Michał Dudek
dr Michał Dudek

Menedżer kierunku turystyka i rekreacja. Doktor nauk ekonomicznych, specjalizujący się  w zagadnieniach związanych z transportem lotniczym. Były pracownik  Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Swoją pasje do transportu lotniczego zamienił na dysertację doktorską.  Szczególnie interesuje się zagadnieniami  procesów obsługi i bezpieczeństwa pasażerów w transporcie lotniczym oraz podmiotami i trendami kształtującymi rynek lotniczy.  Przez ponad 8 lat pracownik sektora obsługi turystów w branży hotelarskiej i gastronomicznej. Interesuje się również zagadnieniami marketingu i aktywnej sprzedaży.

 

Jest również współautorem publikacji „Determinanty jakości w procesie świadczenia nisko kosztowych pasażerskich usług lotniczych w Polsce”.
 

prof. nadzw. dr hab. Małgorzata Kieżel

Jej zainteresowania naukowe koncentrują się między innymi wokół problematyki zarządzania i planowania marketingowego, marketingu czy tworzenia wizerunku i marki. Od kilkunastu lat prowadzi badania rynku systemowych produktów bankowych, a od kilku lat także branży turystycznej. Oprócz sfery badań naukowych prowadzi także badania marketingowe i analizy strategiczne dla praktyki gospodarczej.

Jest autorką lub współautorką ponad 90 publikacji naukowych, w tym pięciu książek, doświadczonym wykładowcą na studiach I i II stopnia.

Od kilkunastu lat pełni rolę promotora i recenzenta w ramach seminariów dyplomowych i magisterskich. Jest certyfikowanym tutorem akademickim oraz moderatorem Design Thinking. Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingu i Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Wiedzą. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 2005 roku i Brązowym Krzyżem Zasługi w 2017 roku. 
 

dr Michał Kucia
prof. nadzw. dr hab. Michał Kucia

Doktor nauk ekonomicznych, naukowo zajmuje się szeroko rozumianym e-biznesem. W tym obszarze prowadził wykłady i szkolenia. Stale współpracuje z praktyką gospodarczą w zakresie optymalizacji działalności handlowej w Internecie oraz e-marketingu. Ma doświadczenie w projektowaniu serwisów aukcyjnych. Był kierownikiem i wykonawcą w ponad 25 projektach badawczych na rzecz praktyki gospodarczej.

Jest autorem lub współautorem kilkunastu publikacji z zakresu handlu elektronicznego oraz internetu w marketingu, w tym m.in. "Produkty i marki w opinii e-konsumentów", „The retail trade in Europe – diagnosis and future prespectives” czy „Wykorzystanie zaangażowania klientów w działalności marketingowej przedsiębiorstwa”. Jest członkiem Polskiego Naukowego Towarzystwa Marketingowego.
 

Marcin Barczyk
adw. Marcin Barczyk

LLM: w swojej pracy łączy przygotowanie prawnicze z doświadczeniem biznesowym, które  budował w międzynarodowym środowisku (Wielka Brytania, Szwajcaria, Włochy, USA). Posiada ponad siedmioletnie doświadczenie międzynarodowe w zakresie wprowadzania nowych marek, produktów i usług na rynek (m.in. Snowcookie i Cinnabon). Specjalizuje się w rozwoju i realizacji wszystkich aspektów związanych z wejściem nowego biznesu na rynek, tworzeniem modelu biznesowego, tworzeniem programu rozwoju produktu, wdrożeniem innowacji, budowaniem firmy z uwzględnieniem charakterystyki startupu. Partner w Kancelarii KBZ Żuradzka & Wspólnicy, Wiceprezes Zarządu BPE Sp. Z o.o, Członek Zarządu. Cinnabon Polska w latach 2010 -2015.

Prof. nadzw. dr hab. inż. Adam Jabłoński

Wiceprezes Zarządu renomowanej firmy OTTIMA plus Sp. z o. o z siedzibą w Katowicach. Prezes Zarządu Południowego Klastra Kolejowego. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania systemów optymalizacji zarządzania, audytor wiodący systemów zarządzania. Wieloletni doradca polskich i zagranicznych przedsiębiorstw w zakresie nowoczesnych metod i technik zarządzania. Specjalista branży kolejowej w zakresie zarządzania bezpieczeństwem ruchu kolejowego oraz utrzymania infrastruktury kolejowej. Autor wielu ekspertyz i analiz biznesowych w zakresie zarządzania wartością, zarządzaniem ryzykiem, Balanced Scorecard i odpowiedzialnego biznesu. Autor i współautor kilku monografii, a także artykułów naukowych z dziedziny zarządzania. Obszary kompetencyjne w obszarze zarządzania strategicznego i taktyczno-operacyjnego:

  • modele biznesu,
  • strategie budowy wartości firmy,
  • zarządzanie efektywnością przedsiębiorstw,
  • optymalizacja kosztów i struktur zarządczych przedsiębiorstw kolejowych.

Absolwent Politechniki Śląskiej Wydział Inżynierii Materiałowej, Metalurgii i Transportu, „Kierunek Transport”, oraz Technikum Kolejowego w Sosnowcu, Specjalność – Automatyka sterowania ruchem kolejowym, Doktor habilitowany nauk ekonomicznych o specjalności nauki o zarządzaniu.
 

Prof. dr hab. Paweł Szewczyk

Zawodowo zajmuje się rozwojem oraz zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi. Na Uniwersytecie WSB Merito w Chorzowie prowadzi zajęcia z zarządzania, inżynierii zarządzania, logistyki oraz z rozwoju i zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi.
Wśród publikacji można wymienić między innymi: „Application of the blockchain technology in supply chains”, „Development of the Applicability of Blockchain Technology in Industry and Services” czy “Potential applications of the blockchain technology in healthcare”.
 

Mariusz Mol
dr inż. Mariusz Mol

Menedżer kierunku informatyka, wykładowca, kierownik zakładu dydaktycznego informatyki. Praktyk informatyk, tworzył systemy informatyczne wspierające sprzedaż i audyt dla takich firm jak Coca-Cola, Carlsber, Hoop, PKN Orlen. Obecnie współtworzy start-up technologiczny AIMAT, w który stosuje techniki uczenia maszynowego połączone z urządzeniami IOT. Programista C#, VB.net, Python, Node.js, Angular. 

dr inż. Agnieszka Kurc-Lisiecka

Adiunkt Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie. Absolwentka Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Adiunkt w Instytucie Naukowym Przedsiębiorczości i Innowacji Uniwersytetu WSB Merito w Chorzowie. Twórca i kierownik Laboratorium Towaroznawstwa w WSB. Autorka i współautorka licznych publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym w tematyce związanej m.in. z: technologią spawania stali konstrukcyjnych o wysokiej wytrzymałości (Advanced High Strength Steel -AHSS), odkształceniem plastycznym stali specjalnych, kształtowaniem właściwości warstw wierzchnich materiałów inżynierskich, zarządzaniem i logistyką produkcji. Posiada doświadczenie w kierowaniu i realizacji projektów i prac badawczo-rozwojowych oraz naukowo-badawczych o charakterze wdrożeniowym. Autorka licznych opracowań opinii o innowacyjności technologii. Współpracuje jako ekspert ds. technologii i doradca technicznych z kilkoma firmami, jak np.: PROGRESJA Sp. z o.o., ITER, CHEMET S.A., TEKLA, OMEGA i inne. Jest współtwórcą skomercjalizowanego i wdrożonego patentu oraz 4 zgłoszeń patentowych. Jest też członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP, ekspertem zewnętrznym Ośrodka Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej w Gliwicach i ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju NCBiR. W WSB Chorzów prowadzi zajęcia m.in. z: procesu przygotowania produkcji, transportu technologicznego, zarządzania przepływem materiałów, towaroznawstwa.

Aleksander Lisiecki
dr hab. inż. Aleksander Lisiecki, prof. PŚ

Wykładowca, profesor PŚ, europejski inżynier EWE (European Welding Engineer), z-ca kierownika Katedry Spawalnictwa na Wydziale Mechanicznym Technologicznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członek Rady Dziekańskiej oraz członek Wydziałowej Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia. Członek Rady Dyscypliny Inżynieria Materiałowa na Politechnice Śląskiej oraz Komisji Doktorskiej. Członek Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją PTZP, Polskiego Towarzystwa Zarządzania Innowacjami PTZI, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich SIMP oraz Polskiego Towarzystwa Spawalniczego PTS. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju NCBiR, Ośrodka Innowacji Naczelnej Organizacji Technicznej FST NOT w Gliwicach. 
Współpracuje z TÜV Rheinland Polska w zakresie szkoleń oraz certyfikacji, Śląskim Centrum Szkoleniowym w Katowicach, jak również z firmami konsultingowymi Quantus Consulting, Constarde Consulting oraz Strategor w zakresie opracowywania i wdrażania innowacji procesowych i produktowych oraz zarządzania projektami B+R. Konsultant i doradca w kilku przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, m.in. PROGRESJA NIERUCHOMOŚCI, PROGRESJA NEW MATERIALS, PROGRESJA SPACE, ROCH, BUMET, CERTUS, FIRMUS. 
Brał udział w 17 projektach naukowych. Uczestniczył w 14 projektach badawczo-rozwojowych realizowanych przez przedsiębiorstwa w roli koordynatora lub eksperta oraz w czterech projektach badawczo-rozwojowych w roli kierownika. Wykonał ponad 40 prac naukowo-badawczych. 
Jest autorem ponad 70 opinii opracowywanych na zlecenie podmiotów gospodarczych, w tym Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz autorem ekspertyz sądowych, również w roli biegłego sądowego. 
Współautor 15 patentów oraz 18 zgłoszeń patentowych w zakresie inżynierii produkcji czy transportu drogowego, autor wzoru użytkowego dotyczącego konstrukcji metalowych paneli elewacyjnych. 
Autor i współautor ponad 250 publikacji, w tym monografii i rozdziałów w monografiach, w języku polskim oraz angielskim, w zakresie tematycznym technologii i materiałów konstrukcyjnych, kontroli i zapewnienia jakości procesów i wyrobów, inżynierii budownictwa, certyfikacji oraz logistyki.
Członek redakcji czasopisma Metals oraz redaktor gościnny czasopism Materials i Coatings wydawnictwa MDPI. Recenzent kilkudziesięciu czasopism. 
W latach 20212023 znalazł się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych 2% naukowców na świecie pod kątem przyjętych wskaźników cytowań ich publikacji. 
Główne obszary aktywności naukowej i dydaktycznej obejmują zaawansowane metody wytwarzania i obróbki materiałów, zaawansowane materiały konstrukcyjne oraz materiały o specjalnych własnościach, projektowanie i wytwarzanie konstrukcji, kontrolę i zapewnienie jakości, automatyzację i robotyzację procesów produkcyjnych. Dodatkowe obszary aktywności i zainteresowań to inwestycje w nieruchomości oraz planowanie i realizacja przedsięwzięć budowlanych. 
Za ponadprzeciętną aktywność naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną został nagrodzony odznaczeniami państwowymi, nadawanymi przez Prezydenta RP; Medalem brązowym za długoletnią służbę oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.
Szczególnie prestiżowym wyróżnieniem, przyznawany najwybitniejszym polskim i zagranicznym spawalnikom, w uznaniu ich zasług dla spawalnictwa, jest Medal im. Stanisława Olszewskiego, nadany na wniosek Zachodniopomorskiej sekcji SIMP w Szczecinie.