O uczelni

Wyższa Szkoła Bankowa to pierwsza w Toruniu niepubliczna uczelnia biznesowa. Od 16 lat kształci studentów na kierunkach o charakterze ekonomicznym, gospodarczym i finansowym. Kilkunastoletni dorobek to świadectwo nie tylko stabilnej pozycji, ale profesjonalnej kadry oraz wypracowanych metod dydaktycznych. W 2007 r. uruchomiony został Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy WSB w Toruniu.

 • Wyższe Szkoły Bankowe są partnerem w rozwoju kariery zawodowej, co określa misja uczelni.
 • Wizją WSB jest bycie regionalnym liderem w kształceniu studentów łączących pracę z nauką.

misja.jpg
 

WSB w rankingach:

 • Nasza Uczelnia awansuje w najnowszym rankingu Perspektyw 2017. Tym samym zajmujemy drugie miejsce wśród uczelni niepublicznych w regionie!
 • Według zestawienia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jesteśmy najczęściej wybieraną Uczelnią  niepubliczną w regionie, a siódmą w kraju przez kandydatów na studia niestacjonarne w 2016/2017 r.
 • Wyższa Szkoła Bankowa w czołówce niepublicznych szkół magisterskich w województwie Kujawsko Pomorskim wg. Rankingu Perspektyw 2016
 • Najnowsze zestawienie MNiSW informuje, że kolejny raz jesteśmy najchętniej wybieraną Uczelnią niepuliczną w regionie na studia niestacjonarne w rok akademickim 2015/2016
 • Nasza Uczelnia awansuje o dziesięć miejsc w rankingu Perspektyw 2015, jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią magisterską w województwie Kujawsko - Pomorskim!
 • Pracodawcy wybrali: Najlepsza grupa uczelni biznesowych w Polsce - 2013 i 2014 r! 
  Już drugi rok z rzędu Wyższe Szkoły Bankowe zostały docenione przez tygodnik WPROST oraz pracodawców!
 • Order Finansowy miesięcznika Home &Market dla studiów MBA w Bydgoszczy w 2014r!
 • WSB najchętniej wybieraną uczelnią w 2013 i 2014 r!
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wraz z Wydziałem w Bydgoszczy, zajęła 6 miejsce  w zestawieniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dotyczącym liczby kandydatów na uczelnie niepubliczne w rekrutacji 2013/2014 oraz w rekrutacji 2014/2015
 • Największa niepubliczna uczelnia w Polsce północnej raport Perspektywy 6-8/2011
  Zobacz pozostałe rankingi.

Medal Europejski dla WSB Toruń
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu wśród laureatów Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club i Urząd Komitetu Integracji Europejskiej:

WSB Toruń

 • 2011 r. - Medal Europejski przyznany za studia I i II stopnia, studia podyplomowe, kursy i szkolenia
 • 2009 r. - Medal Europejski przyznany Instytutowi Praktyki Gospodarczej
 • 2007 r. - Medal Europejski przyznany za usługi biblioteczne
 • 2006 r. - Medal Europejski przyznany za usługi świadczone przez Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów WSB (Biuro Karier)
 • 2005 r. - Medal Europejski przyznany za Extranet - wewnętrzny system informacyjny dla studentów i pracowników WSB
 • 2003 r. - Medal Europejski przyznany za usługę edukacyjną: kształcenie na studiach wyższych, podyplomowych, szkoleniach i kursach.

WSB Toruń Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2011
Uczelnia została wyróżniona w III edycji konkursu organizowanego przez Business Centre Club jako wiarygodny partner firm zagranicznych wspierający dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczyniający się do rozwoju gospodarczego kraju, oraz budujący kapitał zaufania wobec Polski i Polaków w świecie.

Głównym celem konkursu jest zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Kapituła konkursowa wyróżnia firmy osiągające sukcesy na rynkach międzynarodowych, promuje wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych.

WSB Toruń Firmą Dobrze Widzianą
WSB Toruń otrzymała nominację w konkursie "Firma dobrze widziana" na najlepszy wizerunek w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu w województwie kujawsko-pomorskim. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest na drodze konkursowej przez Business Centre Club. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2009 roku.
Spośród wąskiego grona tegorocznych nominowanych, do których należy również WSB, regionalna kapituła konkursu złożona z przedstawicieli związków pracodawców, związków zawodowych, mediów, organizacji pozarządowych, samorządów, wyłoni Finalistę. Firma, która otrzyma największą liczbę punktów w ocenie kapituły, zostanie zwycięzcą i otrzyma statuetkę Firmy dobrze widzianej.
Przyznanie tego tytułu jest wyrazem uznania i podziękowania za zaangażowanie społeczne i realizowanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Twój czas, Twoje miejsce, Twoja Uczelnia