Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnych studiów. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia.

zdalna

82% studentów studiów wyższych w WSB było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań.

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów. Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy.

zdalna1

Nowoczesne narzędzia, których używamy w WSB pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych.

zdalna2

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci:

MS TEAMS
MS Teams jest produktem firmy Microsoft i jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie. To właśnie tu, w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy. Wszystko to służy lepszej współpracy z uczniami i studentami oraz zachęca do większego zaangażowania.

zdalna6

Microsoft 365 – darmowe licencje dla studentów

Co najmniej *60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365. WSB dołączyła do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawia na cyfrową transformację i inwestuje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną. 


* www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze  

zdalna3

Studenci studiów wyższych WSB dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

zdalna4

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS 365.

zdalna5

Korzyści dla Ciebie:

•  oprócz uczestniczenia w zajęciach online masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
•  możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się, gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
•  masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, którego licencję dostajesz od uczelni
•  uczestniczysz w zajęciach zaplanowanych na dłuższy czas, np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową, przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać
•  do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
•  zarówno Ty, jak i Twoi koledzy oraz wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.

Moodle
Z platformy korzysta *kilkaset milionów użytkowników z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez WSB.

zdalna6

Korzyści dla Ciebie:

•  w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
•  uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
•  wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
•  z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub 
komunikator
•  znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
•  uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy, kiedy chcesz – potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu.
* www.stats.moodle.org

Branżowe Symulacje Biznesowe firmy Revas

Gry biznesowe to innowacyjne narzędzie do praktycznej nauki prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki nim uczysz się, jak podejmować strategiczne decyzje pod presją czasu, pracować w zespole czy prowadzić własną wirtualną firmę. Masz szansę zdobyć pierwsze doświadczenie jako przedsiębiorca i sprawdzić się w świecie online, zanim realnie, w przyszłości zainwestujesz własne pieniądze. Po zakończeniu gry otrzymasz certyfikat potwierdzający Twoje uczestnictwo.

W ramach niektórych przedmiotów, będziesz mógł przećwiczyć to, jak:

•    zarządzać firmą, podejmując realistyczne decyzje biznesowe
•    rywalizować o klientów z konkurencyjnymi firmami działającymi na tym samym rynku
•    analizować wyniki podjętych decyzji, stawiać tezy, wyciągać wnioski i rozwiązywać  problemy.
  
Firmy, w których wirtualnie sprawdzisz swoje umiejętności zarządcze, to: agencja eventowa, agencja interaktywna, biuro podróży, biuro rachunkowe, fabryka łożysk, firma remontowa, firma transportowa, restauracja, salon fryzjerski, salon kosmetyczny, gabinet masażu, serwis IT, sklep z elektroniką, warsztat samochodowy.

Biblioteka cyfrowa
Już w październiku 2021 r. uruchomimy nowoczesną bibliotekę cyfrową. To długofalowy i wspólny projekt Wyższych Szkół Bankowych oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Połączyliśmy siły, aby móc udostępnić naszym studentom bogaty i aktualny zbiór materiałów niezbędnych w czasie nauki. 
Zasoby biblioteki tworzą kolekcje czasopism, monografii i materiałów dydaktycznych. Każda z kolekcji jest podzielona tematycznie na obszary, co ułatwia znalezienie pozycji, która Cię najbardziej interesuje.
W bibliotece znajdziesz też:
·    case studies
·    manuale (podręczniki)
·    materiały wideo.

Extranet 
Stworzyliśmy wewnętrzny serwis internetowy, który jest prosty w obsłudze i umożliwia Ci kontakt z uczelnią 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że masz przy sobie laptopa, tablet lub smartfon i dostęp do internetu. 

zdalna8

Dlaczego warto korzystać z Extranetu?

·    Jesteś na bieżąco z życiem uczelni.
·    Używasz go wtedy, kiedy chcesz i gdziekolwiek się znajdujesz.
·    Znajdziesz tu m.in. oceny z całego okresu studiów oraz terminy egzaminów.
·    Szybko sprawdzisz m.in. godziny konsultacji u wykładowców, dyżurów władz uczelni, pracy działów administracji wraz z adresami e-mail i numerami telefonów.
·    Możesz zapłacić czesne i uregulować inne opłaty np. za legitymację.
Więcej informacji o Extranecie znajdziesz w zakładce Strefa Studenta

Aplikacja mojaWSB – wirtualna uczelnia w Twoim smartfonie!

Wszystko, co przyda Ci się w sprawnym poruszaniu się po wirtualnej uczelni zebraliśmy w jednej aplikacji mojaWSB. Dzięki niej znacznie łatwiej odnajdziesz się w studenckich realiach i sprawdzisz najważniejsze informacje.  
W aplikacji znajdziesz:
·    plan zajęć,
·    oceny,
·    aktualności i informacje o płatnościach.
 

Aplikację mojaWSB pobierzesz dla systemów Android i IOS.

zdalna9

WSB Navigator

Znajdź swoją bieżącą lokalizację, dojedź do Uczelni lub wyszukaj salę i dotrzyj tam poprzez WSBNavigator. Nasza aplikacja pomoże także w bezpośrednim kontakcie z kluczowymi działami Uczelni takimi jak: Dziekanat, Biuro Karier, Centrum Studiów Podyplomowych. Pamiętaj o włączonym Bluetooth Aplikacja zawiera także dostęp do aktualności i mediów społecznościowych WSB.
Pobierz

Konkurs