Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych (II i III klasa liceum lub III i IV klasa technikum) wraz z nauczycielami do udziału w bezpłatnych warsztatach, które poprowadzą wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej. Zajęcia odbędą się w dniach 4, 5 i 7 lutego w siedzibie uczelni w Chorzowie (ul. Sportowa 29).

 

Poprzez uczestnictwo w warsztatach uczniowie:

  • poszerzą swoją wiedzę w zakresie psychologii, wystąpień publicznych, bezpieczeństwa w internecie
  • zdobędą inspiracje, dzięki którym m.in. skutecznie przygotują się do matury, odpowiednio zaprezentują podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz będą bardziej świadomi aktywności w sieci.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ (do wyboru):


- 4 lutego – „Matura bez stresu” – dr Agnieszka Wiśniak

 

Tematem przewodnim będzie stres i mity z nim związane. Przedstawimy, czym jest, a czym nie jest stres. Zwrócimy szczególną uwagę na to, jak radzić sobie ze stresem, zwłaszcza przed maturą.

 

dr Agnieszka Wiśniak – filolog, psycholog, terapeuta, trener biznesu, coach, mediator, menedżer kierunku psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie i Katowicach

 

ZOBACZ PROGRAM


- 5 lutego – „Sztuka wystąpień publicznych według znanego dziennikarza” – Aleksander Gortat

 

Przedstawimy zasady skutecznego występu oraz jego zakończenia. Przekażemy wiedzę z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej.  Wszystko po to, by zwiększyć efektywność występowania przed publicznością.
 

Aleksander Gortat – człowiek mediów, który kocha swoją pracę. Pasjonat sprawnej i skutecznej komunikacji. Od ponad 20 lat aktywny zawodowo w radiu i telewizji. Lokalnie i ogólnopolsko. Trener, szkoleniowiec i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z public relations, marketingiem (w tym politycznym), medioznawstwie oraz sztuką wystąpień publicznych. Lektor - jego głos można usłyszeć w wielu produkcjach telewizyjnych i radiowych.

 

ZOBACZ PROGRAM

 

- 7 lutego – „Wielki brat patrzy” – Bartosz Danowski

 

Poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem w sieci, wpływem naszych aktywności sieciowych na realne życie oraz spróbujemy zaprezentować to, co o nas wiedzą firmy internetowe.

 

Bartosz Danowski – autor licznych książek informatycznych, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawca Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspert Urzędu Marszałkowskiego do spraw oceny wniosków unijnych sektora IT

 

ZOBACZ PROGRAM


ZAPISY

 

W przypadku zainteresowania warsztatami prosimy nauczycieli o kontakt z Katarzyną Furtacz, Kierownik Biura Rekrutacji: tel. 698 123 632, e-mail: katarzyna.furtacz@chorzow.wsb.pl.

 

Zapisy trwają do 30 stycznia.

Czytaj więcej