Wyższe Szkoły Bankowe i Dolnośląska Szkoła Wyższa zapraszają na konferencję online poświęconą branży technologicznej. Jeśli pracujesz w IT lub z nowymi technologiami, fascynuje Cię ten świat lub dążysz do rozwijania swojej wiedzy i umiejętności w digitalizującej się rzeczywistości – to wydarzenie jest dla Ciebie!

 

Konferencja „IT’s future. Kompetencje cyfrowe w nowoczesnym świecie” odbędzie się już 14 czerwca 2022 r. o godz. 17:00.
 

Zapisz się

Uczestnictwo jest bezpłatne, zapisz się, aby wziąć udział w wydarzeniu.

 

Przed Tobą pięć fascynujących prelekcji wygłoszonych przez ekspertów znanych w świecie technologii, futurologii i IT. Przedstawią oni trendy, podzielą się wiedzą i doświadczeniem a także wezmą udział w debacie, podczas której poszukają odpowiedzi na pytanie – jakie kompetencje cyfrowe są niezbędne w nowoczesnym świecie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym? Dowiesz się też, które z tych kompetencji są furtką do umocnienia i rozwoju kariery zawodowej.

 

Program

 

17:00 – 17:05

Powitanie uczestników konferencji | dr Maciej Kawecki
 

17:05 – 17:25

Rządy algorytmów. Świat władzy absolutnej | dr Maciej Kawecki

 

17:25 – 17:45

Enablement engineering. Jak wykorzystać potencjał zespołu IT? | Judyta Wolak

 

17:45 – 18:05

Machine learning i sieci neuronowe – czego możemy nauczyć maszyny? Czy możemy uczyć się od sztucznej inteligencji? | Kamil Musiał

 

18:05 – 18:25

Inżynier rozwiązań chmurowych – w którym kierunku poprowadzić swoją karierę? | Stanisław Lota

 

18:25 – 18:45

Sztuczna Inteligencja zmienia świat. Kiedy zastąpią nas maszyny? | dr hab. Aleksandra Przegalińska, prof. ALK

 

18:45 – 19:25

Debata z prelegentami - moderacja dr Maciej Kawecki

 

19:25 – 19:30

Podsumowanie konferencji


Prowadzący 

 

 

dr Maciej Kawecki

Prorektor ds. innowacji i współpracy w Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie, prezes Instytutu Lema. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu w Sztokholmie oraz Uniwersytetu J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji. W latach 2016-17 był doradcą Ministra Cyfryzacji, a w 2017 roku zostało mu powierzone zadanie koordynowania krajowej reformy ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji w związku z planowanym rozpoczęciem obowiązywania RODO. Do sierpnia 2019 r. sprawował funkcję dyrektora departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji oraz przewodniczącego ustanowionej zarządzeniem Ministra Cyfryzacji Rady współpracy z kościołami i związkami wyznaniowymi. Był również członkiem Rady ustanowionej ustawowo Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Współodpowiadał za wdrożenie do polskiego porządku prawnego nowego systemu ochrony danych osobowych. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, na którym w 2016 r. obronił pracę doktorską nt. unijnej reformy ochrony danych osobowych. W 2017 r. laureat nagrody specjalnej za wkład w reformę ochrony danych osobowych w konkursie Prawników Liderów Jutra Dziennika Gazety Prawnej i Wydawnictwa Wolters Kluwer. W 2018 r. zajął 23. miejsce w rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników w Polsce Dziennika Gazety Prawnej, w 2019 awansował w tym samym rankingu na 15. pozycję, zostając uznanym „twarzą RODO w Polsce”.

 

Judyta Wolak

Agile Leader z krwi i kości, Prosci® Certified Change Practitioner, project manager, która wybrała drogę produktową, by budować i rozwijać platformy cloudowe dla lidera usług tradingowych i inwestycyjnych, obecnego w ponad 20 krajach. Z dobra ręką do ludzi oraz doświadczeniem z wielu branżach, m.in.: fintech, elektronicznej, oświetleniowej oraz automotive. Tworzyła produkty hardware’owe oraz software’owe dla klientów z całego świata. Aktualnie w infrastrukturze IT modeluje procesy biznesowe, analizuje potrzeby, projektuje rozwiązania oraz prowadzi zespoły devops, delivery oraz enablement engineering. Program Manager oraz mentor 4-miesięcznego programu mentoringowego dla kobiet TechLeaders z ramienia Women in Technology, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w IT oraz stymulowanie ich rozwoju w tej dziedzinie.

 

Kamil Musiał

Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, doktorant na Politechnice Wrocławskiej. Certyfikowany tester ISTQB. Od 7 lat pracuje jako specjalista ds. integracji oprogramowania w firmie Nokia – na początku w technologii LTE, a od ponad 5 lat w technologii 5G. W trakcie swojej kariery zawodowej stale zgłębia zagadnienia programistyczne, telekomunikacyjne, sieciowe, testerskie. Pracuje również jako trener w różnych projektach szkoleniowych. Fan nowatorskich rozwiązań, zagadnień optymalizacyjnych oraz technologii „od środka”. W wolnych chwilach chodzi po górach.

 

Stanisław Lota

Wykładowca i menedżer kierunku informatyka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk o specjalizacji systemy i sieci komputerowe. Właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i IoT, trener i specjalista IT w sektorze MŚP, certyfikowany tester oprogramowania ISTQB FL. Absolwent studiów podyplomowych Android i iOS – nowoczesne aplikacje mobilne PWr. Od lat współpracował jako freelancer bądź administrator dla lokalnych firm. Zapalony użytkownik sprzętu z logiem nadgryzionego jabłuszka. W kręgu jego zainteresowań znajdują się: wirtualizacja systemów i sieci komputerowych, bazy danych NoSQL, cloud computing, programowanie w języku Python, aplikacji mobilnych w języku Swift na platformę iOS oraz gier komputerowych, a także bezpieczeństwo IT.

 

dr hab. Aleksandra Przegalińska, prof. ALK

Profesorka Akademii Leona Koźmińskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest prorektorką ds. współpracy z zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 r. prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2021 r. rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

 

Więcej informacji o wydarzeniu

Czytaj więcej