Stowarzyszenie absolwentów

Już wkrótce

X JUBILEUSZOWY RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU
Bieszczady, 9 - 11 czerwca 2017

 

 

 

IX RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU
BUDAPESZT, 3 – 4 grudnia 2016

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Na trasie naszych wyjazdów na świąteczne jarmarki wreszcie pojawiła się piękna stolica Węgier. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszej części miasta – Budy, w tym Góry Zamkowej z Pałacem Królewskim, Kościoła Macieja i Baszty Rybackiej. Następnie udaliśmy się na jarmarki bożonarodzeniowe. O zmierzchu wjechaliśmy na Górę Gellerta, aby podziwiać pięknie iluminowaną świątecznie sylwetę miasta. Wieczór spędziliśmy w regionalnej restauracji przy muzyce węgierskiej  i smakowitej węgierskiej  kuchni. Następnego dnia kontynuowaliśmy zwiedzanie nowszej części miasta – Pesztu. Rozpoczęliśmy od odwiedzenia gmachu Parlamentu, by po spacerze nad brzegami Dunaju zawitać do Bazylika św. Stefana i na Plac Bohaterów.

dscn0771.jpg

 

VIII RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU

BIESZCZADY, 3 – 5 czerwca 2016

Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Krosna, w tym Rynku, Ratusza i Bazyliki Farnej. Zahaczyliśmy też o sklep firmowy Krośnieńskich Hut Szkła, gdzie skorzystaliśmy z okazji zakupu szkła artystycznego. Następnie udaliśmy się do Haczowa, do drewnianego XIV - wiecznego kościółka, wpisanego na listę UNESCO. Wieczór spędziliśmy przy ognisku w stylu Dziki Zachód/Dziki Wschód poprzebierani w stroje kowboi i Indian.
Następnego dnia odbyliśmy trasę po połoninach poprzez Przełęcz Wyżną, Połoninę Wetlińska, Przełęcz Orłowicza, Wetlina do Starego Sioła.
O zachodzie słońca odbyliśmy rejs po Zalewie Solińskim statkiem spacerowym TRAMP. W niedzielę zwiedzaliśmy Sanok, w tym zamek gotycki mieszczący Muzeum Historyczne w Sanoku, m.in. zbiory ikon XV – XIX wiek oraz prace Zdzisława Beksińskiego a także cerkiew prawosławną i sanocki Ratusz.

 

dsc_0630_1.jpg

 

VII RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU

5 - 6 grudnia 2015
DREZNO BOLESŁAWIEC WROCŁAW

JARMARK BOŻONARODZENIOWY

6948133_orig.jpg

Dlaczego Drezno?
Powodów jest kilka. Po pierwsze - to piękne barokowe miasto pełne zabytków, w tym bezcenny Zwinger, trzecia największa po Luwrze i Ermitażu galeria malarstwa europejskiego. Po drugie – bajeczne jarmarki świąteczne jedne z najstarszych w świecie. Po trzecie – tylko 400 km od domu!

Przyjechalismy do Drezna wprost na rozpoczęcie  festynu zwanego Dresdner Stollenfest, podczas którego odbywa się uroczysta parada, na której prezentowany jest olbrzymi strudel ważący ponad 3 tony i  długi na 3 metry Punktualnie o godzinie 12.00 pochód wyrusza spod Zwinger i idąc przez miasto do Striezelmarkt, gdzie następuje uroczyste odcięcie pierwszego kawałka, a potem jego pokrojenie. Kawałki strucli są sprzedawane, a dochód ze sprzedaży idzie na cele charytatywne.

Zwiedziliśmy też zabytkowe perełki Drezna, w tym w pierwszej kolejności Zwinger, który powstał z rozkazu króla Saksonii i Polski Augusta Mocnego. Odwiedziliśmy najcenniejsze muzea w Zwinger: Galeria Malarska Starych Mistrzów, gdzie znajdują się między innymi dzieła Tycjana, Rubensa i Holbeina, Muzeum Porcelany oraz Salon Matematyczno-Fizyczny .

Na Starym Mieście zwiedzilismy Theaterplatz oraz olśniewający gmach Saksońskiej Opery Państwowej i Państwowej Orkiestry Symfonicznej, a także Zamek - rezydencja dynastii Wettinów, kościół dworski –  Hofkirche. Klasyczny widok na majestatyczną Łabę rozciąga się z Tarasów Brühla, promenady założonej w XVIII wieku jako część prywatnych ogrodów.

Następny dzień zaczęliśmy od zwiedzanie Bolesławca – pięknie odrestaurowanego miasta połozonego nad rzeka Bóbr, słynącego z porcelany. Nie omieszkalismy zajrzeć do sklepu fabrycznego z porcelaną. Następnie udaliśmy sie do Wroclawia, gdzie podzielilismy się na dwie grupy, częśc z nas wybrała sie na Wystawę Arcydzieł Malerstywa Polskiego XIX i XX wieku, a niektórzy z nas preferowali wizytę w nowo otwartym Afrykarium. Wieczór oczywiście na jarmarku Świątecznym na wrocławskim Rynku.

 

 

VI RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU

SZCZYRK  18 - 20 września 2015

kopia_klimczok_19-09-2015_godz.12.56.jpg

 

Górska wyprawa udała się wysmienicie pomimo złej widoczności z powodu mgły. Klimczok i Szyndzielnia zaliczone! A także Przełęcz Salmopol przez Malinowską Skałę i Malinów!! Wieczór pierwszy spedzilismy przy ognisku a drugi przetańczylismy. Zatrzymalismy się w hotelu Orle Gniazdo.

 

 

V RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU

15 – 17 maja 2015

 

V Rajd Absolwenta zawiódł nas tym razem do mało znanej Centralnej Polski, kolebki naszego państwa.
Tak jak podczas ostatnich rajdów połączyliśmy różnorodne formy spędzania czasu, podziwianie historii i przyrody regionu z aktywnością fizyczną i sportem. W programie był spacer po prastarym Kaliszu, zwiedzanie renesansowego zamku w Gołuchowie wzorowanego na zamkach nad Loarą oraz pałacu arcybiskupiego w Uniejowie. Przyrodę poznaliśmy nad malowniczym jeziorem Jeziorsko, gdzie nocowaliśmy oraz uprawialiśmy sporty wodne. Mieliśmy unikalną okazję zobaczyć białe lwiątka urodzone w 2014 roku, białe tygrysy bengalskie, pumy, żyrafy, lemury, bawoły oraz inne dzikie i egzotyczne zwierzęta w ZOO Safari. Dla zdrowia ciała - relaks w jedynych w Polsce termach nizinnych w Uniejowie, kompleksie basenów, solanek i saun.  Zgodnie z tradycją pobawiliśmysię na wieczorze integracyjnym przy ognisku i muzyce.

dsc_0020.jpg


 

IV RAJD ABSOLWENTA

STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW „ALUMNUS”
WYDZIAŁU ZAMIEJSCOWEGO W CHORZOWIE
WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W POZNANIU

6 - 7 grudnia 2014
PRAGA
JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu „Alumnus” zorganizowało w dniach 6 i 7 grudnia 2014 IV Rajd Absolwenta. Uczestniczyli w nim Absolwenci wszystkich kierunków i trybów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych wraz z Rodzinami i Przyjaciółmi.
Pojechaliśmy do bajecznej Pragi,  gdzie w niezapomniany sposób spędzilismy przedświąteczny czas.
Złote Miasto nad Wełtawą przed Świętami Bożego Narodzenia ubiera się w świąteczną atmosferę. Wszyscy gromadzą się pod Orlojem - najbardziej znanym zegarem w mieście. Rynek w tym czasie przypomina wielki jarmark. Pełno tu różnego rodzaju kramów ze smakołykami i świątecznymi ozdobami. Na rynku odbywają się występy zespołów muzycznych i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Plac zdobi wielka choinka, efektowne szopki bożonarodzeniowe, liczne sceny na wolnym powietrzu, gdzie odbywają się przedstawienia świątecznych przypowieści, wszędzie rozbrzmiewa muzyka, bawią się kolędnicy, roznosi się zapach pieczonych jabłek i leje się ciepłe korzenne wino oraz oczywiście piwo.
Koniecznie trzeba spróbować wspaniałej kuchni czeskiej, ciężkiej i baaaardzo niezdrowej, w tym najróżniejszych knedlików i strucli, gulaszy, golonkę z kapustą, smażony ser, zupy i sosy na prawdziwej tłustej śmietanie, dla koneserów UTOPENCI. No i koniecznie wzorem Wojaka Szwejka czeskiego PIWA, a dla poprawienia trawienia becherovka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

III RAJD ABSOLWENTA  6 - 8 czerwca 2014 r.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów ALUMNUS zorganizował III Rajd Absolwenta w dniach 6-8 czerwca 2014r. Tym razem czekały na nas uroki Pienin, najbardziej malowniczych polskich gór!

Program został tak przygotowany, aby zadowolił zarówno osoby nie stroniące od intensywniejszej rekreacji na świeżym powietrzu, jak i osoby preferujące obcowanie z kulturą, historią i tradycją. W programie znalazły się trasa piesza i rowerowa, rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy oraz innych zabytków.

Zarządowi udało nam się pozyskać dotację z Urzędu Miasta Chorzów na cele turystyczno – krajoznawcze.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UDANY WYJAZD NA NARTY ZWARDOŃ 1-2 marca 2014r za nami!

Za nami kolejne atrakcje! 

ZAKWATEROWANIE: Dom Graniczny Zwardoń www.graniczny.pl. Pokoje dwu-, trzy-, cztero i pięcioosobowe oraz typu studio. Na terenie pensjonatu basen, jacuzzi, sauna. (W cenie noclegu  godzina basenu i 15 min jacuzzi dziennie gratis!). W pensjonacie tenis stołowy, bilard, dart (po naszemu lotki).

WYŻYWIENIE: Pełne. 2 obiady, kolacja w formie grilla i śniadanie.

Program:

Dzień pierwszy: 1 marca 2014 (sobota):

 • Dojechaliśmy do pensjonatu wg indywidualnego harmonogramu. Jeździliśmy na nartacg i spędzaliśmy czas wolny w gronie przyjaciół.
 • 14.00 Obiad. Jeździliśmy na nartach, inne sporty.
 • 18.00 Grillowalimsy wspólnie. Kiełbaski, kaszanka,  karczek i piwko
 • 20.00  Absolwenckie taneczne harce i śpiewy w świetlicy.

Dzień drugi: 2 marca 2014 (niedziela):

 • Od 7.00 Śniadanie, jeździliśmy na nartach, inne sporty, czas wolny.
 • 13.00 Obiad
 • Wrócliliśmy do domu wg własnego harmonogramu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II RAJD ABSOLWENTA 7 - 8 grudnia 2013r. WIEDEŃ, BRATYSŁAWA, TRENCZYN

Drodzy Absolwenci,

Stowarzyszenie Absolwentów Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu „Alumnus” organizowało II Rajd Absolwenta. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie:  absolwentom wszystkich kierunków i trybów studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych wraz z Rodzinami i Przyjaciółmi.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I RAJD ABSOLWENTA 27 – 28 kwietnia 2013r.  ZAKOPANE

Drodzy Absolwenci,

Stowarzyszenia Absolwentów Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu „Alumnus” zorganizowało I Rajd Absolwenta. Relacje z Rajdu autorstwa Przewodniczącego Janusza Mariana Zaleskiego są dostępne tutaj.

Zobaczcie zdjęcia:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Absolwentów "Alumnus" Wydziału Zamiejscowego w

Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu jest organizacją społeczną absolwentów:

 • studiów pierwszego stopnia studiujących na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych
 • studiów drugiego stopnia studiujących na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych
 • studiów podyplomowych

Stowarzyszenie zostało założone w maju 2012 roku. Celem Stowarzyszenia jest:

 • integracja i aktywizacja środowiska absolwentów Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,
 • pobudzanie działalności społecznej absolwentów Wydziału na rzecz Stowarzyszenia,
 • utrzymywanie stałej łączności z absolwentami Wydziału,
 • promocja członków Stowarzyszenia w otoczeniu gospodarczym i społecznym,
 • kształtowaniu dobrego imienia i pozytywnego wizerunku Wydziału,
 • promowanie sukcesów i osiągnięć absolwentów,
 • przyczynianie się do rozwoju Wydziału poprzez współpracę z Władzami Wydziału przy kształtowaniu oferty edukacyjnej i szkoleniowej,
 • kształtowanie etyki zawodowej, w dziedzinach do których przygotowuje Wydział,
 • krzewienie nauki i wiedzy poprzez realizację przedsięwzięć naukowych,
 • krzewienie kultury poprzez podejmowanie inicjatyw kulturalnych,
 • rozwój i pielęgnowanie tradycji Wydziału.

W skład Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Alumnus" Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kadencje 2012-2015 r. wchodzą następujące osoby:

 • Janusz Marian Zaleski - Przewodniczący
 • Bogumiła Urban - Wiceprzewodnicząca
 • Janina Ptak - Sekretarz
 • Adrian Czernecki - Skarbnik
 • Małgorzata Porwoł - Członek

W skład Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Absolwentów Alumnus" Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kadencje 2012-2015 r. wchodzą następujące osoby:

 • Katarzyna Płachta
 • Leszek Smęt
 • Marcin Piechaczek

Dane stowarzyszenia:
Stowarzyszenie Absolwentów „Alumnus”
Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie
Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

Adres:
41-506 Chorzów, ul. Sportowa 29
Nr KRS: 0000430539
Nr NIP: 627 27 33 518
Nr REGON: 243036225  
Nr konta:
Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. 01-221 Warszawa,
Kasprzaka 10/16 49 2030 0045 1110 0000 0245 6330  

Materiały do pobrania: