WSB głównym partnerem I Bydgoskich Uczniowskich Spotkań Humanistycznych „BUSH" 2018

hanneke-laaning-372530-unsplash.jpg

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 30 maja (środa) w murach naszej Uczelni odbyły się  I Bydgoskie Spotkania Humanistyczne "BUSH 2018". Projekt  jest przede wszystkim podsumowaniem inicjatywy "Szkoła Otwarta i Tolerancyjna, która jest realizowana w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich w Bydgoszczy. 
 

 

 

 

Ponad 800 uczniów zwiedzało przygotowany przez szkoły Festiwal Kultur, słuchało wykładów w salach oraz uczestniczyło w konkursach i quizach o tematyce m.in. różnorodności kulturowej. Podejmowano tematy braku otwartości oraz wykluczenia społecznego, młodzież dyskutowała także o tym jak zapobiegać przejawom nietolerancji.

Podczas tej imprezy zbiegną się wszystkie ścieżki, którymi podążali uczniowie, nauczyciele i organizatorzy cyklu przez cały rok. Finał działań będzie kulminacją pozytywnej energii, wielkim świętem tolerancji oraz promocją postaw humanistycznych, stanowiących fundament naszego człowieczeństwa i naszej cywilizacji.
Koordynator cyklu,
Przemysław Nowakowski

W programie min:
  • Festiwal Kultur  – Wystawa prezentująca najbardziej charakterystyczne osiągnięcia, wyroby kultury, dzieła i postaci różnych cywilizacji z całego świata. Każda szkoła biorąca udział w akcji losuje jedną z kultur i przygotowuje stanowisko
  • Wystawy podsumowujące całoroczne działania w szkołach
  • Spotkania ze studentami z zagranicy
  • Konkursy dla uczniów w wieku (+16 lat)

oraz

  • 12.30 – 14.00 Wielka Gala Bydgoskich Uczniowskich Spotkań Humanistycznych

​SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Wyższa Szkoła Bankowa jest partnerem wydarzenia! Zapraszamy do udziału!

16-05-2018