Co zyskujesz, studiując psychologię w biznesie w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować niestacjonarnie tzn. że zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

Wszystkie wykłady odbywają się online zaś ćwiczenia w salach. 

 

Kierunek jest połączeniem najnowszej, pogłębionej wiedzy psychologicznej ze znajomością procesów z obszaru zarządzania i ekonomii. Masz gwarancję praktycznej ścieżki kształcenia o dużym potencjale na rynku pracy.

Sposób realizacji

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • Hybrydowy: wykłady zrealizujesz online (synchronicznie, na platformie Teams), a ćwiczenia w salach. 
  W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. 
Psychologia w biznesie

W trakcie studiów dowiesz się, jak analizować i oceniać zachowania pracowników, jak identyfikować i rozumieć ich potrzeby, emocje, zdolności i efektywnie wykorzystywać je w celu budowania potencjału organizacji. Poznasz sposoby tworzenia zmotywowanych zespołów, które pracują dla osiągnięcia wspólnych celów.

Zdobędziesz wiedzę na temat zarządzania zespołami, nauczysz się, jak wspierać rozwój pracowników i wykorzystywać ich potencjał.

mozaika-finanse-rachunkowosc

Poznasz tajniki podejmowania decyzji, także tych trudnych i ryzykownych.

Nabędziesz kompetencje przydatne do pracy w takich zawodach, jak: HR Business Partner, kierownik działu, lider projektu, specjalista ds. zakupów, negocjator, konsultant ds. personalnych, menedżer ds. komunikacji, talent development manager.

Dzięki symulacjom biznesowym Revas poprowadzisz własną firmy na realnym rynku. Wymaga to umiejętności z zakresu psychologii, marketingu, zarządzania, ekonomii, a także zdrowego rozsądku w optymalnym prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa.

Mamy wiele gier szkoleniowych, które wykorzystujemy podczas zajęć ze studentami. To zarówno gry oddające realia negocjacji (np. niebieskie – czerwone, negocjator), jak i te uczące zarządzania (np. gra „kwestia czasu”) i liderowania (np. pracownicy – kierownicy) oraz radzenia sobie w sytuacjach konfliktu i kryzysu (np. laboratorium konfliktu). W trakcie zajęć wykorzystujemy gogle VR, dzięki którym nasi studenci w wirtualnej rzeczywistości uczą się podejmować złożone decyzje menedżerskie czy zarządzania stresem i emocjami.

 

Podczas zajęć spotkasz się z praktykami biznesu wykorzystującymi na co dzień działania psychologiczne oparte o rzetelną wiedzę naukową (evidence based).

Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nabywane przez Ciebie kompetencje są dobrze przetestowane, a Ty korzystając z nich, będziesz łatwiej realizować swoje cele i zadania.

Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Mózg
możliwość rozwoju osobistego
wymiana doświadczeń
Uścisk dłoni
zajęcia prowadzone przez osoby zrzeszone w Polskim Towarzystwie Trenerów Biznesu

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia. 

do 9 lutego
czesne już od
330 zł
280 zł
miesięcznie

Zapisując się do 9 lutego, zyskujesz: 

 • 600 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

 

 • Jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej. 

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej. 

Mateusz Korzeniowski

Rozpocząłem studia na kierunku Psychologia w Biznesie, ponieważ chciałem podnieść swoje kompetencje. Do wyboru WSB zachęciło mnie praktyczne podejście do nauczania. Wiedza, którą zdobywam na zajęciach, wykorzystuję później na płaszczyźnie zawodowej. Aktualnie pracuję jako Game Developer, ale w przyszłości marzę o tym, by mieć własne studio produkujące gry. 

Mateusz Korzeniowski

Student WSB

Pracuję na pełen etat, a dodatkowo prowadzę szkolenia. Byłam zaskoczona, że już w czasie pierwszego semestru zdobyłam wiedzę, którą mogłam w praktyczny sposób wykorzystać. W mojej pracy bardzo pomogły mi zagadnienia z psychologii społecznej oraz mikroekonomii. Mam dobry kontakt z wykładowcami, którzy rozumieją, że staramy się pogodzić naukę z tysiącem obowiązków jednocześnie. Jako żona, pracująca mama trójki dzieci szczególnie to doceniam. Wybrałam WSB, bo tę uczelnię poleciły mi koleżanki, które również tutaj studiowały.

Paulina Napieraj

Studentka WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

finanse-przedsiębiorstw-podatki-ACCA
Nauczysz się sprawnie zarządzać ludźmi i zespołami, w tym wzbudzać zainteresowanie firmą wśród potencjalnych kandydatów do pracy (budować employer branding).
Właściwie dobierać kadry, zatrudniać i wdrażać pracowników, rozwijać ich potencjał w organizacji, a także wspierać na etapie odchodzenia z organizacji.
Dowiesz się, jak efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem.
Poznasz sposoby skutecznego zarządzania zespołem.
Dowiesz się, jak aktywnie rozwiązywać problemy i konflikty związane z pracą.
administracja-publiczna
Nauczysz się wykorzystywać mechanizmy wywierania wpływu, m.in. podczas skutecznych negocjacji i mediacji.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
HR Business Partner i rozwój biznesu
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 370 zł 420 zł
Psychologia menedżera
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 370 zł 420 zł
Psychologia pozytywna
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 370 zł 420 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:             

 • Psychologia komunikacji w działaniu
 • Podstawy psychologii
 • Etyka zawodu psychologa
 • Statystyka w psychologii
 • Marketing i badania marketingowe
 • Zachowania organizacyjne
 • Trening umiejętności interpersonalnych
 • Psychologia poznawcza
 • Psychologia osobowości i różnic indywidualnych
 • Psychologia rozwoju człowieka w cyklu życia
 • Psychologia społeczna
 • Psychologia ekonomiczna
 • Psychologia marketingu i reklamy
 • Wywieranie wpływu
 • Psychologia emocji i motywacji
 • Metodologia badań psychologicznych
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi
 • Podstawy socjologii
 • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
 • Podstawy prawa
 • Podstawy zarządzania
 • Język obcy
 • Filozofia
 • Etyka w biznesie
 • Ochrona własności intelektualnej
 • Mikroekonomia
 • Wprowadzenie do pracy dyplomowej
 • Metodyka pracy projektowej
 • Wyzwania rynku pracy
 • Wychowanie fizyczne
 • BHP
 • Przedmioty specjalnościowe obowiązkowe (godziny w semestrze w zależności od specjalności)
 • Praktyka zawodowa
 • Język polski
 • Seminarium dyplomowe
   

 

Oraz przedmioty specjalnościowe, które realizowane są od II roku studiów.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Magdalena Kraczla
dr Krzysztof Koj
Dr hab. inż. Anna Skórska
mg Krzysztof Tomas
dr Siostrzonek-Sergiel
Anna Bartosińska.
mgr Aleksander Gortat
dr Radosław Molenda
Justyna Gaś
Aleksandra Maskiera
dr Dariusz Olesiński
Iwona Napłoszek
Iwona Łukasiewicz
Łukasz Makowski
Paulina Jańczuk-Pawlica
mgr Kamil Zieliński

Psycholog i trener biznesu. Kierownik programowy i menedżer kierunku Psychologia w biznesie. Aktywny przedsiębiorca. Autor książek „Psychoefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie” oraz "Psychokompetencje. 10 psychologicznych supermocy, które warto...

Prof. nadzw. dr hab. Magdalena Kraczla

Psycholog Biznesu i Zdrowia w SMG/KRC Poland HR, certyfikowany Trener i Coach, licencjonowany Konsultant Odporności Psychicznej MTQ48 i MTQ48 SPORT oraz wykładowca studiów podyplomowych i MBA. Od ponad 20 lat zajmuje się rozwojem potencjału ludzi. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla firm z...

dr Krzysztof Koj Dziekan WSB w Chorzowie i Katowicach

 Ekonomista, menedżer, trener i konsultant, od 1994 r. prowadzący szkolenia z dziedziny negocjacji, sprzedaży, komunikacji oraz obsługi klienta (szkolenia w języku polskim i angielskim), moderator i facylitator. 
Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (od 2001 r.) w dziedzinie...

prof. dr hab. Marek Szopa

Profesor nauk fizycznych, praktyk zarządzania. Współzałożyciel i Partner Zarządzający firmy szkoleniowej Exbis. Od wielu lat rozwija zainteresowania "ścisłym" podejściem do rozwoju organizacji i zarządzania. Odbywał staże w uniwersytetach w Kolonii i Leuven. Specjalista w zakresie...

Dr hab. inż. Anna Skórska

Zawodowo pasjonuje się kapitałem ludzkim, przyszłością pracy czy innowacyjnością gospodarki. Swoje doświadczenie zdobywała między innymi jako członek Zespołu Ekspertów do Spraw Bezrobocia Ludzi Młodych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich w 2014 r., jako recenzent artykułów w...

prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Kieżel

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się między innymi wokół problematyki zarządzania i planowania marketingowego, marketingu czy tworzenia wizerunku i marki. Od kilkunastu lat prowadzi badania rynku systemowych produktów bankowych, a od kilku lat także branży turystycznej. Oprócz...

mgr Krzysztof Tomas

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej. Zawodowo związany z uczelnią w Chorzowie od ponad 10 lat. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania, bankowości oraz finansów i rachunkowości w świecie codziennym. 

Praktyk w świecie finansów. Doświadczenie zawodowe poszerza w audycie i kontroli...

dr hab. Anna Wziątek-Staśko

Menedżerka w przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz trenerka biznesu. Specjalista z zakresu zarządzania, szczególnie zarządzania kapitałem ludzkim, przywództwa oraz zachowań organizacyjnych. Wykładowca uczelni polskich a także m.in. we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Finlandii....

dr Aleksandra Hadzik

Aleksandra Hadzik jest doktorem nauk prawnych. Manager oraz urzędnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania ubezpieczeniami społecznymi. 


W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeszła pełną ścieżkę kariery od referenta do prezesa Kasy. Funkcję prezesa...

dr Adrianna Siostrzonek-Sergiel

Trener i wykładowca, prowadzi zajęcia z zagadnień dotyczących m.in. prawa cywilnego, postępowania administracyjnego, a także prawa karnego oraz kryminologii.

 

Naukowo zainteresowana zagadnieniami związanymi z ograniczeniami praw jednostki (w szczególności w prawie...

mgr Anna Bartosińska

.

mgr Aleksander Gortat

Dziennikarz, prezenter, wykładowca akademicki, lektor. Trener i warsztatowiec specjalizujący się w autoprezentacji medialnej, kreacji wizerunku i technikach przekazu informacyjnego. Na co dzień - dyrektor Radia Plus Śląsk, oraz prezenter informacyjny TVS.

dr Radosław Molenda

Psycholog, pracownik Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, wieloletni pracownik tegoż wydziału oraz Akademii WSB. Zajmuje się problematyką zarządzania wiedzą, znaczeniem mentoringu oraz zagadnieniami związanymi z...

mgr Justyna Gaś

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami ludzkimi, w tym przez siedemnaście lat - stricte sprzedażowymi. Nabyte doświadczenie w obsłudze klienta business to customer. Obecnie pracuje jako menedżer we wiodącej instytucji finansowej w Polsce i Europie środkowo...

mgr Aleksandra Maskiera

Zawodowo zajmuje się efektywną nauką, psychoterapią, kompetencjami społecznymi i psychologią rozwojową. W Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie prowadzi zajęcia z psychologii ogólnej, automotywacji czy procesu poznawczego.


Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w...

dr Dariusz Olesiński

Doktor nauk humanistycznych, filozof i psycholog. Jego zainteresowania badawcze związane są z filozofią antyczną oraz pograniczem zagadnień psychologii i filozofii, z uwzględnieniem ich aspektu rozwojowo-psychoterapeutycznego. Obszary aktywności dydaktycznej dotyczą m.in. etyki biznesu,...

Andrzej Federowicz

Kierownik Centrum Szkoleń i Bezpieczeństwa Pracy TÜV AUSTRIA w Polsce. Audytor wiodący systemów zarządzania jakością i bezpieczeństwem (ISO 9001, SCC, SCP) jednostki notyfikowanej TÜV. Specjalizuje się w zarządzaniu bezpieczeństwem na projektach dużego ryzyka w branży...

dr Iwona Napłoszek

Od 2003 roku jest związana z katowicką firmą szkoleniową Exbis, która prowadzi warsztaty edukacyjne dla firm. Swoje doświadczenie biznesowe zdobywała jako koordynator, trener, przedsiębiorca, a obecnie partner zarządzający. W WSB jest wykładowcą na kierunku Psychologia w biznesie,...

Iwona Łukasiewicz

Pedagog specjalny, wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły specjalnej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, założyciel i wieloletni prezes zarządu stowarzyszenia działającego na rzecz osób niepełnosprawnych. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej. Metodyk -...

dr Łukasz Makowski, prof. WSB

Menedżer, doradca i trener biznesu z zakresu: zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, PRu, sprzedaży, negocjacji, komunikacji oraz innych. Od roku 2010 prodziekan WZ w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Autor oraz recenzent wielu publikacji z zakresu zarządzania, polityki i...

dr Józef Haber, prof. WSB

Specjalista z zakresu integracji europejskiej, stosunków polsko-niemieckich, międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych, bezpieczeństwa ekologicznego. Były współprzewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Transferu Technologii Środowiskowych w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ...

mgr Paulina Jańczuk-Pawlica

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując jako prawnik najpierw w Urzędzie Pracy, następnie jako aplikant, a obecnie jako radca prawny w Kancelarii Radcy Prawnego Krzysztofa Grochalskiego.
Zawodowo pasjonuje się prawem administracyjnym oraz prawem pracy.
Prowadzi zajęcia o technikach...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
pttb
exbis
training-partners
MP Flow
PODN Wodzisław Śląski
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 84 79

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF