Zobacz inny kierunek

Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych - GRUPA URUCHOMIONA WSB Bydgoszcz - Studia podyplomowe

2 semestry naukiostatnie wolne miejsca
Zapisz się online
 • Opis kierunku
 • Program kierunku
 • Wykładowcy
 • Cena studiów
 • Masz pytanie?

Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych - studia podyplomowe w WSB w Bydgoszczy

Celem studiów jest wykształcenie testerów oraz osób odpowiedzialnych za automatyzację procesów związanych z rozwojem oprogramowania. W czasie kursu  nauczysz się m.in.: programować w języku Python, poznasz Selenium Webdriver, SQL-a, Jenkinsa i Docker-a, i platformy w chmurze. Poznasz pracę testera na przykładzie przykładowego projektu aplikacji mobilnej i webowej. Nauczysz się współpracować w zwinnych zespołach developerskich (Agile) stosujących Scrum/Kanban.

adam_przybyla.jpg

Firmy poszukują testerów, którzy potrafią opracowywać strategie testów, wdrażać je w zespołach, oraz zautomatyzować procesy związane z rozwojem oprogramowania. Koszt niskiej jakości kodu jest wysoki. Stworzyliśmy więc program, który dostarcza praktycznych narzędzi niezbędnych do poprawy jakości oraz zmniejszenie czasu wytwarzania oprogramowania.

Adam Przybyła
Linux System Engineer, Wykładowca Kierunku

 

Partner kierunku:

 Testesterzy.pl testerzy_celownik_czerwony.png
Testerzy.pl
- to zespół doświadczonych trenerów i konsultantów z obszaru testowania oprogramowania.
Jesteśmy największym polskim portalem poświęconym testowaniu. Od początku działalności nieprzerwanie przekazujemy wiedzę i doświadczenie, wspierając testerów w rozwoju kariery.Dzięki naszym warsztatom uczestnicy uczą się, jak być dobrym testerem czy kierownikiem testów, jak pisać dobre przypadki testowe i eksplorować oprogramowanie, jak wdrażać i stosować automatyzację. Pokazujemy, jak testować aplikacje pod kątem użyteczności, wydajności czy bezpieczeństwa, jak wykorzystać do maksimum narzędzia Selenium, SoapUI, TestLink, TestComplete i nie tylko.
Wspomagamy rozwój w ramach popularnej ścieżki certyfikacyjnej ISTQB. Szkolą dla nas akredytowani trenerzy ISTQB poziomu podstawowego i zaawansowanego, a my sami jesteśmy oficjalnym partnerem i dostawcą egzaminów ISTQB.
testerzy.pl są partnerem kierunku "Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych” na WSB Wrocław. W ramach współpracy na tym kierunku z WSB Wrocław będziemy organizować praktyki dla studentów/absolwentów oraz pomagać w rozpoczęciu kariery w branży testerskiej.

Program kierunku: 

Program studiów podyplomowych na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych w WSB w Bydgoszczy

 • 9 miesięcy nauki      
 • 176 godzin      
 • 11 zjazdów

Tester jako developer narzędzi (40 godziny)

 • Konfiguracja lokalnego środowiska z wykorzystaniem maszyn wirtualnych i kontenerów  (8 godz.)
 • Linux jako platforma dla narzędzi testera (4 godz.)
 • Tester jako developer narzędzi z pomocą Python-a - warsztaty  (8 godz.)
 • Testy jako obywatel pierwszej kategorii z Test-Driven Development (8 godz.)
 • Wprowadzenie do systemu kontroli wersji – GIT (8 godz.)
 • Przegląd  bibliotek wykorzystywanych w testowaniu (np. pytest) (4 godz.)

Słuchacz nabędzie (ugruntuje) wiedzę z zakresu języka Python, platformy Linux, oraz pozna popularne biblioteki używane w testowaniu oprogramowania.

Podstawowe zagadnienia dla testowania oprogramowania  (28 godziny)
 • Testy w cyklu rozwoju oprogramowania (4 godz.)
 • Rodzaje testów według funkcjonalności oraz celów (4 godz.)
 • Strategie testowania oraz priorytetyzacja testów (4 godz.)
 • Techniki projektowania testów (4 godz.)
 • Testy w zespołach stosujących metodyki zwinne  Agile (SCRUM, Kanban)  (4 godz.)
 • Współpraca, raporty i zarządzanie testami  (JIRA oraz TestFlo.com) (4 godz.)
 • Omówienie  BDD vs TDD, BDD z użyciem Behave/Cucumber (4 godz.)

Słuchacz nabędzie wiedzy i umiejętności praktycznych dotyczącej testowania, rodzajów testów i ich zastosowania. Słuchacz pozna również jak testowanie odbywa się w zespołach stosujących Agile (SCRUM i Kanban).

Technologie wykorzystywane w testowaniu (60)

 • Continuous Integration, Continuous Delivery, kultura DevOps (4 godz.)
 • Wykorzystanie języka zapytań SQL w testowaniu baz danych (8 godz.)
 • Narzędzia: Github, Gitlab,  Sonar, Jenkins, TravisCI i BlackDuck (16 godz.)
 • Testowanie aplikacji internetowych oraz API z Robot framework (8 godz.)
 • Testowanie aplikacji internetowych z wykorzystaniem Selenium Webdriver (16 godz.)
 • Testowanie aplikacji mobilnych iOS/Android z Appium  (8 godz.)

Słuchacz będzie potrafił zastosować wybrane narzędzia do automatyzowania testowania w różnych etapach budowy oprogramowania

Najlepsze praktyki (24)

 • Najgorsze Praktyki, Cargo Cult i Silver Bullet (4 godz.)
 • Wykorzystanie platform w chmurze (Docker, Kubernetes, Heroku i AWS) (8 godz.)
 • Testowanie wydajnościowe aplikacji (8 godz.)
 • Projektowanie testów i dokumentacja (4 godz.)

Słuchacz będzie rozumiał, że implementacja testów jest równie ważna jak implementacja aplikacji, dlatego podobnie jak w przypadku kodu aplikacji, kod obsługujący testy powinien być projektowany oraz implementowany z właściwą starannością.

Miękkie aspekty inżynierii oprogramowania (16 godz.)

 • Software Craftmanship i  Profesjonalizm (4 godz.)
 • Kultura testowania w zespole i współpraca z programistami (4 godz.)
 • Przygotowanie do przykładowych zadań na rozmowie o pracę na stanowisku Testera oprogramowania  (4 godz.)
 • Przygotowanie CV, profilów: github, Linkedin, xing, goldenline (4 godz.)

Słuchacz nabędzie miękkich umiejętności niezbędnych w pracy w zespole informatycznym oraz zagadnienie profesjonalizmu dla inżynierów oprogramowania.

Egzamin i praca zaliczeniowa (8 godz.)

 • Podsumowanie (1 godz.)
 • Prezentacja prac zaliczeniowych (6 godz.)
 • Egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności oraz projekt indywidualnie lub zespołowo ( 1 godz)
Wykładowcy: 

Wykładowcy:

Wykładowcy studiów podyplomowych na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych w WSB w Bydgoszczy

Wykładowcy na studiach podyplomowych to doświadczeni praktycy o ugruntowanej pozycji w swoim środowisku zawodowym. Są wśród nich przedsiębiorcy, właściciele firm i eksperci w takich dziedzinach, jak psychologia, zarządzanie, marketing, coaching. Omawiają oni zjawiska i procesy na przykładach zaczerpniętych z własnej pracy zawodowej, dzięki czemu słuchacze poznają nowoczesne rozwiązania stosowane w prawdziwym życiu gospodarczym.

wojtek_barczynski_2.pngWojciech Barczyński
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Programista i kierownik zespołu w nagradzanym za innowacyjność start-upie rozwijającym otwartą ekologiczną chmurę w oparciu o OpenStack – Cloud & Heat Technologies GmbH. Wprowadził w C&H proces Ciągłej Integracji (Continuous Integration) dla głównego produktu opartego o Openstack-a zintegrowanego z platformą serwerową i siecią sensorów je monitorujących. Wielokrotnie automatyzował procesy testowania oraz wprowadzał narzędzia zarządzania konfiguracją takich jak Chef, Ansible, czy Saltstack. Na co dzień praktykuje Software Craftsmanship i kultywuje filozofie DevOps. Posiada doświadczenie w projektach komercyjnych i naukowych.

adam_przybyla.jpgAdam Przybyła
Linux System Engineer w jednej z wrocławskich korporacji, zajmujący się rozwojem narzędzi wspomagających procesy budowy aplikacji oraz adaptacją dystrybucji Linux-a pod wymagania aplikacji i docelowej platformy. Przeprowadza również szkolenia na temat testowania, Python-a czy Openstack-a.

 

 

 

 

 

karol_kolanski_jpeg.jpgKarol Kolański
Absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Od początku kariery pracownik centrów badawczo-rozwojowych dużych firm. Posiada doświadczenie w pracy jako inżynier jakości oprogramowania (embedded, web oraz mobile). Pracował przy projektach związanych z inteligentnym domem, Internet of Things oraz automotive. Wieloletni użytkownik Linuxa. Zwolennik automatyzacji testów w Selenium Webdriver oraz Appium przy pomocy języka Python. Pasjonat elektroniki mikroprocesorowej. Członek Zarządu ds. IT Biznesowego Klubu Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

 

 

 

anna_brdulak.jpgAnna Brdulak
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (specjalność biznes międzynarodowy) i podyplomowych studiów psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczony analityk badań rynkowych. Obecnie, certyfikowana trenerka biznesu z zakresu umiejętności miękkich, specjalistka w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i inteligentnych miast. Od kilku lat zajmuje się badaniem i poszukiwaniem rozwiązań informatycznych i technologicznych dla poprawy jakość życia. Jako trenerka, eksploruje wpływ szkoleń z umiejętności miękkich na efektywność zespołów deweloperskich  i ich poszczególnych inżynierów.

 

 

grzegorz_mazur.pngGrzegorz Mazur
Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Certyfikowany tester ISTQB ADVANCED. Pracuje jako tester aplikacji mobilnych we wrocławskiej firmie budującej oprogramowanie na platformy iOS oraz Android dla klientów z różnych części świata.Posiada doświadczenie zarządzaniu jakością i testami w projektach aplikacji mobilnych. Jego pasją jest przekazywanie wiedzy i realizuje ją prowadząc szkolenia z zakresu budowy aplikacji webowych i mobilnych oraz testowania oprogramowania.

 

jaroslaw_grzaslewicz.jpgJarosław Grząślewicz
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Obecnie inżynier programista ( konsultant techniczny ABAP )  w międzynarodowej firmie konsultingowej. W przeszłości także prowadzący zajęcia dla studentów  z matematyki oraz informatyki na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

 

 

 

 

 

 

Łukasz Złocki
Absolwent informatyki Uniwersytetu Śląskiego. W technikum, o specjalności Systemy Komputerowe, poznał pierwsze tajniki informatyki a następnie pogłębiał ją na studia. Od 13 lat pracuje w branży IT i od początku swojej kariery jest związany z projektowaniem i rozwojem zaawansowanych aplikacji internetowych. Pracował jako web developer, programista, tester i kierownik testów zdobywając na każdym z etapów kariery bogatą wiedzę i doświadczenie. W dziedzinie testowania oprogramowania komputerowego i zapewniania jakości w projektach IT pracuje od ponad 6 lat. Jego bogata wiedza z tego zakresu jest potwierdzona uznanym certyfikatem ISTQB. Swoje doświadczenie związane z testowaniem od kilku lat z sukcesem przenosi na szkolenia, warsztaty czy wykłady, które prowadzi głownie dla portalu testerzy.pl. Specjalizuje się głównie w tematyce związanej z narzędziami do testowania aplikacji internetowych jak Selenium, JMeter czy TestComplete.

Cena studiów podyplomowych na kierunku Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych w WSB Bydgoszczy

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś.

zapisz-sie-onlin.pngZapisując się do 4 listopada  zyskujesz 250 zł

 • 250 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej (zamiast 400 zł, płacisz 150 zł)

Kwoty w tabeli to ceny po odjęciu obowiązującej promocji w czesnym.

10 RAT2 RATY1 RATA
435 zł2175 zł4350 zł

Na Twoje wszelkie pytania odpowie:


Biuro Informacji i Rekrutacji

Budynek A, pokój nr 17

  • ul. Fordońska 74, p.17, Bydgoszcz 85-719
  • Bydgoszcz
  • PON:
  • WTO:
  • ŚRO:
  • CZW:
  • PIĄ:
  • SOB:
  • 08:00 - 16:00
  • 11:00 - 16:00
  • 08:00 - 16:00
  • 09:00 - 17:00
  • 08:00 - 15:00
  • 09:00 - 13:00
  • tel. 52 523 34 60; 525829100/101/131
  • fax

Javascript is required to view this map.
53.12004418.056021