Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało informację o wynikach rekrutacji na studia na rok akademicki 2018/2019. Dane pokazują, że Wyższa Szkoła Bankowa w Chorzowie i Katowicach, jako wydział zamiejscowy poznańskiej WSB, jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną w kraju.

 

W roku akademickim 2018/2019 o przyjęcie na studia I stopnia i jednolite magisterskie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz jej wydziałach łącznie aplikowało aż 8632 kandydatów.


– Informacje Ministerstwa o wynikach tegorocznej rekrutacji potwierdzają stabilną pozycję Wyższej Szkoły Bankowej na rynku edukacyjnym. Cieszy nas, że osoby zainteresowane studiami zauważają i doceniają nasze działania, w celu upraktyczniania kształcenia w naszej uczelni - mówi Andrzej Janiak, wicekanclerz WSB w Chorzowie i Katowicach.


Największą popularnością cieszyły się kierunki: informatyka, zarządzanie, finanse i rachunkowość.

Jednym z rekrutacyjnych hitów był marketing i sprzedaż - nowość w ofercie edukacyjnej. Do stworzenia programu kształcenia na tym kierunku uczelnia zaprosiła do współpracy firmy, które wyznaczają współczesne trendy w branży, m.in. Prowly, GONG, Hilti czy Mediafeed.pl.

Uczelnia uruchomiła również studia dualne na kierunku inżynierskim logistyka. Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej pokrywa opłaty czesnego. Natomiast studenci otrzymują dodatkowo wynagrodzenie za staż, który odbywają w ramach kształcenia.

W zestawieniu MNiSW wszystkie Wyższe Szkoły Bankowe zajęły wysokie miejsca. Łączna liczba kandydatów, którzy rozpoczęli studia wyższe w tych uczelniach w roku akademickim 2018/2019, przekroczyła 23 000.
Szczegółowe informacje o wynikach tegorocznej rekrutacji na studia są dostępne na stronie internetowej www.gov.pl.

Czytaj więcej