Nie tylko studia

Choć kształcenie ma niebagatelne znaczenie dla każdego młodego człowieka, studia to nie tylko wykłady, kolokwia i pisanie prac zaliczeniowych. To także jeden z najpiękniejszych okresów w życiu – czas, gdy zawiązują się trwałe przyjaźnie i rodzą wielkie miłości. Pomiędzy nauką do egzaminów a udziałem w warsztatach warto więc znaleźć czas na życie studenckie. A to jest szczególnie barwne w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy.

Pomiędzy nauką i uczestnictwem w kursach i szkoleniach warto więc znaleźć czas na życie studenckie. A to jest szczególnie emocjonujące w Wyższych Szkołach Bankowych. Zobacz sam!

twoj_czas_miejsce.png
 

Wybierz uczelnie biznesu, które oprócz solidnej dawki wiedzy o biznesie dostarczą Ci równie wiele pięknych wspomnień. Studiuj w Wyższych Szkołach Bankowych i poznaj barwne życie studenckie!

WSB na sportowo
W oficjalnym rankingu Akademickiego Związku Sportowego w klasyfikacji najbardziej usportowionych uczelni w roku akademickim 2010/2011 Klub Uczelniany AZS WSB Toruń zajął IX miejsce wśród wyższych uczelni niepublicznych. Jest to niewątpliwy sukces nie tylko sportowców – studentów, ale i całej kadry trenerskiej oraz Władz Uczelni, stwarzających odpowiednie warunki do uprawiania sportu. Obecnie w Wyższej Szkole Bankowej działają następujące sekcje: piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, trójboju siłowego, judo, tenisa stołowego i sekcja żeglarska.

Rzeczpospolita Studencka
Zarówno w bydgoskiej, jak i toruńskiej Wyższej Szkole Bankowej działają powołane Samorządy Studenckie. W ich skład wchodzą studenci studiów dziennych i zaocznych. Reprezentują oni studentów WSB w Komisjach Stypendialnych  i Dyscyplinarnych, uczestniczą w posiedzeniach Senatu Uczelni i Konwentu, czuwają nad poprawnością przeprowadzenia egzaminów komisyjnych. Studenci co roku mają okazję poznać się i bawić na wspólnie organizowanych otrzęsinach, połowinkach i juwenaliach. Samorząd organizuje także akcje charytatywne i akcje krwiodawstwa, tzw. wampiriady.

Kuźnia naukowców

  • Jeśli chcesz poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania, zostań młodym naukowcem! Członkostwo w kole naukowym to nie tylko zimowe i letnie obozy oraz konferencje naukowe, ale także nauka współdziałania w grupie i radzenia sobie z problemami organizacyjnymi, czyli cech bardzo poszukiwanych u przyszłych pracowników. Do wyboru masz między innymi:
  • Koło Badań Marketingowych
  • Koło Europeistyki „Europa”
  • Koło Logistyki „Pro & Log”
  • Koło Psychologii, Mediacji i Negocjacji
  • Koło Public Relations
  • Koło Rachunkowości
  • Koło Socjologii
  • Koło Ubezpieczeń
  • Koło Zarządzania.

Zostań twarzą WSB
Sesje zdjęciowe dla studentów WSB odbywają się wiosną w plenerze, zimą zaś w szkolnych ławach, zawsze przy współpracy z profesjonalnym fotografem. Takie fotografie to doskonała pamiątka ze studiów. Oprócz tego Bankowa co roku organizuje konkurs Zostań twarzą WSB, który realizowany jest w kilku etapach. Rozpoczyna się od zdjęć w uczelnianych salach, a kończy na profesjonalnej sesji wyjazdowej.