piłki nożnej, maratończyków i ultramaratończyków,  biegów górskich i himalaistów. Trener klasy I w lekkiej atletyce. Instruktor...

Krystyna Papiernik

Była Prezes Śląskiej Izby Turystki. Menedżer biura podróży. Biegły sądowy z zakresu prawa w turystyce. Ekspert branży turystycznej, który pokazuje praktyczną stronę biznesu.

dr Mateusz Ziemba

Właściciel biura podróży, którego głównymi działaniami są szkolenia narciarskie w Austrii i Polsce. Prowadzi również szkołę i wypożyczalnię windsurfingu w Chorwacji. Od lat pracuje w turystyce międzynarodowej. Zawodowo związany również z turystyką kwalifikowaną. Ponadto,...

Anna Łabaza

Jest trenerem II klasy koszykówki, instruktorem lekkoatletyki, piłki nożnej, piłki ręcznej oraz pływania. Posiada również uprawnienia ratownika WOPR. Ponadto, ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej kierunku turystyka i rekreacja chętnie dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w...

Jolanta Serwotka-Torbicka

Doktor nauk rolniczych w zakresie żywności i żywienia człowieka. Zawodowo zajmuje się fizjologią żywienia dzieci i młodzieży oraz poradnictwem dietetycznym. Dba o przestrzeganie jakości usług hotelarskich i gastronomicznych. 

dr hab. Krzysztof Sas-Nowosielski

Wykładowca WSB w Chorzowie, prowadzi przedmioty związane z teorią czasu wolnego i rekreacji oraz żywienia w turystyce i rekreacji. Autor ok. 80 artykułów naukowych i 10 książek w pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami uwarunkowań zachowań rekreacyjnych, zwłaszcza...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
novotel-katowice
rainbow
travel-planet
sltut
EKO Tour
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia, podyplomowych w Chorzowie

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF