Opis kierunku

Kiedy w lutym 2001 roku grupa praktyków reprezentujących nowe metodyki tworzenia oprogramowania spotkała się w Snowbird (USA) i ogłosiła „Manifest Agile”, nikt nie przypuszczał, że będzie to początek rewolucji w zarządzaniu projektami. Zaczęto wypracowywać nowe podejście do realizacji zadań stanowiących alternatywę do klasycznego podejścia kaskadowego. Coraz szybsze zmiany w otaczającym świecie wymogły na organizacjach potrzebę szybkiego reagowania, bo wykorzystanie zwinnego zarządzania projektami pozwala na realizowanie wyzwań stawianych nowoczesnym organizacjom.

Celem studiów jest przybliżenie zasad reaktywnego prowadzenia projektów. W nowoczesnych działaniach projektowych, następuje zmiana optyki z  mocno zdefiniowanego celu na produkt powstający w sposób iteracyjny  . Zrozumiesz mechanizmy towarzyszące pracy w zespołach samostanowiących. Poznasz trendy zarządzania, mające zastosowanie w gałęziach biznesu dynamicznie zmieniających się (IT, nowe technologie, reklama, marketing).

Co zyskujesz?

 • Poznasz zasady nowoczesnego prowadzenia projektów w oparciu o techniki zwinnego zarządzania, co umożliwi Ci rozpoczęcie nowego etapu na drodze rozwoju zawodowego.  
 • Zdobędziesz umiejętności zwinnego reagowania na sytuacje biznesowe, indywidualnego organizowania pracy i brania odpowiedzialności  za jej efekty.
 • Nabędziesz umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów oraz techniki poprawnej komunikacji – niewątpliwy atut w dzisiejszym świecie. 
 • Ukończenie studiów na tym kierunku pozwoli Ci przygotować się do bycia członkiem zespołu samostanowiącego.
 • Program studiów stworzyły osoby na co dzień pracujący w „frameworku projektowym”, masz więc pewność, że położono duży nacisk na aspekty praktyczne, będziesz miał także solidne podstawy teoretyczne.

Dla kogo?

 • Osoby pracujące w firmach prowadzących swoją działalność zgodnie z zasadami zarządzania projektami.
 • Osoby znajdujące się na początku drogi kariery, chcące zdobyć kompetencje dające im przewagę podczas negocjacji związanych z zatrudnieniem.

Nie czekaj, wypełnij formularz rejestracyjny i zgłoś się na studia już dziś.

do 12 sierpnia
studia
600 zł
taniej

Zapisując się do 12 sierpnia, zyskujesz 600 zł:

 • 300 zł dzięki zniżce w czesnym
 • 300 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem WSB studiujesz 900 zł taniej, zyskujesz:

 • 500 zł zniżki w czesnym
 • 400 zł zniżki w opłacie wpisowej.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku agile – zwinne metodyki zarządzania projektami.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 170
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2

Wykładowcy

Lidia Krystoforska

Zajmuje się tematyką agile od 2013 roku, Scrum Master przez 2,5 roku, od roku niezależny Trener Scrum i Agile. Zafascynowana rozwojem zespołów, nowoczesnym leadershipem oraz budowaniem współpracy w oparciu o wartościowe produkty. Stawia na relacje międzyludzkie i na tym opiera procesy...

Wojciech Ożga

Absolwent UMK w Toruniu. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, i uzyskał tytuł Master’s Certificate in Project Managment – The George Washington University School of Business. Członek Stowarzyszenia Project Managment Polska, opiekun kierunku Podyplomowe Studia...

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w WSB.