Studia II stopnia z podyplomowymi

2015 - SUM - portrety - Dagmara Lis

Dagmara Lis
studentka studiów II stopnia
Taniec, tworzenie bloga, malarstwo, a ponadto studia magisterskie i podyplomowe – możliwe? Zobacz, jak Dagmara łączy wszystkie swoje aktywności i co...

zapisz-sie-onlin.pngNie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.     

Zacznij studia II stopnia ze studiami podyplomowymi w WSB w Chorzowie na jednym z dostępnych kierunków:

Zobacz wszystkie kierunki i specjalności w ofercie WSB. 

atuty-studiow-magisterskich.png

Więcej niż dyplom magistra 

dwa_dyplomy.pngStudia magisterskie z podyplomowymi dają możliwość zdobycia dwóch  dyplomów w dwa lata. To innowacyjna oferta edukacyjna, dzięki której możesz studiować jednocześnie na studiach II stopnia i na wybranych studiach podyplomowych, uzyskując dodatkowe umiejętności potwierdzone dyplomami Wyższej Szkoły Bankowej. Dyplom magistra kierunku Bezpieczeństwo narodowe, Finanse i rachunkowość lub Zarządzanie oraz świadectwo ukończenia wybranych studiów podyplomowych to istotny wyróżnik absolwentów WSB na rynku pracy.

Co zyskujesz dzięki studiom magisterskim ze studiami podyplomowymi?
masz-to-w-czesnym.jpg

 • masz możliwość zdobycia dwóch dyplomów w ciągu dwóch lat: dyplomu magistra i świadectwa ukończenia studiów podyplomowych
 • dzięki temu, że plan zajęć układamy w sposób przemyślany, masz więcej czasu na pracę i życie prywatne,
 • Twoje CV jest bardziej prestiżowe, bo masz udokumentowane konkretne kompetencje w kilku dziedzinach,
 • uczestniczysz w zajęciach prowadzonych przez osoby, które dane zagadnienie znają z praktyki, a w przyswojeniu wiedzy pomogą: specjalistyczne oprogramowanie, interaktywne formy zajęć i nowoczesne metody nauczania.

W jaki sposób wybrać studia podyplomowe dla siebie?

 • do każdej specjalności przypisane są studia podyplomowe – ich lista znajduje się w ramce poniżej. Wybierz interesującą Cię specjalność i sprawdź jakie studia podyplomowe do tego dobraliśmy.
 • Na I roku - zrealizujesz przedmioty kształcenia ogólnego i kierunkowe przewidziane dla studiów II stopnia na kierunku, który wybrałeś.
 • Na II roku - napiszesz pracę dyplomową oraz będziesz uczestniczył w zajęciach studiów podyplomowych.

Praca dyplomowa
Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi kończą się napisaniem i obroną jednej pracy (magisterskiej). Na jej napisanie student ma trzy semestry - seminarium magisterskie odbywa się już od drugiego semestru studiów.

Nie obroniłeś się jeszcze, a chciałbyś rozpocząć studia II stopnia? W Wyższej Szkole Bankowej do czasu obrony pracy dyplomowej możesz mieć status wolnego słuchacza i uczęszczać na wszystkie zajęcia. Nie rezygnuj z marzeń i już dzisiaj zapisz się na studia.

 

 

dlaczego-sumplus.png

Dowiedz się więcej:

1.  Jak wygląda organizacja? Czy chodzę na zajęcia z 2 grupami: magisterską i podyplomową?

 • Nie. Zapisując się na studia II stopnia z podyplomowymi, trafiasz do grupy magisterskiej, która ma specjalnie ułożony program zajęć. Znajdują się w nim dodatkowe zagadnienia programu odpowiednich studiów podyplomowych. Takie zajęcia mają formę warsztatów, omawiane są na nich case studies, a realizowane są z wykładowcami prowadzącymi studia podyplomowe.

2. Czy to, że studiuję jednocześnie na studiach II stopnia i podyplomowych, znaczy, że mam dwa razy więcej zajęć?

 • Nie. Programy są tak skonstruowane, żeby zagadnienia ze studiów magisterskich i podyplomowych nawzajem się uzupełniały. Dlatego uczestnicy tej ścieżki mają nieco więcej godzin zajęciowych niż przewiduje program ścieżki tradycyjnej, ale nie jest ich aż 2 razy więcej.

3.  Czy zagadnienia ze studiów podyplomowych są już na pierwszym roku?

 • Nie. Studenci najpierw poznają podstawy programowe, a elementy programu studiów podyplomowych pojawiają się w III i IV semestrze.

4. Czy muszę napisać 2 prace lub projekty na zakończenie studiów?

 • Nie. Studia kończą się napisaniem i obroną pracy magisterskiej. Stanowi ona jednocześnie zaliczenie studiów podyplomowych. Nie musisz więc przygotowywać dodatkowych projektów ani prac.

5.  Czy za studia na ścieżce studiów II stopnia z podyplomowymi zapłacę więcej niż jakbym studiował osobno na studiach II stopnia i studiach podyplomowych?

 • Nie. Cena za studia jest dużo niższa niż studia magisterskie i podyplomowe płacone osobno. 

Masz więcej pytań? Na wszystkie odpowie Biuro Rekrutacji.