Wiele udogodnień na nowy rok akademicki dla studentów WSB
 
Rekrutacja na studia jeszcze trwa. Cieszymy się, że tak wielu z Was wybrało WSB na uczelnię, w której chce kontynuować naukę i dalej się rozwijać! Niebawem zaczyna się nowy rok akademicki i już teraz chcemy powiedzieć Wam o tym, jak będą wyglądały zajęcia od października.
Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Wyższych Szkół Bankowych jest bardzo duża, podjęliśmy decyzje o tym, że rok akademicki rozpoczniemy zajęciami, które będą prowadzone częściowo zdalnie*. W zależności od tego, czy jesteś na studiach wyższych, podyplomowych czy MBA - liczba zajęć zdalnych w stosunku do tych, które prowadzone będą w budynkach uczelni będzie różna.  
 
Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w WSB niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 
 
Okres wakacji był dla nas czasem wytężonej pracy nad tym, by elementy kształcenia zdalnego, w trakcie których łączycie się online z wykładowcami i kolegami w warunkach domowych, były dla Was jeszcze bardziej komfortowe i pozwalały na efektywne pozyskiwanie wiedzy.
Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie, 82% studentów studiów wyższych było bardzo zadowolonych i zadowolonych z działań, jakie podjęliśmy w czasie panującej pandemii koronawirusa. 
Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

 

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej oraz w przypadku decyzji władz państwowych, powiatowych lub Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć w salach wykładowych na wszystkich uczelniach, zajęcia dydaktyczne będziemy prowadzić tylko w formie zdalnej. Jesteśmy gotowi na każdy z możliwych wariantów kształcenia.
 
Co oznacza, że zajęcia prowadzone będą w trybie zdalnym?

  • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z kolegami i wykładowcami za pomocą takich narzędzi jak MS Teams, Zoom, Hangout itp. Wszystkie te platformy pozwalają na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. 
  • Program studiów realizujesz dokładnie tak, jak w przypadku zajęć prowadzonych tradycyjnie. 
  • Dłużej przyjdzie nam poczekać na możliwość uściśnięcia sobie dłoni, kiedy spotkamy się na uczelni.

 
Co oznacza, że zajęcia prowadzone są stacjonarnie?

  • Spotkamy się na zajęciach w budynkach uczelni. Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne.
  • Na terenie uczelni będzie trzeba zakrywać nos i usta, często dezynfekować dłonie i zachować bezpieczny dystans. Będziemy też dla Waszego bezpieczeństwa często wietrzyć sale i zapewnimy dostęp do płynu dezynfekującego.

 
Bez względu na formę kształcenia jako student WSB skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:
 

  • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word,PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych.
  • Materiały do zajęć znajdziesz na platformie Moodle, z której korzystamy od wielu lat. Jej zaletą jest to, że jest sprawdzona przez kilkaset milionów użytkowników na całym świecie i ma wiele rozbudowanych funkcjonalności!
  • Będziesz mieć możliwość wzięcia udziału w branżowych symulacjach biznesowych rozgrywanych online, to doskonała możliwość sprawdzenia dotychczasowych umiejętności w boju.
  • Wiele uczelnianych spraw załatwisz dzięki Extranetowi. Tutaj sprawdzisz swoje oceny z całego okresu studiów, godziny konsultacji u wykładowców, harmonogram i plan swoich zajęć oraz wiele innych tematów studenckich.

Zobacz, jak dokładnie wyglądać będzie kształcenie w poszczególnych Wyższych Szkołach Bankowych:

Czytaj więcej