Już po raz 20 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała Ranking Szkół Wyższych. W tegorocznej, jubileuszowej edycji, Wyższe Szkoły Bankowe znów zajęły czołowe miejsca w swoich regionach.

 

Na podstawie 29 wskaźników, podzielonych na siedem kategorii, wyłonione zostały najlepsze w Polsce uczelnie i wydziały. Przy ocenie uwzględniono m.in. prestiż, potencjał naukowy, innowacyjność i umiędzynarodowienie. Tak skonstruowana formuła sprawia, że Ranking „Perspektyw” jest jednym z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie i jednym z czterech, które posiadają certyfikat jakości „IREG Approved”.

 

Według jubileuszowego, XX Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy” 2019, WSB w Poznaniu po raz kolejny jest najlepszą uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce i województwie zachodniopomorskim. Wśród wszystkich uczelni niepublicznych w kraju, poznańska WSB zajmuje wysokie, 13 miejsce i awansuje o 3 pozycje w porównaniu do ubiegłego roku. Ponadto, we wspólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, uplasowała się na 5 miejscu w kategorii „losy ekonomiczne absolwentów”. Jest też liderem w Polsce w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej. To jednak nie koniec sukcesów.

 

Pierwszym miejscem w swoim regionie może się również pochwalić Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Zgodnie z wynikami rankingu, jest najlepszą uczelnią niepubliczną na Pomorzu.  

 

Pełna lista rankingu uczelni niepublicznych znajduje się na ranking.perspektywy.pl

Czytaj więcej