Przyjazna e- uczelnia

Aby ułatwić studentom naukę, zapewnić stały, szybki i łatwy kontakt z dziekanatem oraz dostęp do ważnych informacji WSB wprowadziło zintegrowany system wirtualnej obsługi studenta. Wszystko po to, żebyś czuł się na naszej uczelni naprawdę komfortowo.
 

E-indeks to wirtualny formularz ocen, dzięki któremu student z dowolnego miejsca na ziemi może sprawdzić swoje oceny z egzaminów oraz zaliczeń. Dzięki e-indeksowi studenci nie muszą również stać w kolejce po wpis i tracić cennego czasu.
 

Extranet - stały kontakt z uczelnią

Extranet to specjalna platforma online, dzięki której uczelnia jest do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę. Po zalogowaniu masz dostęp do planów zajęć, ocen, dokumentów i aktualnych wiadomości. Bez wychodzenia z domu otrzymujesz specjalnie dla Ciebie przygotowany zestaw informacji dotyczących przebiegu Twoich studiów.

Ułatwienia na Uczelni

Tradycyjne formy kontaktu z poszczególnymi działami uczelni i wykładowcami są często czasochłonne. Doskonale wiedzą o tym studenci uczelni akademickich, którzy godzinami stoją w kolejkach po wpis do indeksu. Jednak w WSB we Wrocławiu większość codziennych studenckich spraw można załatwić szybko i sprawnie.
A to dzięki temu, że:

  • plany zajęć i oceny są dostępne on-line w Extranecie
  • zaliczenia są wpisywane on-line do e-indeksu
  • istnieje możliwość kontaktu mailowego z wykładowcami za pośrednictwem Extranetu lub Moodle.
  • elektroniczna legitymacja pełni funkcję karty bibliotecznej

I w tak prosty sposób na co dzień możesz oszczędzać swój czas!

Platforma Moodle

Jak jeszcze można zaoszczędzić czas? Korzystając z Moodle. To platforma, na której wykładowcy i studenci wymieniają notatki, ciekawostki i przemyślenia związane z tematem zajęć, materiały dydaktyczne (w tym multimedia) potrzebne na zajęcia i zaliczenia. Dzięki temu nie tylko łatwiej i szybciej można przyswoić zagadnienia egzaminacyjne, ale również oszczędzić czas.

Bezprzewodowy Internet

Studenci WSB mają możliwość podłączenia się na terenie Uczelni do Internetu za pośrednictwem sieci bezprzewodowej WLAN.


Na terenie naszej uczelni znajdują się kioski internetowe, z których szybko zalogujesz się do Extranetu i sprawdzisz, czy jesteś na bieżąco z informacjami.

Przyjazna obsługa

Mimo iż większość spraw studenckich można załatwić w Extranecie, do dyspozycji studentów pozostają również: Dziekanat Biuro Karier Centrum Współpracy z Zagranicą Biblioteka i Czytelnia Dział Obsługi Finansowej Studenta (DOFS)
zarządzanie-bezpieczeństwem-publicznym
Poszukiwanie książek, materiałów czy informacji nigdy nie było takie łatwe. Dzięki elektronicznym bazom danych, wirtualnym czasopismom oraz katalogowi bibliotecznemu poszukiwanie wiadomości to czysta przyjemność. Więcej informacji o wirtualnych bazach danych znajdziesz w Bibliotece.
aleksandra-nochowicz

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?