Co uzyskasz studiując kierunek logistyka w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Jeśli wybierzesz studia stacjonarne, będziesz mieć zajęcia 3 dni w tygodniu od wtorku do czwartku. Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

W obu przypadkach wykłady odbywają się online zaś ćwiczenia w salach. 

 

Po ukończeniu studiów uzyskasz tytuł inżyniera i zdobywasz jeden z bardziej poszukiwanych na rynku zawodów. Coraz więcej dużych firm ma dział, który zajmuje się wszystkimi obszarami związanymi z logistyką - od zakupów, przez magazynowanie, aż po dystrybucję. Logistyk jest potrzebny w firmach reprezentujących niemal każdą branżę. 

Sposób realizacji

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • tradycyjny - hybrydowy: wykłady zrealizujesz online a ćwiczenia w salach wykładowych. W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".

На цьому напрямку ти також можеш навчатися українсько-польською мовою. Детальніше тут   https://www.wsb.pl/ukrainian/obrazovanie/bakalavriat/fakultetyi/lohistyka-logistyka/khozhuv-katovitse/lohistyka-logistyka

(Ten kierunek możesz studiować również na ścieżce ukraińsko-polskiej. Dowiedz się więcej   https://www.wsb.pl/ukrainian/obrazovanie/bakalavriat/fakultetyi/lohistyka-logistyka/khozhuv-katovitse/lohistyka-logistyka)

Logistics

Zajęcia odbywają się w specjalistycznych laboratoriach, gdzie zapoznasz się z profesjonalnymi programami AutoCAD, SAP, Comarch ERP.

 

Na studiach zrealizujesz kilkanaście rzeczywistych studiów przypadków opracowanych przez doświadczonych praktyków, m.in. przez firmy Delta Trans Transporte, JAS-FBG, Farmacol Logistyka, Kanet Software House czy Raben Polska.

Zajęcia mają charakter praktyczny, co optymalnie przygotowuje cię do przyszłej pracy zawodowej.

Typowe kompetencje inżynierskie uzyskasz w laboratoriach z Fizyki, Towaroznawstwa, RFID, Dystrybucji czy w Pracowni Gier Strategicznych.

Będziesz miał możliwość kreowania współczesnej logistyki poprzez aktywność w Inżynierskim Kole Naukowym.

studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa

Na studiach spotykasz wykładowców, którzy pokażą Ci, że logistyka to narzędzie minimalizacji kosztów, maksymalizacji obsługi klienta oraz osiągania przewagi konkurencyjnej.

Bazując na informacjach z prawdziwych przedsiębiorstw i instytucji, wykonasz kilkanaście projektów ukierunkowanych na rozwiązanie najczęściej spotykanych w praktyce problemów i wyzwań.

studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa

Zajęcia laboratoryjne odbędziesz w jednej z 13 sal komputerowych. Prowadzący przykładają dużą uwagę do praktyki i zastosowania zdobytej wiedzy w życiu zawodowym. Wykorzystujemy również nowoczesne systemy informatyczne - współczesne trendy w logistyce. 

 

Zajęcia laboratoryjne prowadzone są w czterech blokach:

 1. Zastosowania podstawowych pakietów jak Microsoft Office, ze szczególnym naciskiem na Excel w tworzeniu prostych aplikacji obsługujących np. imprezy sportowe czy hurtownie produktów. Studenci tworzą  aplikacje i poznają logikę funkcjonowania różnych obiektów
studenci w sali komputerowej

2. Metodologia symulacji gdzie studenci sami budują łańcuchy dostaw i przeprowadzają eksperymenty przy wykorzystaniu programu Exel, Versim oraz FlexSlim 
 

3. Wykorzystanie profesjonalnych narzędzi używanych w przedsiębiorstwach z branży logistycznej np. pakiet firmy SAP czy firmy Comarch ERP
 

4. Oprogramowanie wyspecjalizowane wykorzystujące technikę identyfikacji i ewidencji rejestracji - RFID. 

Tryby
specjalistyczne oprogramowanie: AutoCAD, SAP, Comarch ERP
Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Dyplom
tytuł inżyniera
Monitor
nowoczesne laboratoria

Studia w WSB polecił mi kuzyn, który skończył logistykę. Poszłam dokładnie jego śladem. Mamy podobne zainteresowania i to dzięki niemu zrozumiałam, że odnajdę się w tym zawodzie. Może nawet stworzymy wspólnie jakiś biznes związany z logistyką i spedycją. Największym plusem studiowania w WSB jest organizacja zajęć. Nie mam problemu z brakiem czasu i mogę swobodnie spotykać się ze znajomymi i studiować. Miałam okazję odbyć staże w firmach logistycznych. Dzięki temu przekonałam się, jak wygląda ta praca w rzeczywistości. Po studiach inżynierskich już myślę o magisterce. W głowie mam nawet kilka pomysłów na temat pracy dyplomowej.

Paula Pasternak

Studentka WSB

Kidist Gateso

Wybrałam WSB ze względu na wysokie miejsce w rankingu szkół. Studiowanie tutaj ma wiele zalet, ale szczególnie ważny jest dla mnie wymiar praktyczny. To dzięki niemu mamy okazję poznać wiele ciekawych osób.
Aktualnie skupiam się na edukacji, a swoją przyszłość wiążę z logistyką. Lubię pracować z ludźmi, świetnie czuję się w roli lidera. Mam nadzieję, że w przyszłości będę miała szansę zarządzać grupą ludzi i wspierać ich rozwój zawodowy. Liczę, że moja praca przyczyni się również do rozwoju mojej ojczyzny, którą jest Etiopia.

Kidist Gateso

Studentka WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Będziesz analizować procesy logistyczne i spedycyjne.
Nauczysz się skutecznie i efektywnie zarządzać procesami logistycznymi we wszystkich sferach funkcjonowania przedsiębiorstwa.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Dowiesz się, jak zarządzać procesami logistycznymi w skali globalnej.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Będziesz zarządzać procesem zakupów i łańcuchem dostaw.
Dowiesz się, jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania informatyczne w projektowaniu procesów i systemów logistycznych oraz zarządzać logistyką w przedsiębiorstwie.
Dowiesz się, jak wykorzystywać nowoczesne rozwiązania informatyczne w projektowaniu procesów i systemów logistycznych oraz zarządzać logistyką w przedsiębiorstwie.
Nauczysz się realizować zadania w zakresie budowy systemów logistycznych.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Będziesz potrafił organizować procesy transportowe oraz stosować nowoczesne rozwiązania technologiczne w transporcie i spedycji międzynarodowej.
Opanujesz umiejętności sterowania przepływem informacji w łańcuchach dostaw, a także Nauczysz się optymalizować koszty logistyczne.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Logistyka handlu i dystrybucji
Studia inżynierskie
od 330 zł 380 zł
od 330 zł 380 zł
Logistyka produkcji
Studia inżynierskie
od 330 zł 380 zł
Logistyka transportu
Studia inżynierskie
od 330 zł 380 zł
od 330 zł 380 zł
od 330 zł 380 zł

Program studiów

 • Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw
 • Infrastruktura logistyczna
 • Podstawowe zagadnienia logistyki
 • Zarządzanie przepływem materiałów (zaopatrzenie/produkcja/dystrybucja)
 • Laboratorium systemów logistycznych
 • Inżynieria systemów i analiza systemowa
 • Zarządzanie produkcją i usługami
 • Technologia i ekonomika transportu
 • Normalizacja i zarządzanie jakością
 • Projektowanie procesów
 • Podstawy projektowania inżynierskiego
 • Podstawy logistyki miejskiej
 • Zarządzanie cyklem życia wyrobu i ekologistyka
 • Grafika inżynierska
 • Fizyka
 • Statystyka z elementami badań operacyjnych
 • Język obcy
 • Finanse
 • Podstawy socjologii
 • Podstawy marketingu
 • Podstawy komunikacji
 • Podstawy ekonomii
 • Matematyka dla inżynierów
 • Towaroznawstwo 
 • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
 • Podstawy zarządzania
 • Podstawy prawa
 • BHP
 • Ochrona własności intelektualnej
 • Wprowadzenie do pracy dyplomowej
 • Metodyka prac projektowych
 • Wyzwania rynku pracy
 • Wychowanie fizyczne
 • Przedmiot kierunkowy w języku obcym 

 

Oraz przedmioty specjalnościowe, które realizowane są od II roku studiów.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr inż. Jarosław Kobryń
Katarzyna Dohn
dr hab. inż. Marzena Kramarz
dr hab. inż. Włodzimierz Kramarz
Maciej Banasik
Mirosław Matusek
Wiesława Caputa
Aleksander Lisiecki
Zbigniew Żebrucki
dr Barbara Koclęga-Kulpa
dr Robert Orpych
dr Elżbieta Zagórska
mgr inż. Marek Ziemian
Mariola Mastalerz
Prof. dr hab. Paweł Szewczyk
dr inż. Jarosław Kobryń

Inżynier w stopniu doktora nauk technicznych z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, absolwent Politechniki Śląskiej. Adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy Chorzowie, członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych. Autor i współautor...

dr inż. Katarzyna Dohn

Z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu Wydział Zamiejscowy w Chorzowie związana od 2006 roku. Stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu uzyskała w Politechnice Śląskiej w 2005 roku, doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu w...

dr hab. inż. Marzena Kramarz

Profesor nadzwyczajny Politechniki Śląskiej, pracownik Instytutu Zarządzania i Administracji na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Autorka monografii Strategie adaptacyjne przedsiębiorstw flagowych sieci dystrybucji z odroczoną produkcją. Dystrybucja wyrobów...

dr hab. inż. Włodzimierz Kramarz

Autor monografii: Modelowanie przepływów materiałowych w sieciowych łańcuchach dostaw. Odporność łańcucha dostaw wyrobów hutniczych, Difin 2013. Współautor podręcznika akademickiego: Metody i techniki ilościowe w logistyce stosowanej (Bendkowski, Kramarz) Gliwice 2011 (Nagroda...

dr Teresa Gądek-Hawlena

Autorka monografii pt. Procesy dostosowawcze podaży na rynku usług pocztowych w Polsce, współautorka monografii pt. Aktywność podmiotów sektora TSL w tworzeniu i realizacji strategii społecznej odpowiedzialności biznesu pod red. M. Michałowskiej, współautorka podręcznika...

dr Maciej Banasik

W swojej pracy dydaktycznej zajmuje się prowadzeniem wykładów i ćwiczeń z zakresu m.in.: nadzoru makro- i mikrooostrożnościowego, polityki pieniężnej, portfela inwestycyjnego, inwestycji alternatywnych, rynków finansowych oraz finansów osobistych. 
Zajmuje się doradztwem w obszarze...

dr inż. Mirosław Matusek

Wykładowca na studiach podyplomowych prowadzonych w Wyższej Szkole Bankowej. Główne zainteresowania to zarządzanie przepływem materiałów w produkcji, usługi logistyczne i przemysłowe, planowanie produkcji w różnych środowiskach produkcyjnych, inteligentne rozwiązania...

dr inż. Edyta Przybylska

Wykładowca w Zakładzie Logistyki Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, wydział zamiejscowy w Chorzowie. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, logistyki w przedsiębiorstwach oraz usług...

Wiesława Caputa

Pracownik naukowy na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej specjalizujący się problematyce rachunkowości i controllingu. Autorka ponad 100 opracowań opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych (w tym: American Academic & Scholarly Research Journal,...

dr hab. inż. Aleksander Lisiecki

.

dr inż. Zbigniew Żebrucki

.

dr Barbara Koclęga-Kulpa

W pracy zawodowej – doświadczony analityk biznesowy w obszarze kredytowym; pracuje przy wdrożeniach nowych produktów kredytowych dla klientów indywidualnych. W pracy dydaktycznej – wykładowca, prowadzący zajęcia z matematyki, matematyki dyskretnej i matematyki finansowej. 

dr Łukasz Makowski, prof. WSB

Menedżer, doradca i trener biznesu z zakresu: zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, PRu, sprzedaży, negocjacji, komunikacji oraz innych. Od roku 2010 prodziekan WZ w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Autor oraz recenzent wielu publikacji z zakresu zarządzania, polityki i...

dr Robert Orpych

Doktor nauk ekonomicznych, specjalność: statystyka i ekonometria. Pracownik samorządowy, członek rad nadzorczych spółek z branży nieruchomości i gospodarki odpadami, autor i kierownik projektów współfinansowanych ze środków UE, autor publikacji naukowych z zakresu ekonomii. Zawodowo...

dr Elżbieta Zagórska

Posiada wieloletnie doświadczenie jako nauczyciel akademicki. W latach 2008-2017 członek komitetu redakcyjnego ogólnopolskiego czasopisma naukowego „Świat Nieruchomości”.

Od wielu lat zajmuje się problematyką inwestycji i nieruchomości. Jest autorem bądź współautorem szeregu...

mgr inż. Marek Ziemian

Wieloletni praktyk transportu i logistyki. Biegły sądowy transportu drogowego z zakresu analizy prawnej zdarzeń w transporcie drogowym i spedycji. Jako instruktor ATiP organizuje, nadzoruje i prowadzi kursy z zakresu transportu drogowego: czas pracy kierowców, załadunek i wyładunek w...

Mariola Mastalerz

Mariola Mastalerz, wykładowca WSB, dyplomowany nauczyciel. Ukończyła studia wyższe magisterskie w zakresie Informatyki i ekonometrii oraz studia podyplomowe kwalifikacyjne w zakresie matematyki.

Nauczyciel - pasjonat: nauczanie matematyki sprawia jej ogromną przyjemność.

Joanna Rurańska-Krężel

Specjalista z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego i prawa pracy. Były radca prawny ING Bank Śląski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Temida S.C.
 

Mariusz Rutke

Ekspert, praktyk z zakresu rachunkowości i controllingu w branży przemysłowej oraz finansowej, a także wykorzystania narzędzi informatycznych w biznesie. Prowadzi zajęcia dydaktyczne oraz szkolenia biznesowe z zakresu rachunkowości, controllingu oraz programowania.

Doświadczenie...

Prof. dr hab. Paweł Szewczyk

Zawodowo zajmuje się rozwojem oraz zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi. W Wyższej Szkole Bankowej prowadzi zajęcia z zarządzania, inżynierii zarządzania, logistyki oraz z rozwoju i zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi.
Wśród publikacji można...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 85 24 +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF