Program: Kariera 3.0 przygotowany przez Wyższą Szkołę Bankową to cykl otwartych spotkań dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje lub poznać nowe drogi rozwoju zawodowego. Wykładowcy WSB, a na co dzień praktycy swoich dziedzin w ciekawy sposób podzielą się wiedzą z zakresu: Coachingu, HR, Marketingu, Psychologii, Pedagogiki oraz Sprzedaży.

Tematykę spotkań przygotowaliśmy zgodnie z nowymi wymaganiami rynku pracy oraz wschodzącym trendom dającym możliwość  zatrudnienia w zupełnie nowych obszarach. Wykłady  mogą stać się także inspiracją do podjęcia studiów podyplomowych i zdobycia nowych umiejętności zawodowych.

 

Formularz zapisów

 

Harmonogram spotkań w Bydgoszczy (na bieżąco uaktualniany):


Data: 21.05 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 110 BA

Tytuł: Jak przyciągnąć nowych klientów za pomocą kampanii Google Ads - działanie, możliwości, najlepsze praktyki, najczęstsze błędy?

Opis: Google Ads to obecnie jedno z najpotężniejszych narzędzi marketingu internetowego. Na zajęciach dowiesz się, jak działa i w jaki sposób możesz wykorzystać jego możliwości do promowania własnego biznesu.
Poznasz ponadto najlepsze praktyki oraz nauczysz się unikać błędów, które pogorszą wyniki Twoich kampanii.

Prowadząca: Marta Jabłońska - Marketing Consultant, Google Ads Specialist

Prowadzi i optymalizuje kampanie Google Ads oraz Facebook Ads. Planuje i wdraża działania w mediach społecznościowych. Przeprowadza szkolenia, audyty i konsultacje.

Autorka bloga: www.martajablonska.pl.
Działa w marketingu od 7 lat. Pracowała zarówno w agencjach, jak i po stronie klienta. Przez prawie dwa lata była redaktorem/dziennikarzem Nowego Marketingu – jednego z największych polskich portali internetowych o tej tematyce.

Prywatnie fanka Harry’ego Pottera i twórczości sióstr Brontë.


Data: 28.05 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Dlaczego nie osiągamy w życiu tego co chcemy i co możemy z tym zrobić.

Prowadząca:  dr Joanna Rajang Od ponad 20 lat jestem związana z biznesem, współpracuję z polskimi i międzynarodowymi firmami i wykorzystuję psychologię na rzecz wzrostu efektywności i satysfakcji z pracy pracowników. Towarzyszę organizacjom w procesach przechodzenia przez zmiany, w tym w procesach związanych z rozwijaniem relacji opartych jednocześnie na asertywności i współpracy. Na co dzień kieruje zespołem specjalistów w Personel System, który realizuje strategiczne projekty rozwojowe.  Natomiast na uczelniach wyższych prowadzimy studia podyplomowe. W wolnym czasie piszę książki z obszaru praktycznego wykorzystania psychologii w biznesie.


Data: 30.05 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Employer Branding

Prowadząca: Izabela Mazurek-Turska


Data: 04.06 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Jak żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z życia satysfakcję.

Opis: Zdarza Ci się mieć poczucie, że życie przecieka Ci przez palce, bo nie robisz tego, co dla Ciebie ważne? Chcesz w większym stopniu cieszyć się życiem, akceptując siebie takim, jakim jesteś? Zapraszam Cię na warsztaty, podczas których: -lepiej poznasz siebie, -przyjrzysz się swoim wartościom i zdecydujesz, jak je realizować w swoim życiu, -odpowiesz sobie na pytanie, jak być sobą w każdej życiowej roli, osiągając w życiu satysfakcję.

Prowadząca: Jolanta Serocka - z odwagą wspiera innych w realizacji ważnych dla nich celów jako doradca metodyczny, polonista, akredytowany coach ACC ICF, trener biznesu i kompetencji edukacyjnych. Wykorzystuje 20-letnie doświadczenie pracy z ludźmi, aby uczyć konstruktywnego dialogu międzypokoleniowego. Jako autorka nowatorskiego projektu „META:MATURA” skutecznie zachęca pokolenie Z do odkrycia swoich mocnych stron i zaplanowania kariery łączącej pasję z zarabianiem. W ramach life coachingu, a także coachingu kariery dzieli się wiarą w zmianę z osobami z innych pokoleń (m. in. z bezrobotnymi 50+), towarzysząc im w odnalezieniu nowych dróg życiowych i zawodowych. Ma za sobą ponad 300 godzin coachingu indywidualnego i tyle samo warsztatów rozwoju osobistego. Projektuje i prowadzi warsztaty dla edukacji oraz biznesu dostosowane do potrzeb klienta. Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu, 4 studiów podyplomowych (m.in. „Coaching”, „Akademia Trenera Biznesu” w WSB) oraz Akademii Professional Coaching ACSTH. Z zaangażowaniem propaguje ideę coachingu opartego na najwyższych standardach etycznych i kompetencyjnych. Stawia na odwagę, autentyczność oraz efektywność w działaniu, uwielbia wyzwania, w tym literackie – zadebiutowała opowiadaniem w książce „Kreatywne pisanie. 12 debiutów”.


Data: 06.06 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Informatyka i edukacja informatyczna dla nauczycieli.

Opis: Nauczanie informatyki w szkole realizowane jest na wszystkich etapach edukacyjnych. Warsztat dotyczy studiów podyplomowych, których celem jest przygotowanie nauczycieli różnych specjalności do prowadzenia drugiego przedmiotu, informatyki i edukacji informatycznej. Na warsztatach omówiony zostanie program studiów oraz poznają Państwo podstawy programowania graficznego w tekstowym języku programowania Python.

Prowadząca: Grażyna Szabłowicz-Zawadzka - doradca metodyczny w zakresie informatyki. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności w Łodzi. Autor zadań maturalnych z informatyki. Egzaminator egzaminu maturalnego z informatyki i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik informatyk. Autor wielu publikacji, w tym podręczników, programów nauczania i poradników metodycznych do informatyki.


Data: 13.06 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: By stres był twórczy a nieparaliżujący.

Opis: Warsztat dla nauczycieli poświęcony problematyce stresu i sposobom radzenia sobie z nim.

Prowadząca: Katarzyna Wiśniewska-Borysiak


Data: 25.06 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Ludzka twarz biznesu – zadanie HR.

Opis: Dlaczego kompetentny i mądry HR jest tak potrzebny w firmach? Co wprowadzamy do biznesu? Dlaczego nie zawsze biznes nas słucha i co zrobić by to zmienić? Co w naszej pracy jest najważniejsze? Jak dbać o swoich partnerów biznesowych? Jak dbać o siebie? Chcesz się dowiedzieć co o tym myślę? Zapraszam!

Prowadząca: Joanna Szmycińska-Słowik - HR Business Partner w Geberit Produkcja Sp. z o.o., trener biznesu, coach. Absolwentka Zarządzania i Marketingu oraz Doradztwa Personalnego na UMK w Toruniu, a także podyplomowych studiów z zakresu PR i komunikacji społecznej, prawa pracy oraz Akademii Trenera Biznesu. Zajmuje się wspieraniem menadżerów w ich codziennych wyzwaniach. Bierze także udział w działaniach z obszaru całego HR: Employer Branding, AC, badania kultury organizacyjnej, komunikacja wewnętrzna, programy rozwojowe. Z dużą przyjemnością przygotowuje i prowadzi szkolenia z tzw. miękkich obszarów – twórcze myślenie, przywództwo, praca zespołowa, wystąpienia publiczne.

Prywatnie mama Kalinki i Jagody, wielbicielka kawy, truskawek i jazzu.


Data: 27.06 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Narzędzia pracy front-end developera.

Opis: Front-End Development jest jedną z najbardziej pożądanych specjalizacji wśród programistów. Coraz więcej aplikacji internetowych to strony typu SPA gdzie wiele operacji dzieje się po stronie klienta, przeglądarki. Programista frontendowiec jest odpowiedzialny za przygotowanie lub modernizację witryny internetowej od strony wizualnej jak również oprogramowanie komponentów aplikacyjnych strony. Kluczem do sukcesu jest opanowanie technologii HTML5/CSS3 i języka programowania JavaScript oraz jego frameworków. Zapraszamy Państwa na spotkanie, na których przedstawimy program proponowanych studiów. W części praktycznej zostaną pokazane narzędzia wspomagające programistę frontendowca w codziennej pracy.

Prowadzący: Sebastian Agata - Menedżer kierunku Informatyka w WSB w Gdańsku i w WSB Gdyni. 
W 2003 roku ukończył matematykę teoretyczną na Wydziale MFI UG. W latach 2003 - 2011  pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Gdańskiego. Z WSB współpracuje od 2011 roku. Członek Komitetu Głównego Zawodów Drużynowych VI Olimpiady Informatycznej dla Gimnazjalistów. W WSB prowadzi laboratoria ze wstępu do programowania, systemów operacyjnych, programowania obiektowego,algorytmiki i baz danych. 


Data: 27.06 g. 15.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 105 BA

Tytuł: SAP ERP - Zintegrowany system informatyczny.

Opis: Zapraszamy Państwa naspotkanie, na których dokładnie pokażemy praktyczny charakter proponowanych studiów. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać o programie studiów oraz kwestiach organizacyjnych. 
Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie 30% dużych przedsiębiorstw i korporacji  światowych używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce odsetek ten jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%. Znajomość systemu SAP stwarza możliwość pracy jako specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowania, dystrybucja  i sprzedaż, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, utrzymanie ruchu, gospodarka remontowa, kontroling finansowy, a także jako konsultant wdrożeniowy, architekt procesów biznesowych i wiele innych. Jest to atut, który odpowiednio wykorzystany, może dać absolwentom kierunku bardzo dużą przewagę na rynku pracy.

Prowadzący: Piotr Kosior - Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Doświadczony manager w zakresie zarządzania, zarządzania finansami, controllingu, rachunkowości finansowej i zarządczej. Obecnie manager ds. wdrożenia SAP w jednej z największych polskich Grup Kapitałowych i General Key User modułu SAP FI. Doradca biznesowy i trener biznesu. Konsultant SAP, wykładowca kierunku: Zintegrowane systemy informatyczne SAP ERP.


Data: 03.09 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Zarządzanie sprzedażą a funkcjonowanie firmy.

Opis: Zarządzanie Działem Sprzedaży w każdej firmie wywiera ogromny wpływ na jej funkcjonowanie. Dział sprzedaży bezpośrednio generuje zyski dla firmy poprzez kontakty z klientami. Błędy zarządcze mogą destabilizować pracę nie tylko handlowców, lecz również innych komórek organizacyjnych. Z kolei na efektywność sprzedaży może zostać zaburzona przez inne działy. Co zrobić, aby przedsiębiorstwo mogło sprzedawać jeszcze więcej i efektywniej? Podczas tego spotkania porozmawiamy o efektywnym zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Prowadzący: Łukasz Kuciński - Współautor bestsellera "Firma Jako Całość - Porządkowanie Chaosu Korporacyjnego" (ONEPRESS). Właściciel firmy Biznes Plus oraz Prezes Zarządu AMS PRESTIGE – Akademia Menedżera Sprzedaży. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w firmach o zróżnicowanym profilu działania. W latach 2003 – 2011 Dyrektor Działu Nauczania Języków Obcych w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych, gdzie dzięki alternatywnym metodom zwiększył sprzedaż swoich produktów o 740%. Współtwórca koncepcji CGT – Corporate Global Thinking – metody kreatywnego rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwach przy pomocy Design Thinking. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń z zakresu Zarządzania, Sprzedaży, Marketingu, ze szczególnym uwzględnieniem Efektywnych Strategii Komunikacyjnych opartych o analizę osobowości zawodowej, Innowacji w zarządzaniu oraz Marketingu 4.0. Twórca autorskiego programu studiów podyplomowych na kierunku Akademia Menedżera Sprzedaży w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i w Bydgoszczy, Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, wykładowca oraz koordynator bloku Marketing i Sprzedaż na Studiach MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i Toruniu/Franklin University Columbus/Ohio. Członek Komisji Sędziowskiej w prestiżowym konkursie PNSA – Polish National Sales Awards dla wszystkich osób związanych zawodowo z zarządzaniem i sprzedażą. Organizator wielu konferencji na temat sprzedaży i przedsiębiorczości w ramach programu Łódź Przedsiębiorcza oraz Kujawy Przedsiębiorcze. Prelegent i mówca na ogólnopolskich konferencjach z cyklu: Nowoczesne Techniki Sprzedaży. 
Autoryzowany partner systemu wspomagającego Zarządzanie Zasobami Ludzkimi - Badania Facet5 do diagnozowania osobowości zawodowej. 
Jest autorem bloga o Sprzedaży, Zarządzaniu i Marketingu, stałym autorem magazynu World Business Class oraz autorem wielu publikacji na temat zarządzania.


Data: 03.09 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 105 BA

Tytuł: Jakich błędów nie popełniać podczas realizacji celów i jak je ustalać by je osiągać.

Opis: Żyjemy w czasach, kiedy dużo mówi się o tym, że warto realizować cele. Często to my sami uważamy, że cele należy sobie stawiać, że muszą być one bardzo ambitne. A co w sytuacji, kiedy ich nie osiągniemy? Warto zastanowic się dlaczego czasami celów nie osiągamy i co robić by zacząć je osiągać. Podczas warsztatów dowiesz się jakie najczęściej błędy stawają nam na drodze do realizaji celów i jak sobie z nimi radzić. Podczas warsztatu przećwiczysz narzędzia, które wspierają nas w skutecznym realizowaniu postawionych celów. Dowiesz się co robić i jak robić.

Prowadzący: Joanna Matuszewicz-  Pawłowska - Trener Biznesu, Coach, facylitator. Absolwentka UTP, Akademii Trenera realizowanej na WSG i Coachingu realizowanej na WSB.  Na co dzień pracuje w roli trenera dla pracowników firm różnej wielkości, różnych branż i sektorów rynku, na różnym poziomie rozwoju organizacyjnego. Ze względu na swoje doświadczenie zawodowe specjalizuje się w tematach związanych z zarządzaniem zespołem oraz ze sprzedażą i profesjonalną obsługa Klienta. Współpracuje z średnią kardą zarządzającą i realizuje złożone projekty szkoleniowo-coachingowe dla menedżerów różnych firm i organizacji. Jest trenerem kadry menadżerskiej kilku wiodących firm na rynku polskim. Przeszkoliła kilkuset menedżerów. Przeprowadziła szereg akademii menedżera, w skład których wchodziły między innymi takie tematy jak:  zarządzanie czasem pracowników, delegowanie, motywowanie, rozmowy dyscyplinujące i zwalniające, komunikacja w zespole, praca zespołowa, radzenie sobie ze stresem. Trenerka myślenia wizualnego, Rysowniczka konferencyjna. Prowadzi warsztaty dla kadry menedżerskiej ucząc jak rysunkiem można zwiększyć efektywność swoich wystąpień. Zespoły handlowe uczy jak wykorzystać rysunek w sprzedaży i w prezentacji handlowej. Przygotowuje również pracowników firm, z którymi współpracuje do konkursów autopreznetacyjnych ucząc, jak można urozmaicić takie wystąpienie wprowadzając rysunek. Ze względu na wieloletnie doświadczenie w pracy z Biznesem uczy i pokazuje jak wykorzystać rysunek i myślenie wizualne właśnie w tym obszarze i jak zwiększyć swoją skuteczność biznesową dzięki rysunkom.


Data: 10.09 g. 17.30

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Menedżer jako coach – jak błyskawicznie zmotywować siebie i innych do działania?

Opis: Dlaczego tylko nielicznym udaje się osiągnąć szczyt i co ich wyróżnia? Czy coaching warto zdelegalizować? Jak zmotywować tych, którym chce się najmniej? Zapraszamy na fascynujący warsztat „Menedżer jako coach – jak błyskawicznie motywować siebie i innych do działania?”

Prowadzący: Tomasz Gordon – certyfikowany trener biznesu, ekspert Master Person Analysis, executive coach, wykładowca akademicki. Koordynator innowacyjnych studiów podyplomowych „Akademia Menedżera” w Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy i w Toruniu oraz w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Od ponad 17 lat wspiera menedżerów oraz działy sprzedaży w rozwoju ich kompetencji. Prowadził szkolenia m.in. dla Samsung Electronics Polska, Huawei Polska, PZU oraz Banku Zachodniego WBK. Jego wypowiedzi eksperckie zacytowano lub artykuły opublikowano w magazynach: „Sukces”, „Szef Sprzedaży” i „As Sprzedaży”. Wystąpił m.in. na kongresach: „Forum Szefów Sprzedaży”, „Mistrzostwo w sprzedaży” oraz współprowadził szkolenia certyfikujące dla profesjonalnych mówców i trenerów biznesu w Brian Tracy Polska.


Data: 12.09 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Agile, czyli jak?

Opis: Podczas warsztatów odpowiemy na pytania: Co daje podejście Agile przy realizacji projektu? Jakie są główne zalety podejścia Agile?

Prowadzący: Michał Dziamski - Technical Project Manager, trener, praktyk zwinnego prowadzenia zespołów i projektów. Wykładowca WSB na kierunku Zarządzanie Projektami. Od 15 lat związany z branżą IT. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z obszaru zarządzania projektami, Agile i prowadzenia zespołów projektowych.


Data: 17.09 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Jak wykorzystać negocjacje i mediacje w codziennym życiu?

Prowadzący: Irena Paczkowska - mediatorka, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca. Prowadzę konsultacje w zakresie zarządzania i rozwiązywania konfliktów dla biznesu oraz dla osób fizycznych.  Mediatorka oraz szkoleniowiec w Ośrodku Mediacyjnym przy OIRP w Bydgoszczy  oraz w Toruńskim Ośrodku Mediacji Gospodarczych przy IPH w Toruniu.  Od wielu lat praktykuję i rozwijam swoje umiejętności negocjacyjne, które umożliwiają mi osiąganie postawionych celów. Podczas negocjacji mam ogromną przyjemność poznawać wspaniałych ludzi, budować z nimi długotrwałe relacje.  Na początku mojej drogi zawodowej myślałam, że negocjacje zarezerwowane są wyłącznie dla wielkiego biznesu i świata dyplomacji. Dziś wiem, że nie tylko, bo negocjować każdy może. 


Data: 19.09 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 105 BA

Tytuł: Proces wdrażana pracowników produkcji w Geberit Produkcja Sp. z o.o.

Opis: Dlaczego zmieniliśmy dotychczasowy proces onboardingu w firmie? Jak podeszliśmy do procesu? Kogo zaangażowaliśmy? Jak długo trwa u nas proces wdrażania nowych pracowników? Co zyskaliśmy? Nad czym jeszcze powinniśmy popracować? Czy nasze nowe rozwiązania wspierają strategię firmy? Chcesz się dowiedzieć – zapraszam!

Prowadzący: Joanna Szmycińska-Słowik - HR Business Partner w Geberit Produkcja Sp. z o.o., trener biznesu, coach. Absolwentka Zarządzania i Marketingu oraz Doradztwa Personalnego na UMK w Toruniu, a także podyplomowych studiów z zakresu PR i komunikacji społecznej, prawa pracy oraz Akademii Trenera Biznesu. Zajmuje się wspieraniem menadżerów w ich codziennych wyzwaniach. Bierze także udział w działaniach z obszaru całego HR: Employer Branding, AC, badania kultury organizacyjnej, komunikacja wewnętrzna, programy rozwojowe. Z dużą przyjemnością przygotowuje i prowadzi szkolenia z tzw. miękkich obszarów – twórcze myślenie, przywództwo, praca zespołowa, wystąpienia publiczne. Prywatnie mama Kalinki i Jagody, wielbicielka kawy, truskawek i jazzu.


Data: 23.09 g. 17.00 | UWAGA NASTĄPIŁA ZMIANA TERMINU warsztat przeniesiony z 19.09

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 207 BA

Tytuł: Jak zostać użytkownikiem lub konsultantem systemu SAP?

Opis: Zapraszamy Państwa na warsztaty na których dokładnie pokażemy praktyczny charakter proponowanych studiów. Będzie to także doskonała okazja, aby porozmawiać o programie studiów oraz kwestiach organizacyjnych. 
Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie 30% dużych przedsiębiorstw i korporacji  światowych używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce odsetek ten jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%. Znajomość systemu SAP stwarza możliwość pracy jako specjalista z obszarów: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowania, dystrybucja  i sprzedaż, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, utrzymanie ruchu, gospodarka remontowa, kontroling finansowy, a także jako konsultant wdrożeniowy, architekt procesów biznesowych i wiele innych. Jest to atut, który odpowiednio wykorzystany, może dać absolwentom kierunku bardzo dużą przewagę na rynku pracy.

Prowadzący: Sebastian Sobczyk - Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w systemach informatycznych wspomagających działalność przedsiębiorstwa (ERP), konsultant oraz trener programów: SAP, Comarch XL. Konsultant  wdrożeń i wsparcia rozwiązań informatycznych w firmach. Od lat prowadzi z sukcesem własną działalność gospodarczą, jest doradcą biznesowym w zakresie technologii nowoczesnych rozwiązań informatycznych w sieci. Wspiera i pogłębia wiedzę użytkowników w obszarze fachowego wykorzystania systemu SAP w procesach zachodzących w organizacji. Bierze udział w transferach wiedzy dotyczącej procesów logistycznych u klienta. Posiada również duże doświadczenie praktyczne jako administrator sieci komputerowych i analityk hurtowni danych.


Data: 26.09 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Praca z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się i zachowaniu. Dostosowanie treści programowych do indywidualnych możliwości i cech psychofizycznych uczniów.

Prowadzący: Laurencja Lewandowska - pedagog, terapeuta, logopeda. od 18 lat dyrektor Toruńskie Szkoły Terapeutycznej; od 25 lat prowadzi zajęcia ze studentami  w systemie dziennym, zaocznym i podyplomowym.


Data: 01.10 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Wybór metodyki projektowej

Opis: Podczas warsztatów odpowiemy na pytania: Jakie są różnice między metodykami? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej metodyki ? Jakie są dostępne narzędzia wspierające wybór metodyki?

Prowadzący: Wojciech Ożga - praktyk zarządzania projektami. Od ponad 20 lat bierze udział w projektach. Prowadzi własną firmę, której celem jest wspieranie różnych organizacji w prowadzeniu projektów. Od 2009 roku współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową w Toruniu, gdzie pełni funkcję opiekuna merytorycznego podyplomowych studiów Zarządzania Projektami oraz Zaawansowanego Zarządzani Projektami i Programami.


Data: 01.10 g. 16.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 105 BA

Tytuł: Prawo oświatowe w praktyce

Prowadzący: Izabela Suckiel - opiekun kierunku. Od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”, „Zarządzanie Projektami Europejskimi”, „Coaching” . Specjalizuję się w zakresie prawa oświatowego, nadzoru pedagogicznego, oceniania, pomiaru dydaktycznego i ewaluacji.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej. Autorka ponad 30 programów grantowych dla dyrektorów i nauczycieli.


Data: 03.10 g. 17.00 - UWAGA! WARSZTATY ODWOŁANE!

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: HR jako projektant komunikacji, która angażuje pracowników

Opis: HR jako projektant komunikacji, która angażuje pracowników Podczas warsztatów dowiesz się w jaki sposób projektować komunikację, by była skuteczna, jak zachęcić pracowników  do zaangażowania w wewnętrzne inicjatywy oraz jakie mechanizmy nami rządzą, podczas podejmowania decyzji czy włączyć się
do akcji, czy też nie.

Prowadzący: Izabela Mazurek-Turska - HR Business Partner w międzynarodowej firmie IT. Wykładowca studiów podyplomowch w zakresie HR Management oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi dla Managerów w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy. Certyfikowana konsultantka metody TalentQ – systemu badań psychometrycznych, służących do oceny osobowości, umiejętności i kompetencji. Absolwentka studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego z zakresu Employer Branding Management, jak również Coaching oraz HR Manager w Wyższej Szkole Bankowej. Prowadzi warsztaty oraz konsultacje dla firm z obszarów budowania marki pracodawcy, zarządzania talentami, budowania zespołów oraz zaangażowania w organizacjach. Przez kilka lat odpowiadała za budowanie oraz realizację strategii marki pracodawcy. Prowadzi bloga www.eb-w-praktyce.pl .


Data: 10.10 g. 14.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Wycena nieruchomości w podejściu porównawczym

Opis: Na warsztatach omówiony zostanie program studiów podyplomowych z zakresu wyceny nieruchomości, sposób nadawania uprawnień zawodowych rzeczoznawcom majątkowym, a także podstawy wyceny nieruchomości przy zastosowaniu podejścia porównawczego

Prowadzący: Małgorzata Sudorowska


Data: 15.10 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Jak żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z życia satysfakcję?

Opis: Zdarza Ci się mieć poczucie, że życie przecieka Ci przez palce, bo nie robisz tego, co dla Ciebie ważne? Chcesz w większym stopniu cieszyć się życiem, akceptując siebie takim, jakim jesteś? Zapraszamy Cię na warsztaty, podczas których:

- lepiej poznasz siebie,

- przyjrzysz się swoim wartościom i zdecydujesz, jak je realizować w swoim życiu

- odpowiesz sobie na pytanie, jak być sobą w każdej życiowej roli i osiągać w życiu satysfakcję.

Prowadzący: Marta Kaźmierczak - trener/akredytowany coach. Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe na kierunku Coaching w WSB w Toruniu, absolwentka SWPS w Sopocie (kierunek Job-coaching), akredytowany coach ICF (ACC), aktywnie wspiera klientów indywidualnych i partnerów biznesowych w osiąganiu celów. Dzieli się wieloletnim doświadczeniem z klientami korporacyjnymi oraz osobami rozpoczynającymi drogę zawodową, czy wracającymi na rynek pracy, prowadzi indywidualne sesje coachingowe, coaching grupowy, job-training oraz wykłady motywacyjne. Wykładowca Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Trener wielu branż z zakresu komunikacji miękkich, z wykorzystaniem autorskich metod szkoleń w oparciu o 14-letnie doświadczenie. Współpracuje z firmami szkoleniowymi w zakresie szkoleń personalizowanych dla kadr zarządzających. Zwolenniczka komunikacji werbalnej, pasjonatka kreatywnych rozwiązań, niepoprawna optymistka. Prywatnie zainteresowana rozwojem osobistym, autorytetem w zarządzaniu. Właścicielka firmy szkoleniowej Cel coaching&szkolenia.


Data: 22.10 g. 17.00

Miejsce: WSB Bydgoszcz, sala 104 BA

Tytuł: Elektronizacja systemu zamówień publicznych

Opis: Tematyka obejmuje przedstawienie aktualnego stanu elektronizacji systemu zamówień publicznych w Polsce. Omówione zostaną zasady komunikacji elektronicznej w postępowaniach o wartości poniżej progów unijnych oraz powyżej progów unijnych. Przedstawiona zostanie zasady sporządzania ofert przetargowych w formie elektronicznej co dotyczy szczególnie formy elektronicznej oświadczeń (JEDZ)  , pełnomocnictw, dokumentów wadialnych.  Funkcja kwalifikowanego podpisu elektronicznego , weryfikacja certyfikatu, algorytmu SHA -1. Pojęcie oferty przetargowej i jej forma w świetle orzecznictwa, zasady składania ofert i dokumentów w portalach komercyjnych i rządowym ( MiniPortal). Otwarcie ofert w e-zamówieniach i badanie złożonych dokumentów, praca komisji przetargowych oraz dokumentowanie postępowań. Zasady udzielania informacji publicznej dla e-zamówień.

Prowadzący: Andrzej Łukaszewicz - Absolwent Uniwersytetu im. A.Mickiewicza, doktorant Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej  specjalizujący się  w dziedzinie zamówień publicznych. Od ponad 20 lat zajmuje się zawodowo  zamówieniami publicznymi w jednostkach samorządowych. Posiada bogate doświadczenie zdobyte w trakcie obsługi podmiotów zarówno ze strony zamawiających jak i wykonawców. Autor i współautor licznych publikacji z zakresu zamówień publicznych.  Stała współpraca z wydawnictwem Wiedza i Praktyka, Wolters Kluwer, Taxpress , Zamawiający. Wykładowca studiów podyplomowych zamówień publicznych  Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 2007r. prowadzi autorskie szkolenia i  warsztaty z zamówień publicznych skierowane zarówno do zamawiających jak i wykonawców.

 

Formularz zapisów

Udział w warsztatach jest bezpłatny! 

Czytaj więcej