Rozwijaj swoje pasje

Studia - jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. To czas, w którym poznajesz najlepszych przyjaciół, znajdujesz wielką miłość i decydujesz o losach swojej kariery zawodowej. Na uczelni – gdzieś pomiędzy nauką do egzaminów, uczestnictwem na wykładach, a udziałem w warsztatach i ćwiczeniach, znajdź czas na barwne i ciekawe życie studenckie.
Organizacje studenckie w WSB, na czele z samorządem studenckim, są świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i realizacji dodatkowych, interesujących projektów. Przy okazji możesz poznać świetnych ludzi – studenckie przyjaźnie towarzyszą nam często przez całe życie.

Samorząd Studencki

Rada Samorządu Studenckiego to organizacja kierowana przez studentów. Ma zadanie reprezentacyjne przed władzami uczelni, zgłasza ważne  studenckie projekty, wnioskuje o zmiany przepisów, a przede wszystkim organizuje ciekawe imprezy, wystawy i interesujące spotkania.


Czy warto działać w Samorządzie Studenckim? 
Oczywiście, że tak! To doskonała okazja, byś już podczas studiów zdobył doświadczenie w pracy zespołowej, sprawdził swoje zdolności mentorskie i organizacyjne. Przecież pracodawcy coraz częściej szukają osób kreatywnych i przedsiębiorczych, masz więc doskonałą okazję wyćwiczyć te cechy. Dodatkowo działanie w samorządzie jest szansą na uczestnictwo w różnego rodzaju seminariach i konferencjach – zupełnie przy okazji więc, podnosisz swoje kwalifikacje.

 

Skontaktuj się z nami:

Przewodniczący samorządu: Ewelina Czapiewska
e-mail: samorzad.studencki@wsb.bydgoszcz.pl

 

Wydarzenia, które organizuje Samorząd Studencki to między innymi:

 • Otrzęsiny  pierwsza integracyjna impreza dla studentów I roku wszystkich kierunków, zwykle odbywająca się w październiku, tuż po rozpoczęciu roku akademickiego. To w pewnym sensie inauguracja sezonu imprezowego studentów.
 • Połowinki  impreza dedykowana studentom drugiego roku, którzy świętują półmetek swoich studiów.
 • Zakończenie studiów  imprezy dla studentów ostatniego roku studiów i absolwentów, tuż  po obronie.
 • Wampiriada WSB akcja krwiodawstwa, która odbywa się dwa razy w roku akademickim, w soboty lub niedziele. Dotychczas odbyły się cztery edycje akcji krwiodawczej, podczas których krew oddało ponad 200 studentów. Akcje były połączone z pokazami pierwszej pomocy oraz konkursami z nagrodami.
 • Akcje charytatywne są dedykowane m.in. potrzebującym domom dziecka oraz schroniskom dla zwierząt, każda pomoc jest mile widziana, włączyć mogą się wszyscy studenci.
 • Juwenalia święto wszystkich studentów, którzy chcą odprężyć się przed zbliżającą się sesją letnią
 • Zostań Twarzą WSB nasi studenci to również nasi ambasadorowie (nie korzystamy z zawodowych modeli)  materiały reklamowe Bankowej zdobią wyłącznie Wasze twarze!
 • Impreza Przedsesyjna  organizowana w gorącym okresie zdobywania zaliczeń i zdawania egzaminów -  każdemu przyda się chwila odprężenia.
   

Akademicki Związek Sportowy

WSB umożliwia studentom wszechstronny rozwój. Oprócz ćwiczeń umysłowych zdecydowanie ważne są także te fizyczne. Z myślą o miłośnikach sportu powstał uczelniany klub AZS, którego członkowie realizują pasję sportową oraz z sukcesami reprezentują uczelnię w rozgrywkach sportowych.
Aktualnie w Klubie Uczelnianym AZS działają na stałe 3 sekcje sportowe:

 • piłki siatkowej kobiet,
 • piłki siatkowej mężczyzn,
 • piłki nożnej mężczyzn.

Zawody sportowe są najważniejszymi imprezami dla sekcji działających w Klubie Uczelnianym, są jednym z celów ich działalności, motorem napędowym pracy trenerskiej, motywacją i inspiracją do poszukiwania nowych rozwiązań sportowych i organizacyjnych. Sportowcy naszego wydziału mają na swoim koncie wiele sukcesów!
 

Koła naukowe

Naukowe Koło Logistyki

 

Przy Uczelni działa Naukowe Koło Logistyczne „Pro & Log”. Z jego inicjatywy odbyła się m.in. konferencja naukowa pt.: „Innowacje w procesach logistycznych wojska oraz przedsiębiorstw”. Patronat honorowy nad konferencją objęło Stowarzyszenie Dostawców Na Rzecz Służb Mundurowych. Konferencja została wzbogacona przez referaty pracowników naukowych Katedr Logistyk uczelni z całego kraju oraz firm logistycznych z regionu.

 

Terminy spotkań są podawane mailowo lub w Extranecie.
Zachęcamy do zapisów!

Kontakt: Pro.logwsb@gmail.com

 

 

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego

 

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Bankowej powstało dnia 26.IV.2014 roku z inicjatywy studentów studiów zaocznych kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Głównym celem KNBW WSB jest pogłębianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Działalność koła skupia  się  na  czynnym  udziale  w konferencjach,  pracy  zespołowej  a  także  nawiązywaniu  kontaktów  z  przedstawicielami wszystkich rodzajów służb. Członkami KNBW są pasjonaci, którzy chcą służyć dla dobra Rzeczpospolitej Polskiej. Interesuje Cię szeroko rozumiane bezpieczeństwo - NIE CZEKAJ! Rozwijaj się i działaj z Kołem Naukowym Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSB. Terminy spotkań  podawane  są  mailowo  oraz  na  naszym  FanPage'u.

 

Jeśli jesteś zainteresowany/a przystąpieniem w szeregi koła, zgłoś się do nas!
Kontakt: knbw@wsb.bydgoszcz.pl.

Naukowe Koło Socjologii

 

Interesuje Cię nie tylko to, co ludzi dzieli, ale także to, co ich łączy? Ciekawią Cię eksperymenty społeczne, w których ludzie poddawani są najdziwniejszym próbom? A może zastanawiasz się, jak socjologia może Ci pomóc w karierze zawodowej? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, to niewątpliwy znak, że socjologia jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy na spotkania Koła Naukowego Socjologii przy bydgoskiej WSB – jest otwarte dla wszystkich studentów. Każdego z Was zapraszamy do dyskusji i realizacji swoich pomysłów.
Terminy spotkań są podawane mailowo lub w Extranecie.

 

Zachęcamy do zapisów!
Kontakt: tomasz.marcysiak@wsb.bydgoszcz.pl

Naukowe Koło Psychologii, Mediacji i Negocjacji

 

Czujesz, że potrafisz rozwiązywać konflikty międzyludzkie? Jesteś dobry w negocjacjach? Chciałbyś pogłębić tajniki i techniki mediacji i negocjacji? To znak, że dobrze trafiłeś. Mamy w naszym Kole zawodowych mediatorów i negocjatorów. To nasi opiekunowie, którzy wprowadzą Cię w kanony wiedzy i techniki z mediacji i negocjacji. Do naszego Koła należą nie tylko studenci, ale i wykładowcy akademiccy. Koło działa na dwóch wydziałach, zarówno w WSB Bydgoszczy, jak  i  w WSB w Toruniu.Terminy spotkań ukazują się w ekstranecie,  są na Facebooku i w gablotach na terenie Uczelni.

 

Kontakt:
psychologia.mediacje.negocjacje@wsb.torun.pl
psychologia.mediacje.negocjacje@wsb.bydgoszcz.pl

Naukowe Koło Rachunkowości

 

Koło Naukowe Rachunkowości powstało w grudnia 2012 roku na Wydziale Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy przy Katedrze Rachunkowości, kierowanej przez prof. Sławomira Sojaka. Opiekunami naukowymi Koła są dr Andrzej Tokarski i dr Maciej Tokarski. Działalność KNR opiera się głównie na bezpośrednich spotkaniach jego członków, na które zapraszani są naukowcy, przedsiębiorcy, pracownicy uniwerystetu.

 

Do głównych celów działalności Koła należy:

 • doskonalenie wiedzy z rachunkowości wśród studentów,
 • poszerzenie kręgu osób zainteresowanych rachunkowością,
 • upowszechnienie wśród członków Koła Naukowego Rachunkowości w Bydgoszczy praktycznych zastosowań rachunkowości w przedsiębiorstwach,
 • promocja WSB w Bydgoszczy

Naukowe Koło Zarządzania "Menadżer"

 

Koło Naukowe Zarządzania „Menedżer”, prowadzone przez dr Joannę Nieżurawską–Zając i mgr. Tomasza Grzelaka, w sposób praktyczny podchodzi do problemów zarówno zarządzania, jak i zarządzania zasobami ludzkimi. Student ma możliwość spotkania ciekawych praktyków z otoczenia biznesu oraz obserwowania dobrych praktyk na przykładach konkretnych przedsiębiorstw.

 

Naukowe Koło Designu w Biznesie "Kreatornia"

 

„Kreatornię” tworzą miłośnicy designu, zarządzania oraz niestandardowych rozwiązań nie tylko w biznesie. Połączył ich zapał do tworzenia. Zajęcia na uczelni to dla nich za mało – chcą jeszcze więcej. Pasję, wrażliwość już mają. Działają i rozwij ają się w tym, co kochają. Każdy z nich ma coś wyjątkowego w sobie. Udowadniają, że chcieć znaczy móc!

Naukowe Koło Administracji

 

Zostało reaktywowane z inicjatywy Studenta WSB w Bydgoszczy w roku akademickim 2014/2015. W ramach działalności koła zorganizowane zostały spotkania z wybitnymi osobistościami z dziedziny prawa np. Panią Sędzią Sądu Karnego, Panem Sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej.

Oficjalny Klub Cashflow

W klubach Cashflow na całym świecie spotykają się osoby, które chcą od życia czegoś więcej. Osoby te różnią się – wiekiem, zainteresowaniami, zawodem czy poglądami. Jest jednak jedna rzecz, która je łączy – to chęć zrealizowania swoich marzeń.  
Klub Cashflow pomaga je spełnić, oferując inspirujące spotkania, na których zdobędziesz wiedzę na temat finansów oraz tego, jak sprawić, aby to pieniądze pracowały dla nas, a nie odwrotnie.
Spotkania klubu to także okazja na odnalezienie właściwej drogi do realizacji zamierzonych celów, możliwość poznania nowych osób oraz miłe spędzenie czasu przy interaktywnej grze Cashflow.

 

Kontakt: biurokarier@wsb.bydgoszcz.pl

Dojeżdżajcie razem na zajęcia!

Idea wspólnych dojazdów powstała w USA w czasie II wojny światowej. Brakowało wówczas oleju i gumy, więc dzielenie się miejscami w aucie znacząco rozwiązywało ten problem. Po wojnie pojawił się kryzys naftowy, zaczęły rosnąć ceny paliwa, postępowały zmiany klimatyczne. W tych okolicznościach rozwinęła się idea zrównoważonego rozwoju, w którą carpooling wpisuje się idealnie do dziś. Obecnie w Stanach prężnie działają uczelniane sieci carpoolingowe. Z tej ekonomicznej formy transportu korzystają m.in. studenci Harvardu i Uniwersytetu Standforda.

 

Serwis, który przygotowaliśmy także umożliwia wspólne podróżowanie na zajęcia. Przy okazji możecie też lepiej się poznać i zadbać o środowisko – czyż jazda jednym samochodem zamiast np. trzema nie jest bardziej EKO? Zachęcamy Was także do integracji. Na pewno znajdziecie wspólne tematy do rozmów podczas jazdy autem, wymienicie się notatkami, a może pojedziecie też razem na ferie?
Sprawdźcie jakie to korzystne rozwiązanie:

 • oszczędności: dziel koszty przejazdu między współpasażerów i oszczędzaj, nawet 100 zł za każde 300 przejechanych km
 • bezpieczeństwo: podróżuj w gronie studentów WSB i docieraj bezpiecznie do celu
 • wygoda: zapomnij o ścisku w komunikacji miejskiej i spóźniających się pociągach. Wspólne dojazdy oznaczają także więcej wolnych miejsc na parkingu przed uczelnią
 • ochrona środowiska: pełne auta to puste ulice, a tym samym zredukowany hałas, korki i emisja CO2.

 

Wystarczy wejść na www.inonecar.com/wsb i dodać ogłoszenie wspólnego dojazdu.
Z serwisu mogą korzystać  studenci Wyższej Szkoły Bankowe - zarówno kierowcy jak i pasażerowie. Zobacz jakie to proste:

 • Dodaj ofertę przejazdu lub zapytaj o wolne miejsce.
 • Kontaktuj się  z wybraną osobą bezpośrednio przez serwis. 
 • Ustal czas i miejsce spotkania, podział kosztów przejazdu oraz inne szczegóły, np. dostępność miejsca na bagaż lub możliwość palenia. 
 • Spotkaj się z wybrana osobą w uzgodnionym dniu, w umówionym miejscu i ruszaj w podróż. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej gotówki dla kierowcy. 
 • Po zakończonym przejeździe wystaw ocenę. Pamiętaj aby wystawić także ocenę tej drugiej osobie. 

Każdy student posiada profil z otrzymanymi ocenami, który może uzupełnić o zdjęcie, informacje o sobie, połączyć z Facebookiem i dodać zdjęcie auta, w którym oferuje wolne miejsca. Możecie podróżować w ten sposób codziennie, zaoczni studenci w weekendy lub tylko w wybranych terminach. Wszystko zależy od Waszych potrzeb.

 

Wprowadziliśmy dla Was następujące udogodnienia:

 • widget w Extranecie – dzięki któremu osoba zalogowana w Extranecie widzi ostatnio dodane oferty,
 • wyznaczone 5 specjalnych miejsc parkingowych dla osób, które wspólnie dojeżdżają.

 

Życzymy przyjemnych podróży z/na uczelnię!