Zapraszamy w podróż po meandrach umysłu, po ścieżkach prowadzących do sukcesu w zdobywaniu wiedzy. Po drodze zahaczymy o kilka ślepych uliczek, w które chce Cię zapędzić… Twój mózg! Na szczęście, możesz pokierować nim w taki sposób, aby wykorzystać jego naturę do własnych celów. Niech tym celem będzie skuteczna nauka, a co za tym idzie – egzamin maturalny zdany bez stresu! 

Jak tego dokonać? Skorzystać z bezpłatnych webinarów przygotowanych specjalnie dla tegorocznych maturzystów przez Agnieszkę Kozłowską, metodyka kształcenia. 

 

Webinary są bezpłatne. Wymagana jest rejestracja. 

 

Zapisz się

 

Odcinek 1. Zagrajmy! O metodzie motywowania się do działania Superbetter. 

To Ty jesteś bohaterem swojego życia, a przed Tobą wyzwanie w postaci matury. Czy wiesz, że jesteś w stanie obudzić swoją motywację? Właśnie tak! Zapraszamy Cię do gry o Twoją przyszłość, efektywne uczenie się i motywację do działania. Podejmij wyzwanie i bądź kim zechcesz!  

 

Odcinek 2. Co tam porabia Twój mózg? 

Czy wiesz, że Twój mózg nieustannie bawi się z Tobą w ciuciubabkę? Co zrobić, aby go okiełznać i skutecznie przygotować się do matury? Podczas drugiego odcinka kursu skutecznego uczenia się z WSB dowiesz się, o jakich metodach uczenia się lepiej zapomnieć. Mózg jest mistrzem zapominania i przekręcania informacji, ale jest równocześnie arcymistrzem pamiętania! Podczas kursu zrozumiesz, jak pracuje Twój mózg i dlaczego czytanie w kółko jednego tekstu wcale nie pomoże Ci przyswoić wiedzy. 

 

Odcinek 3. Miło już było! 

Już od 125 lat naukowcy prowadzą badania na temat tego w jaki sposób uczy się człowiek. W tym odcinku poznasz skuteczne techniki uczenia się. Czy można zdobyć wiedzę łatwo i szybko? W jaki sposób najlepiej ją utrwalać? Efektywne uczenie się leży w zasięgu Twoich możliwości i tylko od Ciebie zależy, na jak długo zdobyta wiedza zostanie z Tobą. 

 

Odcinek 4. Co do kosza?  

Zakreślanie, podkreślanie, czytanie w kółko tego samego… Znasz takie metody uczenia się, prawda? Czas wyrzucić je do kosza! Zdziwiony? Zastanawiałeś się, dlaczego czasami nie widzisz efektów swojej nauki? W czwartej części kursu dowiesz się, jak wyeliminować najczęstsze błędy w uczeniu się. Masz wiele możliwości, aby skutecznie zdobywać wiedzę. Przekonaj się o tym! 

 

Agnieszka Kozłowska 

Ekspert z zakresu nauczania dorosłych i uczenia się. Nauczyciel, trener i coach. Związana z Wyższą Szkołą Bankową od ponad 20 lat – najpierw jako lektorka, potem jako metodyczka pracująca z kadrą akademicką. Nieustannie szkoli wykładowców, doradza im, wizytuje zajęcia i prowadzi konsultacje. Pomaga projektować przedmioty kierunkowe i specjalnościowe, pisze scenariusze zajęć, współtworzy sylabusy. 

Czytaj więcej