Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców weszły do kanonu powszechnie używanych narzędzi w procesie kształcenia na studiach.
Wyjątkowa sytuacja w 2020 roku, była dla nas wszystkich interesującym wyzwaniem, które oprócz niepewności, przyniosło szereg nowych doświadczeń i rozwiązań. Większość zajęć dydaktycznych realizowanych wiosną przenieśliśmy do świata wirtualnego, dokładając starań, by nasi studenci otrzymali pełnowartościową wiedzę i ciekawe, zajmujące wykłady i ćwiczenia. 82% studentów studiów wyższych w WSB było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Ostatnie miesiące to dla nas czas wytężonej pracy i wiele się nauczyliśmy! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Ci efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybrałeś.
Zobacz z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci, bez względu na to czy studiują w czasie epidemii czy w zupełnie normalnych warunkach:
 

MS OFFICE 365 - darmowe licencje dla studentów

Usługa Office 365 obejmuje popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

 

Korzyści dla Ciebie:

 • nieograniczony osobisty magazyn w chmurze
 • skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB
 • Microsoft Teams, w którym zintegrowane są konwersacje, połączenia, zawartość i aplikacje potrzebne w instytucji edukacyjnej  do lepszej współpracy i zaangażowania.
 • organizowanie informacji dzięki notesowi cyfrowemu w aplikacji OneNote.

Licencje:

 • dla studentów studiów wyższych licencja A3 (możliwość instalowania aplikacji klasycznych pakietu Office na maksymalnie pięciu komputerach PC lub Mac na użytkownika)
 • dla studiów podyplomowych i MBA ograniczona A1.
   

MOODLE

Z platformy korzysta ponad 60% instytucji edukacyjnych na świecie, kilkaset milionów użytkowników i ponad 100 lokalizacji językowych. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.
 

Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy kiedy chcesz  – potrzebny i tylko dostęp do Internetu.
   

MS TEAMS

Ta świetna platforma cyfrowa jest produktem Microsoft. To właśnie w niej w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy i każdej uczelni do lepszej współpracy z uczniami i studentami i do zwiększania ich zaangażowania. MS Teams jest jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie.

 

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 • uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać.
 • do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • zarówno Ty jak i Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.
   

Branżowe Symulacje Biznesowe

Innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej umożliwiające podejmowanie realistycznych decyzji biznesowych mających wpływ na rozwój wirtualnej firmy w wybranej branży.  To gry edukacyjne, dzięki którym założysz i poprowadzisz z zespołem wirtualną firmę! Studenci studiów wyższych będą mieli okazję przećwiczyć prowadzenie własnego biznesu w ramach niektórych przedmiotów.

 

W trakcie trwania tej gry będziecie:

 • zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe 
 • rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku
 • analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski, i rozwiązywać  problemy, po to by przećwiczyć część zachowań online, zanim założycie własne działalności gospodarcze.

W jakich firmach i  branżach będzie można sprawdzić swoje siły: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.
 

Pracownia tłumaczeń symultanicznych

Studiując na kierunku Język angielski w biznesie będziesz mieć zajęcia m.in. w pracowni tłumaczeń symultanicznych, gdzie nauczysz się obsługi oprogramowania CAT (Computer Assisted Translation). Jest ona również wyposażona w kabiny do tłumaczenia konferencyjnego, które służą do tłumaczeń ustnych.

sala do tłumaczeń symultanicznych

Nowoczesna biblioteka

Aby ułatwić studentom dostęp do naszego księgozbioru, wprowadziliśmy rozwiązania, które umożliwiają wypożyczanie i zwrot książek także poza godzinami pracy Biblioteki:

 • system Prolib, w którym szybko przeszukasz nasze zasoby, zamówisz książki do odbioru w książkomacie lub zarezerwujesz pozycje, które aktualnie są wypożyczone, aby móc odebrać je, kiedy tylko będą znowu dostępne.
 • Książkomaty - po złożeniu zamówienia w systemie Prolib, możesz je odebrać w jednym z dwóch książkomatów, które stoją obok auli A oraz auli B.
 • wrzutnia automatyczna - kiedy książki nie będą Ci już potrzebne, skorzystaj z wrzutni, która znajduje się obok biblioteki. Pozycje, które do niej oddasz, zostaną automatycznie ściągnięte z Twojego konta bibliotecznego.
Książkomat