Co zyskujesz, studiując psychologię w biznesie w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Jeśli wybierzesz studia stacjonarne, będziesz mieć zajęcia 3 dni w tygodniu od wtorku do czwartku. Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

W obu przypadkach wykłady odbywają się online zaś ćwiczenia w salach. 

 

Kierunek jest połączeniem najnowszej, pogłębionej wiedzy psychologicznej ze znajomością procesów z obszaru zarządzania i ekonomii. Masz gwarancję praktycznej ścieżki kształcenia o dużym potencjale na rynku pracy.

Sposób realizacji

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • Tradycyjny – hybrydowy: wykłady zrealizujesz online (synchronicznie, na platformie Teams), a ćwiczenia w salach. 
  W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".
Psychologia w biznesie

 

      W trakcie studiów dowiesz się, jak analizować i oceniać zachowania pracowników, jak identyfikować i rozumieć ich potrzeby, emocje, zdolności i efektywnie wykorzystywać je w celu budowania potencjału organizacji. Poznasz sposoby tworzenia zmotywowanych zespołów, które pracują dla osiągnięcia wspólnych celów.

Zdobędziesz wiedzę na temat zarządzania zespołami, nauczysz się, jak wspierać rozwój pracowników i wykorzystywać ich potencjał.

W tym roku czeka nas zupełna nowość, czyli symulacje biznesowe Revas! Gra polega na prowadzeniu własnej firmy na realnym rynku. Wymaga umiejętności z zakresu psychologii, marketingu, zarządzania, ekonomii, a także zdrowego rozsądku w optymalnym prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa.

mozaika-finanse-rachunkowosc

Poznasz tajniki podejmowania decyzji, także tych trudnych i ryzykownych.

Nabędziesz kompetencje przydatne do pracy w takich zawodach, jak: HR Business Partner, kierownik działu, lider projektu, specjalista ds. zakupów, negocjator, konsultant ds. personalnych, menedżer ds. komunikacji, talent development manager.

Mamy wiele gier szkoleniowych, które wykorzystujemy podczas zajęć ze studentami. To zarówno gry oddające realia negocjacji (np. niebieskie – czerwone, negocjator), jak i te uczące zarządzania (np. gra „kwestia czasu”) i liderowania (np. pracownicy – kierownicy) oraz radzenia sobie w sytuacjach konfliktu i kryzysu (np. laboratorium konfliktu). W trakcie zajęć wykorzystujemy gogle VR, dzięki którym nasi studenci w wirtualnej rzeczywistości uczą się podejmować złożone decyzje menedżerskie czy zarządzania stresem i emocjami.

 

Zajęcia studyjne organizujemy we współpracy z firmami szkoleniowymi, działami rozwoju pracownika, działami sprzedaży, badaniami rynku i firmami zajmującymi się rekrutacją oraz oceną potencjału pracowników. Masz okazję przyjrzeć się organizacji pracy w danej firmie, dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystywana jest tam wiedza psychologiczna i jak realnie pracuje psycholog w biznesie. 

Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Mózg
możliwość rozwoju osobistego
wymiana doświadczeń
Uścisk dłoni
zajęcia prowadzone przez osoby zrzeszone w Polskim Towarzystwie Trenerów Biznesu
Mateusz Korzeniowski

Rozpocząłem studia na kierunku Psychologia w Biznesie, ponieważ chciałem podnieść swoje kompetencje. Do wyboru WSB zachęciło mnie praktyczne podejście do nauczania. Wiedza, którą zdobywam na zajęciach, wykorzystuję później na płaszczyźnie zawodowej. Aktualnie pracuję jako Game Developer, ale w przyszłości marzę o tym, by mieć własne studio produkujące gry. 

Mateusz Korzeniowski

Student WSB

Pracuję na pełen etat, a dodatkowo prowadzę szkolenia. Byłam zaskoczona, że już w czasie pierwszego semestru zdobyłam wiedzę, którą mogłam w praktyczny sposób wykorzystać. W mojej pracy bardzo pomogły mi zagadnienia z psychologii społecznej oraz mikroekonomii. Mam dobry kontakt z wykładowcami, którzy rozumieją, że staramy się pogodzić naukę z tysiącem obowiązków jednocześnie. Jako żona, pracująca mama trójki dzieci szczególnie to doceniam. Wybrałam WSB, bo tę uczelnię poleciły mi koleżanki, które również tutaj studiowały.

Paulina Napieraj

Studentka WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

finanse-przedsiębiorstw-podatki-ACCA
Nauczysz się sprawnie zarządzać ludźmi i zespołami, w tym wzbudzać zainteresowanie firmą wśród potencjalnych kandydatów do pracy (budować employer branding).
Właściwie dobierać kadry, zatrudniać i wdrażać pracowników, rozwijać ich potencjał w organizacji, a także wspierać na etapie odchodzenia z organizacji.
Dowiesz się, jak efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem.
Poznasz sposoby skutecznego zarządzania zespołem.
Dowiesz się, jak aktywnie rozwiązywać problemy i konflikty związane z pracą.
administracja-publiczna
Nauczysz się wykorzystywać mechanizmy wywierania wpływu, m.in. podczas skutecznych negocjacji i mediacji.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
HR Business Partner i rozwój biznesu
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł
Negocjacje, arbitraż i mediacje
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł
Psychologia menedżera
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł
Psychologia pozytywna
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:             

 • Psychologia komunikacji w działaniu
 • Podstawy psychologii
 • Etyka zawodu psychologa
 • Statystyka w psychologii
 • Marketing i badania marketingowe
 • Zachowania organizacyjne
 • Trening umiejętności interpersonalnych
 • Psychologia poznawcza
 • Psychologia osobowości i różnic indywidualnych
 • Psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia
 • Psychologia społeczna
 • Psychologia ekonomiczna
 • Psychologia marketingu i reklamy
 • Wywieranie wpływu
 • Psychologia emocji i motywacji
 • Metodologia badań psychologicznych
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Podstawy socjologii
 • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
 • Podstawy prawa
 • Podstawy zarządzania
 • Język obcy
 • Filozofia
 • Etyka w biznesie
 • Ochrona własności intelektualnej
 • Mikroekonomia
 • Wprowadzenie do pracy dyplomowej
 • Metodyka pracy projektowej
 • Wyzwania rynku pracy
 • Wychowanie fizyczne
 • BHP

 

Oraz przedmioty specjalnościowe, które realizowane są od II roku studiów.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Magdalena Kraczla
dr Krzysztof Koj
Roman Kraczla
Adam Tworuszka
Dr hab. inż. Anna Skórska
mg Krzysztof Tomas
dr inż. Michalina Kulesza
dr Siostrzonek-Sergiel
mgr Marcin Bański
Anna Bartosińska.
mgr Aleksander Gortat
Justyna Gaś
dr Dariusz Olesiński
Katarzyna Ostrowska
Wojciech Zamojski
Michał Dudek
mgr Kamil Zieliński

Psycholog i trener biznesu. Kierownik programowy i menedżer kierunku Psychologia w biznesie. Aktywny przedsiębiorca. Autor książki „Psychoefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie”. Fundator i wiceprezes Fundacji Future Hero. Ekspert do spraw psychologii...

Prof. nadzw. dr hab. Magdalena Kraczla

Psycholog Biznesu i Zdrowia w SMG/KRC Poland HR, certyfikowany Trener i Coach, licencjonowany Konsultant Odporności Psychicznej MTQ48 i MTQ48 SPORT oraz wykładowca studiów podyplomowych i MBA. Od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem potencjału ludzi. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla firm z...

dr Krzysztof Koj Dziekan WSB w Chorzowie i Katowicach

 Ekonomista, menedżer, trener i konsultant, od 1994 r. prowadzący szkolenia z dziedziny negocjacji, sprzedaży, komunikacji oraz obsługi klienta (szkolenia w języku polskim i angielskim), moderator i facylitator. 
Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (od 2001 r.) w dziedzinie...

mgr Roman Kraczla

Prezes SMG/KRC Poland, trener z ponad 15-letnim doświadczeniem. Absolwent socjologii UŚ i ekonomii na AE Katowice. Autor i współautor wielu autorskich programów i projektów szkoleniowych. W latach 1998 – 2002 dyrektor ds. szkoleń Dystryktu Południowego w AIG Amplico Life. Wykładowca i...

prof. dr hab. Marek Szopa

Profesor nauk fizycznych, praktyk zarządzania. Współzałożyciel i Partner Zarządzający firmy szkoleniowej Exbis. Od wielu lat rozwija zainteresowania "ścisłym" podejściem do rozwoju organizacji i zarządzania. Odbywał staże w uniwersytetach w Kolonii i Leuven. Specjalista w zakresie...

dr Adam Tworuszka

Doktor nauk humanistycznych, specjalista HR. Od 2002 roku związany z bankowością jako HR Biznes Partner, gdzie odpowiedzialny jest za współpracę z menadżerami w zakresie polityki personalnej. Zawodowo obecne zajmuje się także psychoterapią. Kwalifikacje psychoterapeuty zdobył w Szkole...

Dr hab. inż. Anna Skórska

Zawodowo pasjonuje się kapitałem ludzkim, przyszłością pracy czy innowacyjnością gospodarki. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi jako członek Zespołu Ekspertów do Spraw Bezrobocia Ludzi Młodych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich w 2014 r., jako recenzent artykułów w...

prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Kieżel

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się między innymi wokół problematyki zarządzania i planowania marketingowego, marketingu czy tworzenia wizerunku i marki. Od kilkunastu lat prowadzi badania rynku systemowych produktów bankowych, a od kilku lat także branży turystycznej. Oprócz...

mgr Krzysztof Tomas

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej. Zawodowo związany z uczelnią w Chorzowie od ponad 10 lat. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania, bankowości oraz finansów i rachunkowości w świecie codziennym. 

Praktyk w świecie finansów. Doświadczenie zawodowe poszerza w audycie i kontroli...

dr hab. Anna Wziątek-Staśko

Menedżerka w przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz trenerka biznesu. Specjalista z zakresu zarządzania, szczególnie zarządzania kapitałem ludzkim, przywództwa oraz zachowań organizacyjnych. Wykładowca uczelni polskich a także m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Finlandii....

dr Aleksandra Hadzik

Aleksandra Hadzik jest doktorem nauk prawnych. Manager oraz urzędnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania ubezpieczeniami społecznymi. 


W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeszła pełną ścieżkę kariery od referenta do prezesa Kasy. Funkcję prezesa...

dr inż. Michalina Kulesza

W swojej pracy zawodowej interesuje się różnymi możliwościami zastosowania metod ilościowych w naukach o zarządzaniu. W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie prowadzi między innymi zajęcia ze statystyki i ekonometrii, zachowania organizacyjnego czy statystycznym stresowaniu procesami...

dr Adrianna Siostrzonek-Sergiel

Trener i wykładowca, prowadzi zajęcia z zagadnień dotyczących m.in. prawa cywilnego, postępowania administracyjnego, a także prawa karnego oraz kryminologii.

 

Naukowo zainteresowana zagadnieniami związanymi z ograniczeniami praw jednostki (w szczególności w prawie...

mgr Marcin Bański

Psycholog,  trener w zakresie rozwoju kompetencji osobistych, motywacji i zmiany. Wspiera trenerów, rodziców młodych sportowców i ich samych w obszarze psychologii sportu. Główne kierunki zainteresowań zawodowych: rozwój zespołów, radzenie sobie z emocjami i odporność psychiczna....

mgr Anna Bartosińska

.

mgr Aleksander Gortat

Dziennikarz, prezenter, wykładowca akademicki, lektor. Trener i warsztatowiec specjalizujący się w autoprezentacji medialnej, kreacji wizerunku i technikach przekazu informacyjnego. Na co dzień - dyrektor Radia Plus Śląsk, oraz prezenter informacyjny TVS.

mgr Justyna Gaś

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi, w tym przez siedemnaście lat - stricte sprzedażowymi. Nabyte doświadczenie w obsłudze klienta business to customer. Obecnie pracuje jako menedżer we wiodącej instytucji finansowej w Polsce i Europie środkowo...

dr Dariusz Olesiński

Doktor nauk humanistycznych, filozof i psycholog. Jego zainteresowania badawcze związane są z filozofią antyczną oraz pograniczem zagadnień psychologii i filozofii, z uwzględnieniem ich aspektu rozwojowo-psychoterapeutycznego. Obszary aktywności dydaktycznej dotyczą m.in. etyki biznesu,...

Katarzyna Ostrowska

Radca prawny, zawodowo zajmuje się obsługą prawną jednostek administracji rządowej i samorządowej, praktyk specjalista z zakresu orzecznictwa administracyjnego. Od 2011 r. prowadzi cyklicznie wykłady dla aplikantów radcowskich w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu, wykładowca...

Wojciech Zamojski

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w budowaniu zwycięskich zespołów sprzedażowych. Zdobył je pracując w pięciu firmach, które są liderami w swojej branży. Mowa między innymi o grupie Żywiec, British – American Tobacco Poland czy Oriflame Poland. Zawodowo pasjonuje się...

dr Michał Dudek

Menedżer kierunku turystyka i rekreacja. Doktor nauk ekonomicznych, specjalizujący się  w zagadnieniach związanych z transportem lotniczym. Były pracownik  Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Swoją pasje do transportu lotniczego zamienił na dysertację doktorską....

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
pttb
exbis
training-partners
MP Flow
PODN Wodzisław Śląski
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF