Co zyskujesz, studiując informatykę w WSB?

Forma studiów

Ten kierunek możesz studiować stacjonarnie lub niestacjonarnie. Jeśli wybierzesz studia stacjonarne, będziesz mieć zajęcia 3 dni w tygodniu od wtorku do czwartku. Jeśli wybierzesz studia niestacjonarne, zajęcia będziesz mieć w sobotę i niedzielę, średnio co drugi weekend. 

W obu przypadkach wykłady odbywają się online zaś ćwiczenia w salach. 

 

 

Sposób realizacji

Studia na tym kierunku możesz realizować w sposób:

 • Tradycyjny – hybrydowy: wykłady zrealizujesz online (synchronicznie, na platformie Teams), a ćwiczenia w salach. 
  W jednym dniu odbywają się tylko wykłady albo tylko ćwiczenia. Aby studiować w ten sposób, podczas zapisów online wybierz sposób realizacji studiów "tradycyjny".

На цьому напрямку ти також можеш навчатися українсько-польською мовою. Детальніше тут   https://www.wsb.pl/ukrainian/obrazovanie/bakalavriat/fakultetyi/informatyka-informatyka/khozhuv-katovitse/informatyka-informatyka

(Ten kierunek możesz studiować również na ścieżce ukraińsko-polskiej. Dowiedz się więcej   https://www.wsb.pl/ukrainian/obrazovanie/bakalavriat/fakultetyi/informatyka-informatyka/khozhuv-katovitse/informatyka-informatyka)

Inormatyka

Kierunek został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy. Studia kończą się otrzymaniem dyplomu inżyniera. 

Po tym kierunku zostaniesz specjalistą do spraw IT, który wie jak w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności z dziedziny informatyki oraz potrafi twórczo rozwiązywać problemy i kreować rzeczywistość. 

 

Wykładowcy są praktykami, którzy na co dzień pracują jako eksperci w branży IT. Zajęcia prowadzą osoby o ugruntowanym dorobku naukowym i dużym doświadczeniu, współpracujący z renomowanymi firmami informatycznymi. 

studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa

Korzystając z pracowni graficznej, będziesz pracować na komputerach Apple. Natomiast pracownia multimediów wyposażona jest w profesjonalne aparaty cyfrowe, a laboratorium produktu przyszłości w skaner 3D oraz drukarki 3D, okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift S, a także okulary rozszerzonej rzeczywistości Microsoft Hololens II. Z kolei w laboratorium Internetu Rzeczy korzystać będziesz ze stanowisk wyposażonych w układy Arduino, Raspberry Pi, Espressif.

 

Chorzowska WSB jest uczestnikiem programów Oracle Academic Initiative oraz Microsoft IT Academy Advanced, dzięki czemu studenci mają dostęp do najwyższych technologii. 

Organizacja
zajęcia prowadzone przez praktyków
Książki
specjalistyczna wiedza
Monitor
nowoczesne laboratoria internetowe
Tryby
specjalistyczne oprogramowanie
specjalność anglojęzyczna

Przeglądałem oferty różnych uczelni, zanim zdecydowałem się na WSB. Wybrałem studia tutaj ze względu na zróżnicowany program i możliwość rozwoju. Cenię profesjonalne podejście do studenta, zarówno ze strony wykładowców, jak i innych pracowników uczelni. Po zdobyciu tytułu inżyniera planuję od razu rozpocząć studia magisterskie, w przyszłości chciałbym także skończyć studia MBA. Wierzę, że wiedza zdobyta w trakcie studiów pozwoli mi na rozwinięcie pracy w zawodzie, a w przyszłości rozwinięcie własnej działalności.

Maciej Popławski

Student WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Dowiesz się, jak budować systemy elektronicznej wymiany danych i dokumentów.
studia podyplomowe, Wyższa Szkoła Bankowa
Będziesz umiał wykorzystywać praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych epoki społeczeństwa informacyjnego.
studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Studia licencjackie, Wyższa Szkoła Bankowa
Będziesz prowadzić marketing internetowy oraz wdrażać i obsługiwać platformy portali i sklepów internetowych.
studenci w sali komputerowej
Nauczysz się, jak obsługiwać środowiska cyfrowe sieci teleinformatycznych, komputerowe aplikacje multimedialne, produkcje wideo oraz media mobilne.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Administrator baz danych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Cloud developer
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Frontend developer
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Multimedia i grafika komputerowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Programowanie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Programowanie urządzeń mobilnych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Sieci komputerowe i bezpieczeństwo systemów informatycznych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł
Tester oprogramowania
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 355 zł 380 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:             

 • Podstawy programowania
 • Programowanie obiektowe
 • Programowanie aplikacji internetowych
 • Programowanie zaawansowane
 • Architektura komputerów
 • Systemy operacyjne
 • Sieci komputerowe
 • Bezpieczeństwo w systemach i sieciach komputerowych
 • Inżynieria systemów i analiza systemowa
 • Projektowanie systemów informatycznych
 • Inżynieria systemów bazodanowych
 • Projektowanie interfejsów użytkownika
 • Elektrotechnika i elektronika
 • Automatyka i robotyka
 • Języki programowania - studium przypadku
 • Matematyka dla inżynierów
 • Matematyka dyskretna
 • Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka
 • Narzędzia informatyki
 • Fizyka
 • Ochrona własności intelektualnej
 • Podstawy ekonomii
 • Podstawy zarządzania
 • Podstawy komunikacji
 • Podstawy technologii informacyjnej i aplikacji biurowych
 • Ćwiczenia do wyboru
 • Przedmiot kierunkowy w języku obcym 
 • Wprowadzenie do pracy dyplomowej
 • Metodyka pracy projektowej
 • Język obcy
 • Wyzwania rynku pracy
 • BHP
 • Wychowanie fizyczne

 

Oraz przedmioty specjalnościowe, które realizowane są od II roku studiów.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

Mariusz Mol
dr hab. inż. Rafał Burdzik
dr inż. Jarosław Kobryń
Dr Tomasz Kulpa
Mgr inż. Igor Brzeżek
Martyna Duda
Mgr inż. Mateusz Lach
Szeliga
Wojciech Klocek
dr Barbara Koclęga-Kulpa
Mariola Mastalerz
mgr Andrzej Obecny
Prof. dr hab. Paweł Szewczyk
Michał Niemczyk
Dr inż. Mariusz Mol

Menedżer kierunku informatyka, wykładowca, kierownik zakładu dydaktycznego informatyki. Praktyk informatyk, tworzył systemy informatyczne wspierające sprzedaż i audyt dla takich firm jak Coca-Cola, Carlsber, Hoop, PKN Orlen. Obecnie współtworzy start-up technologiczny AIMAT, w który...

dr hab. inż. Rafał Burdzik

Jest autorem ponad 240 publikacji naukowych, oraz monografii, podręczników (w tym w języku angielskim i czeskim). Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne, jako wykładowca wielu polskich i zagranicznych uczelni. Jest autorem aktualnych podstaw programowych w zawodach technik logistyk,...

Dr inż. Jan Warczek

Prowadzi zajęcia z  przedmiotów: procesy i techniki produkcyjne, automatyka i robotyka, techniczne przygotowanie produkcji, metrologia, proces przygotowania produkcji. Kierownik laboratorium automatyki i robotyki.
Zakres zainteresowań badawczych: diagnostyka maszyn, monitoring procesów...

dr inż. Jarosław Kobryń

Inżynier w stopniu doktora nauk technicznych z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, absolwent Politechniki Śląskiej. Adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy Chorzowie, członek Polskiego Towarzystwa Naukowego Silników Spalinowych. Autor i współautor...

Dr Tomasz Kulpa

Prowadzi wykłady z matematyki, matematyki finansowej i ubezpieczeniowej oraz rachunku prawdopodobieństwa i statystyki. W pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z teorią ryzyka oraz niedeterministycznymi metodami optymalizacji.

mgr inż. Marcin Dłubis

Javascript Developer specjalizujący się w następujących technologiach: JavaScript, Angular, Ionic, NodeJS, MongoDB. Na co dzień pisze oprogramowanie medyczne i systemy obsługi firm. Wykładowca akademicki na studiach zaocznych oraz podyplomowych programista Front-End.

Mgr inż. Igor Brzeżek

Praktyk informatyk. Od lat prowadzi własną firmę, która świadczy usługi IT oraz usługi teletechniczne dotyczące m.in: sieci LAN, systemów alarmowych, monitoring czy elektroniki. Przez 12 lat był dostawcą internetu dla kilkuset klientów w trudnym, górskim terenie. To dało dobry...

Mgr Martyna Duda

Praktyk UX/UI, zajmuje się analizą projektów informatycznych, modelowaniem aplikacji, interfejsów użytkownika, analizą kosztów projektu oraz monitorowaniem jakości UX. Trener na studiach podyplomowych z zakresu User Experience.

Mgr inż. Mateusz Lach

Programowaniem zajmuje się od 2000 roku. Zawodowo tworzy aplikacje webowe jako certyfikowany programista Java. Jest autorem kilku artykułów w czasopiśmie "Linux Magazine" oraz książki "BASH. Praktyczne Skrypty". Jest certyfikowanym Scrum Masterem (scrum.org), oraz mentorem obszaru Java w...

Mgr Marcin Szeliga

Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Prelegent na wielu europejskich konferencjach takich jak: Machine Learning Prague,...

Wojciech Klocek

Programista i webdeweloper z wieloletnim doświadczeniem. Jest właścicielem firmy zajmującej się tworzeniem stron internetowych, grafiką użytkową oraz marketingiem sieciowym. Wieloletni członek społeczności “Joomla!”. 

Specjalizuje się w MVC na potrzeby stron internetowych,...

dr Barbara Koclęga-Kulpa

W pracy zawodowej – doświadczony analityk biznesowy w obszarze kredytowym; pracuje przy wdrożeniach nowych produktów kredytowych dla klientów indywidualnych. W pracy dydaktycznej – wykładowca, prowadzący zajęcia z matematyki, matematyki dyskretnej i matematyki finansowej. 

Tomasz Bździuch

Menedżer działu Service Management w IBM Client Innovation Center. Od kilkunastu lat pracuje w branży IT w obsłudze klienta zagranicznego. Realizuje projekty szkoleniowe związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz zarządzaniem usługami. Naukowo bada racjonalność wykorzystania...

Mariola Mastalerz

Mariola Mastalerz, wykładowca WSB, dyplomowany nauczyciel. Ukończyła studia wyższe magisterskie w zakresie Informatyki i ekonometrii oraz studia podyplomowe kwalifikacyjne w zakresie matematyki.

Nauczyciel - pasjonat: nauczanie matematyki sprawia jej ogromną przyjemność.

mgr Andrzej Obecny

Wieloletni pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie, gdzie prowadzi zajęcia z nauki języków programowania. Od 2006 roku ma własną firmę, które oferuje szkolenia komputerowe. Szkolenia prowadzone są z MS Excel, programowania VBA Excel oraz ze statystyki. Współpracuje...

Prof. dr hab. Paweł Szewczyk

Zawodowo zajmuje się rozwojem oraz zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi. W Wyższej Szkole Bankowej prowadzi zajęcia z zarządzania, inżynierii zarządzania, logistyki oraz z rozwoju i zarządzaniem technologiami wschodzącymi i zbieżnymi.
Wśród publikacji można...

Michał Niemczyk

Web Developer - specjalizujący się w aplikacjach dla sektora bankowego tworzonych w technologiach JavaScript, Angular, PostgreSQL.
Budował rozwiązania w C# dla korporacji branży przemysłu ciężkiego.
Prowadzi własną firmę realizującą fotografię lotniczą, marketing oraz strony...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
microsoft
euvic
sii-polska
dagma
ibm
apagroup
DBMS
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia w Chorzowie

ul. Sportowa 29
41-506 Chorzów

E-mail: rekrutacja@chorzow.wsb.pl
Tel.: +32 349 85 24 +32 349 84 79
Infolinia: 32 630 62 44

Godziny otwarcia:
 • pn-śr: 08:00-16:00
 • cz: 08:00-17:00
 • pt: 08:00-16:00
 • so: 08:00-14:00
Pobierz stronę do PDF