Darmowe warsztaty pedagogiczne przygotowane przez Wyższą Szkołę Bankową to dzień otwartych spotkań dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje. Podczas tego wydarzenia wykładowcy WSB, którzy na co dzień są praktykami w swoich dziedzinach w ciekawy, warsztatowy sposób podzielą się wiedzą z zakresu pedagogiki. Gościem specjalnym tego dnia będzie dr Aleksandra Piotrowska, psycholog znana z wielu popularnych programów telewizyjnych, która podczas swojego wykładu opowie o tym, jak uchronić dzieci i młodzież przed fonoholizmem i cyberprzemocą.

 

Miejsce: WSB Bydgoszcz, ul. Fordońska 74

Data: 01.10.2019 (wtorek)

Wstęp wolny po zarejestrowaniu się w formularzu.

 

  • Godzina 16:00 warsztaty do wyboru:

sala 106 BA

Tytuł: Jak żyć w zgodzie ze sobą i czerpać z życia satysfakcję.

Prowadząca: Jolanta Serocka -  z odwagą wspiera innych w realizacji ważnych dla nich celów jako doradca metodyczny, polonista, akredytowany coach ACC ICF, trener biznesu i kompetencji edukacyjnych. Wykorzystuje 20-letnie doświadczenie pracy z ludźmi, aby uczyć konstruktywnego dialogu międzypokoleniowego. Absolwentka filologii polskiej na UMK w Toruniu, 4 studiów podyplomowych (m.in. „Coaching”, „Akademia Trenera Biznesu” w WSB) oraz Akademii Professional Coaching ACSTH. Z zaangażowaniem propaguje ideę coachingu opartego na najwyższych standardach etycznych i kompetencyjnych.


sala 105 BA

Tytuł: Prawo oświatowe w praktyce.

Prowadząca:  Izabela Suckiel od ponad 20 lat zajmuje się doskonaleniem zawodowym nauczycieli i dyrektorów placówek oświatowych. Absolwentka studiów podyplomowych „Pomiar dydaktyczny i egzaminowanie”, „Zarządzanie Projektami Europejskimi”, „Coaching” . Specjalizuję się w zakresie prawa oświatowego, nadzoru pedagogicznego, oceniania, pomiaru dydaktycznego i ewaluacji.  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Edukacyjnej. Autorka ponad 30 programów grantowych dla dyrektorów i nauczycieli.


sala 104 BA

Tytuł: Fascynujący świat mózgu.

Prowadząca:  Marlena Puchowska afazjolog, certyfikowany logopeda, członek Polskiego Związku Logopedów. Absolwentka Filologii Polskiej UG, Podyplomowego  Studium  Logopedycznego w Gdańsku , Studium Afazjologii w Tarnowskich Górach oraz Specjalistycznego Studium Neurologopedii w Lublinie, Kopernikańskiej Akademii Menedżera Służby Zdrowia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu. Wieloletni pracownik Akademii Medycznej obecnie Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Katedry i Kliniki Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Autorka klinicznej Skali Oceny Dynamiki Afazji SODA. Autorka publikacji  i wystąpień z zakresu afazjologii oraz autorskich i cyklicznych szkoleń  z zakresu diagnozy i terapii afazji.

 

 

 

  • Godzina 17:00 wykład z VIPem:

aula na parterze BA13

Tytuł: Zagrożenia związane ze smartfonem. Jak uchronić dzieci i młodzież przed fonoholizmem i cyberprzemocą.

Prowadząca: dr Aleksandra Piotrowska -  w pracy naukowej prowadzi badania m.in. dotyczące determinantów funkcjonowania pamięci człowieka, indywidualnych i rodzinnych wyznaczników dojrzałości szkolnej dziecka i jego funkcjonowania w szkole, wpływu temperamentu człowieka na jego funkcjonowanie społeczne. Jest znanym ogólnopolskim ekspertem z zakresu psychologii dziecięcej, zajmując się propagowaniem wiedzy psychologicznej współpracując w tym zakresie m.in. ze stacjami radiowymi (Jedynka i Trójka) oraz telewizyjnymi (TVP, TVN, Polsat). Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich z dziedziny psychologii.

 

 

Zapraszamy!

Formularz zapisów.

Czytaj więcej