W opublikowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informacji o wynikach rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 Wyższe Szkoły Bankowe po raz kolejny zajęły czołowe miejsca w zestawieniu najczęściej wybieranych uczelni na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W tym roku na ten typ studiów w WSB zdecydowało się ponad 25 000 kandydatów. Oznacza to, że co piąty kandydat z polskich uczelni niepublicznych wybrał Wyższą Szkołę Bankową.

 

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu została wskazana w tym zestawieniu jako najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna w Polsce, natomiast Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, Toruniu i Wrocławiu jako najpopularniejsze w swoich regionach.

 

Dużym sukcesem okazała się również pierwsza rekrutacja do Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Uczelnia trafiła do dziesiątki najczęściej wybieranych uczelni niepublicznych na studiach niestacjonarnych.

Wszystkim kandydatom bardzo dziękujemy za zaufanie, życzymy sukcesów i kolejnych trafnych wyborów w nauce, pracy i życiu prywatnym.

 

Osoby zainteresowane pełną treścią informacji Ministerstwa znajdą ją tutaj: www.gov.pl

Czytaj więcej