Co zyskujesz studiując prawo w biznesie w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Jeśli wybierzesz studia stacjonarne, będziesz mieć zajęcia 3 dni w tygodniu od wtorku do czwartku. Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

W obu przypadkach wykłady odbywają się online zaś ćwiczenia w salach. 

 

Program kształcenia został opracowany w sposób zapewniający dostosowanie się do oczekiwań rynku pracy. Jest to interdyscyplinarny kierunek studiów – program łączy zagadnienia zakresu prawa oraz nauk ekonomicznych.  Ten kierunek powstał na wyraźne zapotrzebowanie pracodawców i wspólnie z nimi został skonstruowany.

Sposób realizacji

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • Tradycyjny – hybrydowy: wykłady zrealizujesz online (synchronicznie, na platformie Teams), a ćwiczenia w salach. 
  W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".
Prawo w biznesie

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że chciałbyś związać swoją przyszłość z prawem, masz możliwość kontynuowania nauki na kierunku jednolite studia magisterskie prawo na jednej z Wyższych Szkół Bankowych.

 

Kończąc Prawo w biznesie posiądziesz umiejętność analizy aktów prawnych, rozwiniesz kompetencje biznesowe, a przede wszystkim poszerzysz perspektywy zawodowe. Ty zdecydujesz, jaką ścieżkę kariery zawodowej wybierzesz, natomiast Zespół WSB złożony z praktyków, pasjonatów i przede wszystkim specjalistów, pokaże Ci cały wachlarz możliwości.

Wykład SZiP dla studentów Prawa w Biznesie w WSB

Prężna współpraca z Partnerami Biznesowymi umożliwia bardzo praktyczne podejście do nauki, również w warunkach rzeczywistych. Nasi studenci mają możliwość odbycia praktyk u Partnerów Biznesowych, na przykład w jednej z najbardziej renomowanych kancelarii w Polsce: Ślązak, Zapiór i Wspólnicy, poszerzania swoich kompetencji, poprzez praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy.

Wydawnictwo Beck

Na przedmiocie Podstawy systemów informacji prawnej będziesz mieć okazję pracować m.in. na programie Legalis, który jest kompleksowym systemem informacji prawnej powszechnie wykorzystywanym w sądach, kancelariach prawnych i jednostkach administracji publicznej.

 

System informacji Legalis to m.in. wszystkie, najbardziej cenione na rynku, komentarze oraz monografie i czasopisma wydawnictwa C.H.Beck dostępne online.
 

Prawo w biznesie

Nieustannie pracujemy nad wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań w nauczaniu, m.in. przez wykorzystywanie na zajęciach gier strategicznych, które umożliwiają praktyczne ćwiczenie nabytych umiejętności.

Uścisk dłoni
spotkania branżowe z pracodawcami
Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Książki
możliwość pracy na wielu płaszczyznach zawodowych

Zdecydowałem się na studia w WSB ze względu na możliwość połączenia pracy z nauką. Uczelnia kładzie nacisk na praktyczną wiedzę i zna zapotrzebowanie na rynku pracy. Na co dzień koordynuję zespół ds. danych i ich jakości w międzynarodowym przedsiębiorstwie. W pracy zajmuję się dbaniem o działanie całego zespołu, optymalizuję procesy. Interesuję się prawem, psychologią oraz szeroko rozumianym biznesem.

Dominik Bargieł

Student WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Poszerzysz swoje perspektywy zawodowe do działania w zakresie finansów, jak i prawa. Jest to czysta kwintesencja biznesu.
bankowość-usługi finansowe
Zdobędziesz wiedzę niezbędną do tego, żeby założyć lub rozwinąć własny biznes.
mozaika-prawo-w-biznesie
finanse-rachunkowosc
Uzyskasz umiejętności, które pozwolą Ci odnaleźć się na rynku pracy w charakterze wyspecjalizowanego pracownika.
prawo-zarzadzanie
Na zajęciach, razem z wykładowcami-prawnikami, będziesz rozwiązywać kazusy dotyczące najważniejszych gałęzi prawa.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Negocjacje, arbitraż i mediacje
Niestacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł
Prawo i finanse
Niestacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł
Prawo i zarządzanie
Niestacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł
Wierzytelności, windykacja i egzekucja
Niestacjonarne Hybrydowe
od 350 zł 375 zł

Program studiów

 • Prawo konstytucyjne
 • Prawo cywilne. Część ogólna
 • Prawo cywilne. Zobowiązania
 • Prawo cywilne. Prawo rzeczowe
 • Prawo karne a działalność przedsiębiorstwa
 • Zarządzanie procesami biznesowymi
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie projektami
 • Gra biznesowa
 • Podstawy marketingu
 • Prawne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej
 • Postępowanie cywilne
 • Podstawy prawa administracyjnego
 • Podstawy systemów informacji prawnej
 • Postępowanie administracyjne
 • Postępowanie podatkowe
 • Finanse publiczne i prawo finansowe
 • Prawo europejskie
 • Prawo pracy
 • Prawo spółek handlowych
 • Rachunkowość w biznesie
 • Wstęp do prawoznawstwa
 • Ochrona własności intelektualnej
 • Etyka w biznesie
 • Logika
 • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
 • Podstawy ekonomii
 • Podstawy komunikacji
 • Podstawy zarządzania
 • Metodyka pracy projektowej
 • Wprowadzenie do pracy dyplomowej
 • Wyzwania rynku pracy
 • BHP
 • Język obcy
 • Wychowanie fizyczne

 

Oraz przedmioty specjalnościowe, które realizowane są od II roku studiów.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Rafał Sołtysik
Aleksandra Makarucha
Maciej Banasik
Krzysztof Krysieniel
Łukasz Makowski
dr Siostrzonek-Sergiel
dr Jan Purzyński
Marcin Barczyk
Maciej Thorz
Andrzej Cichy
Bogumiła Urban
Elżbieta Zagórska
mgr Rafał Sołtysik

Menedżer kierunku prawo w biznesie. Swoje doświadczenie zdobywał początkowo w sądzie rejonowym, a następnie w ramach pracy w jednostce budżetowej Miasta Katowice, Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Katowicach oraz w ramach działań wykonywanych jako radca prawny.

Zawodowo pasjonuje...

dr Aleksandra Makarucha

Menedżer kierunku biznes i administracja oraz kierunku administracja publiczna. Ponadto, kierownik Zakładu Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Bankowej.

Orzecznik organu wyższego stopnia administracji rządowej, orzecznik organu wyższego stopnia administracji samorządowej. Praktyk w...

dr Maciej Banasik

W swojej pracy dydaktycznej zajmuje się prowadzeniem wykładów i ćwiczeń z zakresu m.in.: nadzoru makro- i mikrooostrożnościowego, polityki pieniężnej, portfela inwestycyjnego, inwestycji alternatywnych, rynków finansowych oraz finansów osobistych. 
Zajmuje się doradztwem w obszarze...

dr hab. Krzysztof Krysieniel, prof. WSB

Specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego, bezpieczeństwa państw Europy Południowo-Wschodniej oraz konfliktów etnicznych. Członek Narodowego Zespołu Team Europe przy przedstawicielstwie Komisji Europejskiej oraz Ekspert Regionalnego Ośrodka debaty Międzynarodowej w Katowicach,...

dr Łukasz Makowski, prof. WSB

Menedżer, doradca i trener biznesu z zakresu: zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, PRu, sprzedaży, negocjacji, komunikacji oraz innych. Od roku 2010 prodziekan WZ w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Autor oraz recenzent wielu publikacji z zakresu zarządzania, polityki i...

Joanna Rurańska-Krężel

Specjalista z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego i prawa pracy. Były radca prawny ING Bank Śląski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Temida S.C.
 

dr Adrianna Siostrzonek-Sergiel

Trener i wykładowca, prowadzi zajęcia z zagadnień dotyczących m.in. prawa cywilnego, postępowania administracyjnego, a także prawa karnego oraz kryminologii.

 

Naukowo zainteresowana zagadnieniami związanymi z ograniczeniami praw jednostki (w szczególności w prawie...

Mariusz Rutke

Ekspert, praktyk z zakresu rachunkowości i controllingu w branży przemysłowej oraz finansowej, a także wykorzystania narzędzi informatycznych w biznesie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz szkolenia biznesowe z zakresu rachunkowości, controllingu oraz programowania.

Doświadczenie...

dr Jan Purzyński

Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w WSB w Chorzowie i Katowicach, wieloletni pracownik organów podatkowych. 
Posiada  bogate doświadczenie dydaktyczne, zdobyte prowadząc od 1995 roku wykłady dotyczące zagadnień prawno-podatkowych (Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie...

adw. Marcin Barczyk

LLM: w swojej pracy łączy przygotowanie prawnicze z doświadczeniem biznesowym, które  budował w międzynarodowym środowisku (Wielka Brytania, Szwajcaria, Włochy, USA). Posiada ponad siedmioletnie doświadczenie międzynarodowe w zakresie wprowadzania nowych marek, produktów i usług na...

dr Maciej Thorz

Prawnik konstytucjonalista, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

dr Aleksandra Hadzik

Aleksandra Hadzik jest doktorem nauk prawnych. Manager oraz urzędnik z kilkunastoletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania ubezpieczeniami społecznymi. 


W Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeszła pełną ścieżkę kariery od referenta do prezesa Kasy. Funkcję prezesa...

dr Andrzej Cichy

Doktor nauk prawnych w zakresie prawa, magister prawa oraz nadkomisarz policji. 
Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał jako funkcjonariusz organów ścigania od 1992 roku oraz od 1999 roku jako wykładowca, nauczyciel, trener, adiunkt etc. w instytucjach o różnych profilach kształcenia,...

mgr Bogumiła Urban

Menedżer Kierunku i Kierownik Zakładu Dydaktycznego Marketing i Sprzedaż.


Posiada wieloletnie doświadczenie w przedsiębiorstwach z różnych sektorów gospodarki, w tym w branży lotniczej oraz reklamowej.


Była odpowiedzialna za rozwój marketingu w Międzynarodowym Porcie...

dr Elżbieta Zagórska

Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel akademicki. W latach 2008-2017 członek komitetu redakcyjnego ogólnopolskiego czasopisma naukowego „Świat Nieruchomości”.

Od wielu lat zajmuje się problematyką inwestycji i nieruchomości. Jest autorem bądź współautorem szeregu...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF