Co zyskujesz, studiując design w biznesie w WSB?

 • To nowatorski kierunek, który umożliwi Ci kreatywne działania projektowe. W połączeniu z elementami studiów biznesowych pomogą w tworzeniu innowacji procesowych i produktowych.
 • Studia pomogą Ci zrozumieć zależności pomiędzy światem sztuki i biznesu oraz zasady ich  kreowania.
 • Wykorzystasz na zajęciach różnorodne oprogramowanie komputerowe wspomagające procesy projektowe.
 • Będziesz pracował z różnymi materiałami, z użyciem nowoczesnych i tradycyjnych technik plastycznych, zarówno w murach uczelni, jak i podczas warsztatów czy plenerów.
   
 • Nauczysz się m.in zasad ergonomii, rysunku technicznego i poznasz zagadnienia związane ze sztuką aktualną i historią designu.
 • Na zajęciach z zakresu marketingu i reklamy dowiesz się o innowacyjnych metodach promocji i sprzedaży wyrobów oraz usług.
 • Zajęcia z modułu biznesowego rozszerzą zakres Twoich kompetencji i przygotują Cię do sprawnego wejścia na rynek pracy.
 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu projektowania, zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zapisując się na studia I stopnia na kierunku design w biznesie, możesz wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu "Blender"*. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat kompetencji zawodowych VCC.


Blender to narzędzie open source o imponującym zestawie nowoczesnych funkcji. Jego silną stroną jest również dobrze rozbudowana społeczność, dzięki której można rozwiązać wiele problemów podczas pracy przy projekcie. Oprogramowanie jest wykorzystywane na szerszą skalę w przemyśle filmowym. A wszystko to dzięki ogromnym możliwościom, które oferuje twórcom efektów specjalnych.


* Wartość szkolenia to 6 000 zł.

zdalna5

Kurs będzie się odbywać w formie zdalnej (weekendowo: piątek - niedziela). Harmonogram zostanie dopasowany do planu zajęć studentów designu w biznesie. 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj tutaj lub zapytaj o szczegóły w Biurze Informacji i Rekrutacji.

Studia hybrydowe
 
 • Zajęcia ćwiczeniowe zrealizujesz na uczelni, a wykłady – online, na platformie MS Teams, w czasie których z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Dodatkowo skorzystasz z materiałów zamieszczanych na platformie Moodle, w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie).
zdalna8

 

 • Lektoraty oraz seminaria dyplomowe, które odbywają się w wybrane piątki (w godzinach popołudniowych i wieczornych), również są realizowane w formule zdalnej (online).

Hybrydowa forma studiów nie jest związana z sytuacją pandemiczną w kraju.

Tryby
praktyczne zajęcia
Laptop
nauka z wykorzystaniem aktualnego oprogramowania do projektowania
umiejętność projektowania 2D i 3D
Dyplom
bezpłatny certyfikowany kurs Blender | grafika 3D (o wartości 6 000 zł)

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 9 stycznia
czesne już od
317 zł
267 zł
miesięcznie

Zapisując się do 9 stycznia, zyskujesz:

 • 600 zł dzięki zniżce w czesnym, która jest rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

Jeśli jesteś naszym absolwentem(-tką), zyskasz jeszcze więcej. Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego. 

 

Dodatkowo jesteś zwolniony(-na) z opłaty wpisowej. 

 

Promocja dotyczy oferty dostępnej w rekrutacji zimowej. 

Opinie

"Kim jest nowoczesny projektant? To osoba, która ciągle poszukuje innowacji, reaguje na zmiany i potrzeby klienta w celu dostosowania produktu, marki czy usługi do aktualnych trendów. Przy pracy wykorzystuje zasady design thinking. Projektuje działania marketingowe, tworzy spersonalizowane produkty i usługi lub usprawnia te już funkcjonujące. Współczesnemu designerowi nieobce powinny być nowoczesne narzędzia z zakresu projektowania w technologii 2D i 3D. Tego właśnie uczymy studentów kierunku design w biznesie. Tworzę go i rozwijam na bazie wieloletnich doświadczeń związanych z prowadzeniem nie tylko warsztatów kreatywnych, ale też własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu doskonale wiem, że wiedza biznesowa jest niezbędna współczesnemu projektantowi. Jak najlepiej pojąć tajniki biznesu i wykorzystać potencjał oraz ekspresję twórczą? Na naszych ćwiczeniach, podczas których kładziemy szczególny nacisk na pomysłowość, świadome planowanie, projektowanie i konsekwentną realizację wykonywanych zadań."

Krzysztof Warmbier

wykładowca WSB

Czego nauczysz się w trakcie studiów?

Wykorzystywać zdolność kreatywnego myślenia, niezbędnego podczas procesu świadomego kształtowania wizerunku firmy/produktu/usługi.
Stosować metody tworzenia innowacyjnych rozwiązań w oparciu o zasady design thinking.
Zastosować wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania 2D i 3D.
Zaprojektować skuteczne procesy sprzedaży, bazując na analizie zachowań, nawyków i sposobie postrzegania klienta.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Design produktów i usług
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 423 zł
Fotografia reklamowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 423 zł
Game Design
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 423 zł
Home Design
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 423 zł
Nowe technologie w designie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 423 zł
Projektowanie marki i wizerunku firmy
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 417 zł 467 zł

Program studiów

Program studiów obejmuje przedmioty kierunkowe, realizowane przez wszystkich studentów oraz przedmioty specjalnościowe indywidualnie dobrane do poszczególnych specjalności, które możesz wybrać.

Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr hab. Ilona Walkowska, prof. WSB
prof. Wiesław Smużny
Monika Rak
dr hab. Ilona Walkowska, prof. WSB

Dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy, menedżer kierunku design w biznesie. Doktorat na Wydziale Grafiki i Multimediów w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Habilitacja w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale i Wzornictwa Przemysłowego w Katowicach. Artysta, praktyk, grafik...

prof. Wiesław Smużny

Urodzony w 1944 r. w Łodzi. Edukacja w Szkole Podstawowej nr 50 i Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, Studium Nauczycielskim w Opolu i na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem i tytułem: magister sztuki w zakresie grafiki...

Krzysztof Warmbier

Wykładowca WSB na kierunku design w biznesie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Ukończył studia z wyróżnieniem na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych, specjalność mixmedia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Pięciokrotny...

Piotr Wąsowski

Wykładowca i ekspert Wyższych Szkół Bankowych. Główny specjalista ds. sektorów kreatywnych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie w Departamencie Własności Intelektualnej i Mediów. Historyk sztuki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), zabytkoznawca...

Jarosław Bień

Twórca studiów podyplomowych: HR Rozwój.
Z-ca kierownika w dziale HR, odpowiadający za obszar szkoleń i rozwoju personalnego (w firmie zatrudniającej 6000 pracowników).
Trener z 13-letnim doświadczeniem w obszarze szkoleń dot. tzw. kompetencji miękkich.
Absolwentów studiów...

dr Monika Rak

Doktor sztuk plastycznych, artystka działającą na pograniczu rysunku i tkaniny. W swojej pracy doktorskiej „Konstrukty rysunkowe.  W poszukiwaniu plastycznych metod analizy rzeczywistości” podjęła próbę wyznaczenia własnej kategorii plastycznej nazwanej konstruktem rysunkowym,...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Studiuj drugi kierunek:

Chcesz zdobyć drugi zawód lub dodatkowe kompetencje potwierdzone dyplomem licencjata, inżyniera lub magistra uczelni cenionej przez pracodawców? Jeśli jesteś studentem na dowolnym kierunku i roku, w dowolnej uczelni - to oferta dla Ciebie. Obecni studenci studiów I i II stopnia w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy mogą studiować wybrany przez siebie kierunek studiów na preferencyjnych warunkach finansowych.

Hand icon

Jeśli wiesz już, co chcesz studiować

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Informacji i Rekrutacji

Budynek A, pokój nr A001
ul. Fordońska 74
85-719 Bydgoszcz

E-mail: rekrutacja@wsb.bydgoszcz.pl
Tel.: +48 539 149 839 +48 734 474 981 +48 539 149 819
Infolinia: Bydgoszcz 52 521 90 08

Godziny otwarcia:
 • pn: 08:00-16:00
 • wt: 10:00-17:00
 • śr: 08:00-16:00
 • cz: 10:00-16:00
 • pt: 08:00-15:00
Pobierz stronę do PDF