Opis kierunku

Podyplomowe studia z zakresu neurologopedii oferowane przez WSB to najlepszy możliwy wybór. Program studiów dobrany jest tak, aby przyszłych neurologopedów wyposażyć przede wszystkim w ogromną wiedzę praktyczną. Współpracują z nami wykładowcy z całej Polski, a nawet świata, stanowiący niewyczerpalne źródło wiedzy. 

Cel studiów

Wykształcenie specjalistów w dziedzinie neurologopedii.

Korzyści

 • Zdobędziesz kwalifikacje do wykonywania zawodu neurologopedy w szpitalach, przychodniach, żłobkach, przedszkolach, szkołach, szkołach specjalnych, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, gabinetach logopedycznych, a także w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. 
 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu anatomii, neurologopedii, prawa i animaloterapii.  
 • W bloku medycznym uzyskasz wiedzę z zakresu anatomii twarzoczaszki, opieki nad dziećmi i osobami starszymi oraz fizjoterapii. 
 • W bloku neurologopedycznym będziesz czerpał wiedzę od wykładowców, którzy są praktykami z zakresu: niedokształcenia mowy o typie afazji, wczesnej interwencji logopedycznej, spektrum autyzmu, jąkania, diagnozy i terapii afazji u osób dorosłych, komunikacji AAC.  
 • Skorzystasz z wyjątkowego spotkania online z wykładowcami, których sam wybierzesz w ramach wykładu na zamówienie. Będzie to zarówno polska, jak i międzynarodowa kadra.  
 • Zafascynujesz się logopedią, bowiem wiedzę i swoje doświadczenie praktyczne przekażą Ci wyjątkowi ludzie - wykładowcy z pasją i życzliwością: lekarze-specjaliści, logopedzi, neurologopedzi, filolodzy, psycholodzy, psychoterapeuci, pedagodzy i oligofrenopedagodzy.  

 

Dla kogo?

 • Studia dedykowane są absolwentom studiów wyższych, którzy posiadają tytuł logopedy – mają ukończone pięcioletnie studia magisterskie pedagogiczne z logopedią lub ukończyli dwuletnie podyplomowe studia z zakresu logopedii. 

Hybrydowe studia podyplomowe

Około 80% zajęć zrealizujesz na uczelni, a 20% na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych w Internecie i na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).

Marlena Puchowska

Czy warto studiować neurologopedię na WSB? Oczywiście! Podyplomowe studia z zakresu neurologopedii oferowane przez WSB to najlepszy możliwy wybór. Program studiów dobrany jest tak, by wyposażyć przyszłych neurologopedów przede wszystkim w ogromną wiedzę praktyczną. Wspaniali, uznani wykładowcy z całego kraju są doskonałym, niewyczerpalnym źródłem wiedzy zarówno teoretycznej, jak i tej
szczególnie cennej praktycznej.

Marlena Puchowska

opiekun kierunku Neurologopedia, wykładowca WSB

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 maja
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 31 maja, zyskujesz 1000 zł

 • 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz więcej. Twoja zniżka wyniesie 1200 zł

 • 800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest również przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 

 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku neurologopedia.

Liczba miesięcy nauki: 10
Liczba godzin: 257
Liczba zjazdów: 8
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Magdalena Nosko-Goszczycka
mgr Marlena Puchowska
Magdalena Nosko-Goszczycka

Wykształcenie:

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu, Wydział Nauk o Zdrowiu,  podyplomowe studia Neurologopedii Klinicznej, 2010 – 2012 r.
 • Uniwersytet Gdański, Wydział Logopedii, podyplomowe studia Wczesnej Interwencji Logopedycznej, 2009-2010 r.
 • Uniwersytet Gdański, Wydział...
mgr Marlena Puchowska

Mgr  neurologopeda - afazjolog, certyfikowany logopeda, członek Polskiego Związku Logopedów. Absolwentka Filologii Polskiej UG, Podyplomowego  Studium  Logopedycznego w Gdańsku , Studium Afazjologii w Tarnowskich Górach  oraz Specjalistycznego Studium Neurologopedii w Lublinie,...

mgr Róża Sobocińska

Mgr pedagogiki, logopeda, neurologopeda, specjalista w zakresie terapii osób jąkających się, emisji i higieny głosu, wczesnej interwencji logopedycznej  oraz terapeuta trudności w czytaniu i pisaniu. Posiada II stopień specjalizacji logopedycznej oraz II stopień Alternatywnych sposobów...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Informacji i Rekrutacji

Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74
85-719 Bydgoszcz

E-mail: rekrutacja@wsb.bydgoszcz.pl
Tel.: +48 539 149 839 +48 734 474 981 +48 539 149 819

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF