Prasowe centrum informacyjne

01.jpgWSB częścią największego holdingu edukacyjnego w Polsce.

WSB w Bydgoszczy to jedna z dziewięciu uczelni należących do Grupy Wyższych Szkół Bankowych zlokalizowanych w Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Wrocławiu. Założycielem Wyższych Szkół Bankowych jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

 

bogata-oferta.jpgCo nas wyróżnia?
Jako uczelnia biznesu potrafimy łączyć wiele dziedzin, dlatego kierunki, jakie proponujemy na studiach I stopnia, II stopnia i podyplomowych są tak zróżnicowane. Ale łączy je jedno – biznes i praktyka. Uczymy jak przekuć wiedzę i umiejętności w dobrze płatną pracę, jak wykorzystać swoje predyspozycje w satysfakcjonujące zajęcie. Nasi absolwenci są naszą wizytówką. Co roku wdrażamy innowacje w nauczaniu i funkcjonowaniu uczelni. Dzięki takiemu podejściu doceniają nas pracodawcy z regionu, a historie sukcesów naszych studentów napawają dumą.

godne-polecenia.jpgUnikatowa oferta edukacyjna
Kształcimy na studiach I, II stopnia, w tym studiach inżynierskich, oraz studiach podyplomowych. Jako jedyni w regionie kształcimy na interdyscyplinarnych kierunkach, powstałych w oparciu o zapotrzebowanie rynku pracy, są wśród nich min. Inżynieria Zarządzania, Informatyka  w Biznesie czy Prawo i Psychologia w Biznesie. Jako jedyni w Polsce kształcimy na kierunku Design w Biznesie. Jako pierwsi w Bydgoszczy uruchomiliśmy studia MBA, we współpracy z Franklin University.

organizacja.jpgWspółpraca z biznesem
Praktyczność kształcenia jest możliwa dzięki ścisłej współpracy z środowiskiem biznesu. Programy studiów opracowujemy wspólnie z jego przedstawicielami. Kierunki posiadają swoich partnerów, którzy umożliwiają studentom zajęcia w warunkach rzeczywistych, wymianę praktycznych doświadczeń, staże i praktyki zawodowe oraz uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach.  Według badań przeprowadzonych przez TEB Akademię WSB cieszy się dobrą opinią pracodawców. Jesteśmy najlepiej rozpoznawaną przez nich uczelnią niepubliczną w województwie kujawsko-pomorskim: aż 94,3% pracodawców zna naszą szkołę.

moodle-male.jpgMiejsce spotkań praktyków
Wyższa Szkoła Bankowa, oprócz szerokiej oferty kształcenia, co rocznie proponuje udział w wielu wydarzeniach o charakterze edukacyjnym, biznesowym a także networkingowym.  Festiwal Przedsiębiorczości, Konkurs Pokaż Nam, Kierunkowskaz Kariery to inicjatywy dla szkół średnich, które już na stałe wpisały się w edukacyjny kalendarz wydarzeń w regionie. Stwarzamy  również okazje do wymiany doświadczeń z osobistościami świata mediów, polityki i biznesu. Warsztaty otwarte prowadzone przez naszych wykładowców niejednokrotnie stały sie inspiracją do zmiany i kreatywnych pomysłów.
 

3a.png

   ybggi9bo.png4a.png5a.png
Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do współpracy. Odpowiemy na każde pytanie oraz chętnie dostarczymy Państwu interesujące materiały merytoryczne i zdjęciowe. Nasi wykładowcy pełnią również funkcję ekspertów medialnych.  Zachęcamy do kontaktu.