mgr inż. Cezary Graul

Menedżer kierunku informatyka w biznesie.

Absolwent Teleinformatyki oraz Zarządzania, co w połączeniu z doświadczeniem zdobytym podczas studiów w Dronten University of Applied Sciences w Holandii oraz na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii determinuje jego multidyscyplinarność naukową. Posiada szereg publikacji w zakresie hybrydowych metod edukacji, technik blended learning, a także innowacyjnych rozwiązań w zakresie motywacji i ewaluacji różnych obszarów kształcenia. Pełnił funkcję Kierownika Laboratorium Systemów Business Intelligence funkcjonującego w ramach projektu Regionalnego Centrum Innowacyjności II na UTP w Bydgoszczy. Uczestnik programu „Transformation.doc” na Uniwersytecie Wageningen w Holandii, gdzie zdobył cenne doświadczenie w zakresie kompetencji miękkich niezbędnych w skutecznym zarządzaniu projektami. Posiada bogate doświadczenie w realizacji wielu projektów krajowych i międzynarodowych. Ekspert Komisji Europejskiej w ramach projektu EASME (Executive Agency for Small & Medium-sized Enterprises).

Dariusz Kupiec
Dariusz Kupiec

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Politechniki Gdańskiej, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i NATO Communications and Information Systems School (NCISS) in Latina, posiadający wieloletnie doświadczenie praktyczne, nabyte w ramach realizowanych zadań w Resorcie Obrony Narodowej, pełniąc wiele funkcji IT i logistycznych w trakcie wieloletniej służby wojskowej. 
Dla realizowanych zadań dydaktycznych szczególnie przydatne są doświadczenia zdobyte w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych, Szefostwie Transportu i Ruchu Wojsk, zakładach i warsztatach remontowych, a także udział w pracach zespołów eksperckich w Grupach Roboczych NATO. Reprezentował Siły Zbrojne RP w sojuszniczych i narodowych zespołach eksperckich organizujących funkcjonowanie logistycznych systemów informatycznych NATO, definiowanie wymagań na wymianę danych pomiędzy systemami narodowymi i sojuszniczymi, sprawozdawczość logistyczną, identyfikację oraz śledzenie zasobów logistycznych z wykorzystaniem technologii RFID ISO/IEC 18000.
W zakresie IT posiada świadectwa i dyplomy potwierdzające wiedzę w zakresie systemów operacyjnych i sieci teleinformatycznych (WINDOWS, LINUX), systemów łączności mobilnej, aplikacji biznesowych (SAP), doświadczenie w tworzeniu kodu w szeregu języków obiektowych (w tym Programista Python – Podyplomowe Studia na Wydziale FiZ WSB) i obsługi baz danych oraz poświadczenia i certyfikaty dla administratorów i inspektorów bezpieczeństwa teleinformatycznego informacji niejawnych i danych wrażliwych w systemach narodowych, NATO oraz Unii Europejskiej. Data Master Manager certyfikowany przez instytucję ECCMA w ramach normy ISO 8000. 
Autor i współautor artykułów publikowanych w naukowej prasie recenzowanej: czasopiśmie Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego - Gospodarka Materiałowa i Logistyka, Biuletynie Naukowym Wojskowej Akademii Technicznej oraz czasopismach resortowych: Systemy Logistyczne Wojsk, Przegląd Wojsk Lądowych, Przegląd Sił Powietrznych, Przegląd Morskim i materiałach konferencyjnych, w których prezentował indeksację i kodyfikację, zarządzanie informacjami logistycznymi oraz sojusznicze i narodowe logistyczne systemy informatyczne (w tym JIM, LOGFAS, LOREP). 
Ponadto jest twórcą i współtwórcą Norm Obronnych dotyczących systemu śledzenia zasobów, definiujących reguły biznesowe w zakresie wymiany danych o zasobach logistycznych z wykorzystaniem znakowania wyrobów, kodów kreskowych i stosowania technologii RFID.
Doświadczenia edukacyjne zdobywał, prowadząc wykłady, kursy i szkolenia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu oraz podczas pracy w ośrodkach szkoleniowych i centrach konferencyjnych, np.: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.