Dlaczego WSB

Najczęściej wybierane uczelnie niepubliczne w Polsce

Pierwsza Wyższa Szkoła Bankowa powstała ponad 25 lat temu. Przez ten czas bardzo się zmieniliśmy. Z małej, lokalnej szkoły wyższej staliśmy się najczęściej wybieraną marką uczelni niepublicznych w Polsce. Do tej pory zaufało nam 450 000 studentów i absolwentów.

 

Uczelnie WSB znajdziesz w 11 miastach w Polsce. Mamy bogatą ofertę kierunków, a studiując u nas, zyskujesz praktyczną wiedzę i dyplom rozpoznawany przez pracodawców.

Miejsce spotkań praktyków

Spotkasz u nas ciekawych i oryginalnych ludzi – biznesmenów i praktyków, którzy na co dzień pracują w firmach. Nasi wykładowcy to ludzie z pasją i z ogromną wiedzą, którym radość sprawia dzielenie się nią ze swoimi studentami.

Czas na studia, czas na pracę, czas na życie

Nasze studia przygotowaliśmy przede wszystkim dla osób łączących naukę i pracę. Dlatego zajęcia masz tylko w soboty i niedziele, średnio w co drugi weekend, jeśli jesteś studentem studiów niestacjonarnych, lub przez 3-4 dni w tygodniu, jeśli studiujesz w trybie stacjonarnym.  Staramy się również, żeby Twój plan miał jak najmniej okienek.

Zdobywaj przydatne umiejętności!

To, czego się uczysz, przydaje się w pracy. Ofertę kierunków i specjalności tworzymy na podstawie potrzeb rynku pracy, a programy kształcenia powstają po konsultacjach z ekspertami zatrudnionymi w danej branży. Część zajęć prowadzona jest z wykorzystaniem case studies i ma formę warsztatową – rozwiązujesz w ich trakcie realne problemy występujące w firmach. W ten sposób zdobywasz kwalifikacje, których będą wymagać od Ciebie przyszli pracodawcy.
Posiadamy wielu partnerów biznesowych. Dzięki tej współpracy masz okazję zweryfikować swoją wiedzę w praktyce. Dla naszych partnerów, to z kolei okazja do zdobycia bardzo dobrych pracowników.

Zostając studentem Wyższej Szkoły Bankowej, będziesz miał okazję kształcić się w dobrze wyposażonych laboratoriach i pracowniach informatycznych.

Nasze główne sale informatyczne – znajdujące się na I i II piętrze – zostały wyposażone w najnowsze podzespoły PC, umożliwiające m.in. programowanie w takich aplikacjach jak Microsoft Visual Studio, czy SQL Server lub projektowanie zaawansowanych grafik 2D/3D w legendarnej już aplikacji AutoCAD.
Nowością na naszej Uczelni, jest sala 114, w której znajdują się komputery producenta Apple, wyposażone w 27” ekrany FHD oraz dedykowane karty graficzne firmy Radeon PRO 575 4GB, wykorzystywane głównie do grafiki komputerowej. Ponadto na wyposażeniu pracowni, znajdują się także tablety oraz aparaty fotograficzne.
W tzw. salach „wsparcia informatycznego” nauczysz się korzystać z programów wykorzystywanych głównie na kierunkach turystyka i rekreacja oraz finanse i rachunkowość, a są to m.in.: Symfonia 2.0, KW Hotel Standard czy Biuro Małe. W pracowniach znajdziecie także szafy RACK, switch’e firmy TP-Link oraz akcesoria typu zaciskarki i kable UTP, które wykorzystacie podczas praktycznych zajęć z projektowania sieci komputerowych.
Każda pracownia jest wyposażona w nowoczesny projektor FHD, rozwijany ekran, a na życzenie wykładowcy może zostać zamontowana tablica interaktywna.

Jeśli wybierzesz Wyższą Szkołę Bankową

  • będzie Ci łatwiej pogodzić studia z pracą dzięki programom dopasowanym do trybu życia osób aktywnych zawodowo
  • na zajęciach spotkasz uznanych wykładowców akademickich i praktyków biznesu
  • zdobędziesz aktualną wiedzę, ponieważ nasze programy studiów konsultujemy z przedstawicielami poszczególnych branż, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby pracodawców
  • będziesz uczył się w dobrze wyposażonych salach i laboratoriach z dostępem do specjalistycznego oprogramowania
  • dzięki elastycznemu systemowi opłat sam zdecydujesz, kiedy i jak chcesz płacić za studia
  • będziesz mógł korzystać z Moodle i platformy do nauki języków obcych
  • możesz liczyć na sympatyczną obsługę, która pomoże Ci sprawnie załatwić wszystkie formalności związane ze studiami
  • zdobędziesz doświadczenie zawodowe podczas staży, praktyk, dodatkowych szkoleń i warsztatów organizowanych przez uczelniane Biuro Karier.