Komfortowe warunki

Nasza uczelnia mieści się w budynkach dostosowanych do Twoich potrzeb. Główny budynek WSB, w którym odbywa się większość zajęć na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich znajdziesz na ulicy Sportowej 29 w Chorzowie w dobrze skomunikowanej części miasta.

wsb-chorzow

Uczyć się będziesz w nowoczesnych salach dydaktycznych, pracowniach komputerowych i specjalistycznych laboratoriach. Niektóre zajęcia odbywają się w salach hybrydowych, które umożliwiają prowadzenie zajęć jednocześnie w wielu lokalizacjach.

sale hybrydowe

Dzięki temu, że budynki WSB znajdują się w dobrze skomunikowanej części miasta, na zajęcia dojedziesz wygodnie i na czas. Wystarczy wysiąść na przystanku KLIMZOWIEC WOJSKA POLSKIEGO i dojść niecałe 500 metrów. Jeśli masz wątpliwości – skorzystaj z aplikacji jakdojade.pl i sprawdź, jak dojechać lub dojść na piechotę z miejsca, w którym się znajdujesz. 

ochrona-osób-mienia-oraz-imprez-masowych

Dojeżdżasz na zajęcia samochodem? Zaraz przy uczelni znajduje się parking, wydzielony tylko dla naszych studentów i wykładowców - wystarczy, że masz ważną legitymację studencką, która jednocześnie jest kartą parkingową.

rachunkowosc-finanse-przedsiebiorstw

Dla wygody naszych studentów WSB pozyskała nowy budynek znajdujący się przy ul. Armii Krajowej 10, 12 w Chorzowej. Posiada on 19 sal  dydaktycznych z klimatyzacją oraz dwa duże parkingi. Do głównej siedziby WSB przy ul. Sportowej 29 odległość wynosi jedynie 1,8 km.

Jeśli wybrałeś studia podyplomowe, weekendowe zajęcia będziesz mieć w budynku przy ulicy Ks. kard Stefana Wyszyńskiego 7 w Katowicach  W pobliżu znajdziesz również parking! O szczegóły pytaj w Dziale Studiów Podyplomowych.

bankowość-usługi finansowe

W WSB

mozaika-finanse-rachunkowosc
możesz korzystać z laboratoriów komputerowych i specjalistycznych, np. RFID, CISCO, SAP Next-Gen, MAC, biblioteki, czytelni wyposażonej w stanowiska komputerowe i punktów ksero (z możliwością skanowania)
wifi
połączysz się z bezpłatną siecią Wi-Fi
w przerwach między zajęciami będziesz mógł zrelaksować się w specjalnie zaaranżowanych do wypoczynku strefach studenta, wyposażonych w wygodne kanapy i stoliki
strefa-studenta
znajdziesz sklepiki z jedzeniem i kawą, automaty z przekąskami i napojami oraz bistro, w którym zjesz ciepły obiad
bufet
teresa-sobiechowska

„O tym, że wybrałam studia na WSB, zadecydowały dobra renoma uczelni oraz dostępność kierunku, który jest precyzyjnie dopasowany do moich potrzeb i w istotny sposób przyczyni się do podwyższenia kompetencji, a także zwiększy moje możliwości na rynku pracy. Niewątpliwym atutem studiowania tutaj jest bardzo duża wiedza prowadzących podparta doświadczeniem praktycznym, a także to, że znaczna część zajęć ma formę ćwiczeń, analiz studiów przypadków i warsztatów. "

Teresa Sobiechowska

Absolwentka studiów podyplomowych

amelia-moj

"Mam wiele pasji – interesuję się lekkoatletyką, kocham podróże, moją pasją są również ekskluzywne zegarki – poznaję ich historię i kulturę. Gdy wybierałam uczelnię, zależało mi na tym, aby jej organizacja była dopasowana do mojego aktywnego stylu życia. Dzięki licznym udogodnieniom czas spędzony na uczelni jest produktywny i przyjemny, a jednocześnie mam czas na rozwój poza nią."

Amelia Mól

Studentka II roku

Wszyscy nasi studenci mogą korzystać z:

  • platformy edukacyjnej Moodle, gdzie wykładowcy umieszczają materiały z zajęć
  • Microsoft Imagine – subskrypcji oprogramowania światowego lidera w branży IT, a w niej pełnych wersji: systemów operacyjnych, baz danych, środowisk – czyli wszystkiego, co jest potrzebne do realizacji celów edukacyjnych
  • Microsoft Imagine Academy – autoryzowanych szkoleń elektronicznych z produktów firmy Microsoft
  • Oprogramowania specjalistycznego, dedykowanego kierunkom oraz specjalnościom z oferty