Co zyskujesz studiując Bezpieczeństwo narodowe w WSB?

Stawiamy na niekonwencjonalne podejście do nauki, dlatego na zajęciach wykorzystujemy takie metody, jak case studies, gry strategiczne czy wyjścia terenowe.

Podczas wizyt studyjnych odwiedzisz jednostki organizacyjne służb mundurowych i ratunkowych, np. Policji, Straży Pożarnej czy Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

Wykształcenie na tym kierunku daje perspektywę stabilnego i pewnego zatrudnienia. Program studiów gwarantuje, że zyskasz interdyscyplinarną wiedzę i umiejętności. Podczas zajęć będziesz korzystać ze specjalistycznego oprogramowania, które wykorzystywane jest w pracy kryminologów i detektywów, wspomagającego podejmowanie decyzji w reagowaniu kryzysowym.

 

bezpieczenstwo-narodowe

Zajęcia prowadzone są przez praktyków. Na zajęciach spotkasz przedstawicieli służb mundurowych, którzy na bazie własnego doświadczenia wprowadzą Cię w tematykę bezpieczeństwa. Dzięki porozumieniu z Komendą Główną Policji kandydaci do służby mogą odbyć krótsze szkolenie przygotowujące do pracy.

Specjalności na bieżąco są adaptowane do aktualnych potrzeb rynkowych w obszarze bezpieczeństwa narodowego. Program studiów opracowaliśmy we współpracy z partnerami biznesowymi, m.in. terenowym organem administracji wojskowej (WKU), policją, Europejskim Instytutem Bezpieczeństwa. Dzięki temu masz pewność, że przekazywana wiedza jest stale aktualizowana.

 

Organizacja
zajęcia prowadzone przez doświadczonych praktyków
Książki
specjalistyczna wiedza
Uścisk dłoni
współpraca z służbami mundurowymi
wizyty studyjne

Nie czekaj, wypełnij formularz i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu.

do 15 lutego
czesne już od
275 zł
225 zł
miesięcznie *

Zapisując się do 15 lutego, zyskujesz:

 • 600 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

* cena 225 zł to najniższe czesne z oferty kierunków studiów I stopnia

Jeśli jesteś absolwentem WSB, zyskujesz więcej:

 • 1000 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej.

 

Mateusz Milej

WSB było strzałem w dziesiątkę, ponieważ to tutaj poznałem świetnych przyjaciół i wykładowców. W czasie studiów rozwinąłem umiejętności pracy w grupie, stałem się bardziej otwarty na nowe wyzwania i doświadczenia. Aktualnie jestem na stażu, na którym zajmuję się sprzedażą produktów oraz obsługą klienta.

Mateusz Milej

Student WSB

Ważna jest dla mnie samodzielność, dlatego łączę naukę z pracą. Największym plusem studiowana w WSB jest fakt, że tutaj mogę łączyć te dwie rzeczy. Wybrałem studia, by móc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, a także mieć styczność z praktykami, którzy mogą mnie wiele nauczyć. W przyszłości chciałbym, aby prowadzony przeze mnie biznes przynosił jeszcze większe zyski, i wiem, że studia mi w tym pomogą.

Krzysztof Piwowarski

Student WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Będziesz potrafił funkcjonować w szeroko rozumianej sferze bezpieczeństwa i systemie bezpieczeństwa narodowego.
Dowiesz się, jak funkcjonować w mundurowych i cywilnych instytucjach bezpieczeństwa państwa.
mozaika bezpieczenstwo-narodowe
Nauczysz się działać zgodnie z zasadami służb mundurowych i innych instytucji.
Nauczysz się planować, organizować i koordynować zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
Nauczysz się postępowania jako uczestnik powoływanych i działających sztabów kryzysowych.
Zapoznasz się z kierowaniem procesami w podsystemach bezpieczeństwa narodowego oraz w administracji państwowej i samorządowej.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Bezpieczeństwo antyterrorystyczne
Niestacjonarne Stacjonarne
od 285 zł
od 235 zł 285 zł
od 235 zł 285 zł
Menedżer bezpieczeństwa
Niestacjonarne Stacjonarne
od 285 zł
Pracownik cywilny w służbach mundurowych
Niestacjonarne Stacjonarne
od 285 zł
Służby policyjne
Niestacjonarne Od marca
od 235 zł 285 zł

Program studiów

Przedmioty podstawowe i kierunkowe:                  

 • Podstawy nauki i teorii bezpieczeństwa
 • Prawne podstawy bezpieczeństwa
 • Polityka i strategie bezpieczeństwa
 • System bezpieczeństwa narodowego
 • Zarządzanie kryzysowe
 • Zachowanie w sytuacjach kryzysowych - szkolenie...
Zobacz program studiów

Wykładowcy

prof. Jan Kantyka
mgr inż. Krzysztof Hebda
prof. dr hab. Tomasz Falęcki
Andrzej Machowski
dr Alicja Bartuś
dr inż. Przemysław Kornacki
dr Maria Ochwat
dr Artur Orman
dr Siostrzonek-Sergiel
Krzysztof Tomas
ppłk rez. mgr inż. Robert Jańczuk

Menedżer kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, kierownik Zakładu Dydaktycznego Bezpieczeństwa Narodowego.

Były Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie. Wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach. Specjalizuje się w zakresie: bezpieczeństwa i obronności,...

dr Józef Haber, prof. WSB

Specjalista z zakresu integracji europejskiej, stosunków polsko-niemieckich, międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych, bezpieczeństwa ekologicznego. Były współprzewodniczący Grupy Zadaniowej ds. Transferu Technologii Środowiskowych w Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ...

prof. dr hab. Jan Kantyka

Specjalista z zakresu historii najnowszej Polski i Śląska. Były dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, członek Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau powołanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

mgr inż. Krzysztof Hebda

Specjalista z zakresu nauka o bezpieczeństwie, problematyki zarządzania kryzysowego oraz ochrony osób i mienia. Były Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

prof. dr hab. Tomasz Falęcki

Specjalista z zakresu historii najnowszej Górnego Śląska oraz współczesnych problemów narodowościowych. Były sekretarz naukowy Śląskiego Instytutu Naukowego w Katowicach, członek Polskiego Towarzystwa Historycznego i były przewodniczący oddziału w Katowicach.
 

dr hab. Krzysztof Krysieniel, prof. WSB

Specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego, bezpieczeństwa państw Europy Południowo-Wschodniej oraz konfliktów etnicznych. Członek Narodowego Zespołu Team Europe przy przedstawicielstwie Komisji Europejskiej oraz Ekspert Regionalnego Ośrodka debaty Międzynarodowej w Katowicach,...

Andrzej Machowski

Specjalista z zakresu bezpieczeństwa publicznego i zarządzania bezpieczeństwem, ochrony osób i mienia, profilaktyki kryminalistycznej i detektywistyki. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w ramach pracy Wydziału Techniki Operacyjnej, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą,...

dr Alicja Bartuś

Specjalista z zakresu praw człowieka, reżimów totalitarnych, zbrodni przeciwko ludzkości i terroryzmu we współczesnym świecie. Członek Zarządu Fundacji na Rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Krakowie, Zespołu...

dr inż. Przemysław Kornacki

Specjalista z zakresu ochrony i obrony granic RP, UE oraz NATO, bezpieczeństwa państwa, zarządzania bezpieczeństwem, zarządzania kryzysowe oraz ochrony lotnictwa cywilnego. Ekspert w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Kierownik Grupy...

dr Maria Ochwat

Specjalista z zakresu komunikacji społecznej i międzykulturowej, międzynarodowych stosunków politycznych, praw człowieka i konfliktów międzynarodowych. Dziennikarz i specjalista z zakresu produkcji filmowej oraz telewizyjnej; obserwator procesów sądowych; trener biznesu i coach; doradca...

dr Artur Orman

Specjalista z zakresu funkcjonowania policji w strukturach zarządzania kryzysowego, zabezpieczenia imprez masowych, inteligentnego monitoringu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach.

Joanna Rurańska-Krężel

Specjalista z zakresu prawa cywilnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego i prawa pracy. Były radca prawny ING Bank Śląski, radca prawny w Kancelarii Radców Prawnych Temida S.C.
 

dr Łukasz Makowski

Menedżer, doradca i trener biznesu z zakresu: zarządzania przedsiębiorstwem, marketingu, PRu, sprzedaży, negocjacji, komunikacji oraz innych. Od roku 2010 prodziekan WZ w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Autor oraz recenzent wielu publikacji z zakresu zarządzania, polityki i...

Jolanta Malina

Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Posiada wieloletnie doświadczenie jako pedagog resocjalizacyjny. Zainteresowania naukowo-badawcze związane są z  problemami współczesnej pedagogiki społecznej, pedagogiki resocjalizacyjnej, problematyki dotyczącej pracowników grup...

dr Adrianna Siostrzonek-Sergiel

Trener i wykładowca, prowadzi zajęcia z zagadnień dotyczących m.in. prawa cywilnego, postępowania administracyjnego, a także prawa karnego oraz kryminologii.

 

Naukowo zainteresowana zagadnieniami związanymi z ograniczeniami praw jednostki (w szczególności w prawie...

Krzysztof Tomas

Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej. Zawodowo związany z uczelnią w Chorzowie od 8 lat. Prowadzi zajęcia z zakresu zarządzania oraz finansów i rachunkowości w świecie codziennym. 

Od ponad 13 lat pracuje w strefie finansowej. Zajmuje stanowiska kierownicze.  Dodatkowo specjalizuje się...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
WKU-Chorzow
kgp
um-bytom
chorzow-wprawia-w-ruch
Beta-Seciurity-System
eib
silesia-tactical
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji studiów I i II stopnia, podyplomowych w Chorzowie

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:00-16:00
Pobierz stronę do PDF